Notepad++ nie widzi ruby'ego

Witam

Gdy używałem ruby 1.9.3 wszystko działało, lecz musiałem się przesiąść na wersje 2.0.0 z powodu problemu z kodowaniem, to spowodowało następujący problem.

Utworzyłem skrót do odpalania rubiowskich skryptów, ale linia komend otworzona przez notepad++ nie znajduje w ogóle ruby’iego w systemie. Mój skrót wygląda następująco.

cmd /K ruby "$(FULL_CURRENT_PATH)"

Gdy odpalam program z bezpośrednio z windowsowej linii komend i sam wpisuje rzeczy wszystko działa jak powinno. Mam na myśli gdy wpisuje “cmd” następnie “ruby coś tam” co widać na obrazkach.

Używam ruby 2.0.0-p451 z rubyinstallera dla systemu windows

wykonaj polecenie “path” w obu oknach i porownaj wyniki

@dagi​12 udało Ci się rozwiązać problem? Pytam ponieważ u mnie wtyczka NppExec w Notepad++ nie współpracjue z Ruby 2.0 i nie znalazłem rozwiązania :frowning:

Nie mam pojęcia dlaczego pewnego razu włączyłem komputer i po prostu zadziałało. Pamiętam, że robiłem w tedy wiele rzeczy spróbuj usunąć z notepada++ ten skrót co masz i wpisać go ręcznie ponieważ z przeglądarki “źle” się kopiują znaki specjalne. Sprawdź też co masz w path w zmiennych środowiskowych u mnie jest coś takiego C:\Ruby200\bin;

Może to był chwilowy problem, a może coś poprawiono w Notepadzie++.

Na moje Viście, z Ruby 2.0.0 i świeżo ściągniętym N++ powyższe polecenie działa bez problemu.