Jak zrekrutować dobrego programistę RoR?

Może programiści też sobie myślą, że nie ma z kim pogadać o ofercie i stawkach :smiley:

Zawsze mogą zapytać :slight_smile:

Musisz zrozumieć że każdy kto zna RoR ma pracę. Nie ma bezrobotnych railsowców, po prostu nieistniejący gatunek.

Wiec celujesz w ludzi którzy już mają bardzo dobrze płatną pracę. Żeby namówić ich do jej zmienienia musisz się ekstra postarać a konkurujesz z takimi ogłoszeniami np. [Rebased/Warszawa] Programista/Programistka Ruby on Rails

Więc dobrze opłacony programista który wejdzie na forum i zobaczy ogłoszenie w którym nie ma widełek, i które nie oferuje nic ekstra (np. pracy nad projektami open-source, czy pracy z mentorami, z ludźmi którzy tworzą Polską scenę RoR) to nawet nie będzie im się chciało do ciebie skrobnąć maila, bo po co? Lepiej ten czas spędzić na zarabianiu pieniędzy. A logika jest prosta: jeżeli oferowałbyś stawki powyżej średniej to byś się tym pochwalił. Więc nie oferujesz, więc prawdopodobnie chcesz płacić mniej niż już teraz zarabiają, więc po co nawet wysyłać CV?

2 Likes

Czy mając do wyboru ogłoszenie z określoną stawką (i odpowiadającą) i bez niej, wybrałbyś odpowiedzieć to drugie?

P.S. Świstak, bywają bezrobotni railsowcy, ale to kwestia indywidualnego wyboru, a nie braku pracy :slight_smile:

Ktoś kto nie szuka pracy nie jest bezrobotny według mojej definicji :wink:
Tak czy tak, praktycznie nie ma na rynku railsowców. Osoby które nawet szukają pracy najczęściej już pracują i szukają czegoś lepszego a nie “czegoś”.

Żeby nie schodzić zbytnio z tematu.  Jeżeli pytanie było serio to:

Miejsce/oferta pracy http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000050.html :

  • Dobre miejsce pracy (wygodne krzesło, biurko, osobny pokój etc.)
  • Dobra płaca
  • Dobrzy współpracownicy
  • Możliwość pracy zdalnej.

W ogłoszeniach Jak poprawnie dodać ogłoszenie? :

  • Widełki płacowe
  • Informacje o firmie
  • Informacje o projekcie
  • Coś co zachęci do reakcji / Bonusy pozapłącowe
1 Like

W pełni się zgadzam, to było pół-żartem :slight_smile:

Aby nie wyjść bezkonstruktywnego trolla, podobnie jak @gotar - chętnie coś podpowiem, jeśli zobaczę ogłoszenie (na priv).

O, tu masz błąd! :wink:

Poza tym, większość programistów ma za sobą złe doświadczenia z pośrednikami. Większość z nich to dla nas bariera do pokonania zanim można będzie porozmawiać z faktycznym pracodawcą.

Możesz też przeanalizować co np. robi Louis: https://twitter.com/LouisRoR - on całkiem dobrze sobie radzi chyba na londyńskim rynku railsowym.

1 Like

@sharnik już wspomniał o Louisie, ja podrzucę jeszcze jego prezentację, w której opowiada o swoim podejściu do tematu zatrudniania: https://www.youtube.com/watch?v=T5eM40PjCDE

Agencje pośrednictwa pracy są o tyle w trudniejszej sytuacji, że nie mogą wypowiedzieć się o wartościach dodanych w firmie dla których poszukują developerów. Widełki są b. ważne, ale dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia jakości projektów, klientów czy po prostu kultury pracy. [quote=“Przeor, post:3, topic:8178”]
No właśnie ja jestem pracownikiem agencji pośrednictwa.
[/quote]
Może pomyśl o jakiś referencjach od osób, które już zatrudniliście i które potwierdzą jakoś współpracy z Waszą agencją m.in. czy wynagrodzenie jest zawsze wypłacane terminowo, jakiego rodzaju macie klientów itp. To są bardzo ważne aspekty z perspektywy każdego pracownika, bo najważniejszy jest komfort pracy i stabilność jaką ona daje. Staraj się wiec maksymalnie wyciągnąć wszystkie wartości, które Was charakteryzują.
powodzenia!

4 Likes

Witam,

dziękuję za odpowiedzi na mój post. I przepraszam, że nie odpowiadałem na privy - ale miałem trochę odpoczynku od pracy na przedłużonym weekendzie.
Właśnie dodałem ogłoszenie o pracę dla Senior Developera.

Pozdrawiam,

Andrzej

Kilka postów wcześniej @swistak84 wrzucił link do tego tematu:

Te wymagania to minimum. W twoim ogłoszeniu brakuje wielu z tych informacji. Nie ma nawet słowa o tym, jak się z Tobą skontaktować ani jakie dokumenty wysłać (CV? Referencje? List motywacyjny?)

1 Like

Nie mówiąc o takich kwiatkach jak [quote]Tworzenie i optymalizacja funkcjonalności wspierających działanie aplikacji w oparciu o Ruby on Rails[/quote]
Będę szczerze zaskoczony, jeśli ktoś odpowie na to ogłoszenie.

Mógłbym wyliczać co jest nie tak z tym ogłoszeniem, ale widzę że nawet nie chciało ci się przeczytać tego co już ci podrzuciliśmy więc nie ma co marnować czasu.

Skąd wiesz, że nie chciało mi się przeczytać tego co już mi napisaliście? Skąd wiesz, że nie poczyniłem kroków, żeby móc przebudować ogłoszenie podając szczegóły, które są dla Was ważne? Czy znasz moje myśli, czy śledzisz moje @ i stąd wiesz, że niczego nie zrobiłem w tej kwestii??? Czy zanim sformułowałeś ocenę mojej pracy, cytuję: “nawet nie chciało ci się przeczytać” pomyślałeś, że może ona być nietrafna i krzywdząca?

W twoim przypadku jedyne co pozostaje to przytoczyć cytat:

“Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”

Nie pozdrawiam

Przyznaję, że w przeciwieństwie do Ciebie, programisty-stwórcy, wręcz Półboga, ja jestem idiotą. Ale nie każdy musi być od razu Tobą, nieprawdaż? Pozostaje mi napisać - pozdrawiam gorąco i dodać kilka obciachowych uśmieszków :smile: :smiley: :wink:

Posty z [Warszawa] Ruby on Rails - Senior Developer zostały przemieszczone do tego tematu, ze względu że raczej odnoszą się do tej dyskusji i nie ma sensu prowadzić jej w 2 wątkach.

Proponuję ponownie zapoznać się z Jak zrekrutować dobrego programistę RoR?

Może powodem dla którego nikt się nie zgłasza jest to że nie ma podanego maila chociażby? :stuck_out_tongue:

2 Likes