Jak zrekrutować dobrego programistę RoR?

Aby nie wyjść bezkonstruktywnego trolla, podobnie jak @gotar - chętnie coś podpowiem, jeśli zobaczę ogłoszenie (na priv).

O, tu masz błąd! :wink:

Poza tym, większość programistów ma za sobą złe doświadczenia z pośrednikami. Większość z nich to dla nas bariera do pokonania zanim można będzie porozmawiać z faktycznym pracodawcą.

Możesz też przeanalizować co np. robi Louis: https://twitter.com/LouisRoR - on całkiem dobrze sobie radzi chyba na londyńskim rynku railsowym.

1 Like

@sharnik już wspomniał o Louisie, ja podrzucę jeszcze jego prezentację, w której opowiada o swoim podejściu do tematu zatrudniania: https://www.youtube.com/watch?v=T5eM40PjCDE

Agencje pośrednictwa pracy są o tyle w trudniejszej sytuacji, że nie mogą wypowiedzieć się o wartościach dodanych w firmie dla których poszukują developerów. Widełki są b. ważne, ale dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia jakości projektów, klientów czy po prostu kultury pracy. [quote=“Przeor, post:3, topic:8178”]
No właśnie ja jestem pracownikiem agencji pośrednictwa.
[/quote]
Może pomyśl o jakiś referencjach od osób, które już zatrudniliście i które potwierdzą jakoś współpracy z Waszą agencją m.in. czy wynagrodzenie jest zawsze wypłacane terminowo, jakiego rodzaju macie klientów itp. To są bardzo ważne aspekty z perspektywy każdego pracownika, bo najważniejszy jest komfort pracy i stabilność jaką ona daje. Staraj się wiec maksymalnie wyciągnąć wszystkie wartości, które Was charakteryzują.
powodzenia!

4 Likes

Witam,

dziękuję za odpowiedzi na mój post. I przepraszam, że nie odpowiadałem na privy - ale miałem trochę odpoczynku od pracy na przedłużonym weekendzie.
Właśnie dodałem ogłoszenie o pracę dla Senior Developera.

Pozdrawiam,

Andrzej

Kilka postów wcześniej @swistak84 wrzucił link do tego tematu:

Te wymagania to minimum. W twoim ogłoszeniu brakuje wielu z tych informacji. Nie ma nawet słowa o tym, jak się z Tobą skontaktować ani jakie dokumenty wysłać (CV? Referencje? List motywacyjny?)

1 Like

Nie mówiąc o takich kwiatkach jak [quote]Tworzenie i optymalizacja funkcjonalności wspierających działanie aplikacji w oparciu o Ruby on Rails[/quote]
Będę szczerze zaskoczony, jeśli ktoś odpowie na to ogłoszenie.

Mógłbym wyliczać co jest nie tak z tym ogłoszeniem, ale widzę że nawet nie chciało ci się przeczytać tego co już ci podrzuciliśmy więc nie ma co marnować czasu.

Skąd wiesz, że nie chciało mi się przeczytać tego co już mi napisaliście? Skąd wiesz, że nie poczyniłem kroków, żeby móc przebudować ogłoszenie podając szczegóły, które są dla Was ważne? Czy znasz moje myśli, czy śledzisz moje @ i stąd wiesz, że niczego nie zrobiłem w tej kwestii??? Czy zanim sformułowałeś ocenę mojej pracy, cytuję: “nawet nie chciało ci się przeczytać” pomyślałeś, że może ona być nietrafna i krzywdząca?

W twoim przypadku jedyne co pozostaje to przytoczyć cytat:

“Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”

Nie pozdrawiam

Przyznaję, że w przeciwieństwie do Ciebie, programisty-stwórcy, wręcz Półboga, ja jestem idiotą. Ale nie każdy musi być od razu Tobą, nieprawdaż? Pozostaje mi napisać - pozdrawiam gorąco i dodać kilka obciachowych uśmieszków :smile: :smiley: :wink:

Posty z [Warszawa] Ruby on Rails - Senior Developer zostały przemieszczone do tego tematu, ze względu że raczej odnoszą się do tej dyskusji i nie ma sensu prowadzić jej w 2 wątkach.

Proponuję ponownie zapoznać się z Jak zrekrutować dobrego programistę RoR?

Może powodem dla którego nikt się nie zgłasza jest to że nie ma podanego maila chociażby? :stuck_out_tongue:

2 Likes

Oj to taki szczegół drobny jest ten adres mailowy :stuck_out_tongue: Dzięki, już dodałem :smiley:

Brakuje też np. kwoty i firmy dla której prowadzona jest rekrutacja. Osoba, która pracuje od 5 lat w RoR raczej nawet nie spojrzy na tak przygotowane ogłoszenie.

Marnujesz swój czas. Forumowicze/czki dość precyzyjnie wskazali Ci co zrobić, żeby ogłoszenie miało sens. Do your homework!

firma rekrutująca nie zdradzi publicznie wszystkich, dla kogo prowadzona jest rekrutacja, bo stracą prowizję od potencjalnego pracownika.

@wafcio To znaczy tylko że są kiepscy, dobre firmy pośrednictwa maja podpisane umowy na wyłączność.
Nawet jeśli nie bezpośrednio wiele “pośredniaków” opisuje typu “wiodąca firma z branży X”

Tak czy tak Panu @przeor najwyraźniej płacą od godziny, bo przyszedł poprosił o pomoc, po czym olał z góry na dół wszystko co mu napisaliśmy. Wiec tak naprawdę to mu zbytnio nie zależy na znalezieniu pracowników.

Nie olałem, tylko prowadzę kilka projektów rekrutacyjnych, dzieląc na nie swój czas. Nie jestem również informatykiem, więc przed komputerem nie spędzam całego czasu, który poświęcam na pracę - czy podczas prowadzenie rozmów rekrutacyjnych miałem odpalać forum i odpisywać?

To prawda. Coraz rzadziej podpisywane są umowy na wyłączność. Dodatkowo często jest tak, że firma udzielająca zlecenie nie życzy sobie puszczać informacji, że chce zatrudniać pracowników - np. po co informować konkurencję, że ma nagrany duży kontrakt i szuka ludzi, którzy go zrealizują???