Organizacja szkolenia online Ruby & RoR dla forumowiczów i nie tylko

Kilka słów na temat szkolenia. Bardzo dużo z niego można było wynieść.
To dobre fundamenty dla osoby która idzie w tym kierunku - otwiera oczy na świat programistyczny.
Także polecam i popieram inicjatywę takich szkoleń :slight_smile:

@Organizatorzy: zastanawialiście się nad sprzedażą nagrań tego, tak bardzo chwalonego, szkolenia?

Dzięki serdecznie za ciepłe opinie :slight_smile: uwielbiam Was :slight_smile:

Słuchajcie, co do sprzedaży nagrań to na ten moment nie jest to brane pod uwagę. Zapewne sprawa będzie poruszana, ale po kilku miesiącach i też w porozumieniu z uczestnikami.

Piotrek ma teraz bardzo ważne sprawy do załatwienia i przyszłość szkoleń prowadzonych przez Niego pozostaje pod znakiem zapytania, ale na pewno będzie dobrze i jestem Mu bardzo wdzięczny za poprowadzenie tego szkolenia i wielkie poświęcenie czasowe włączając w to przygotowania. Mimo to kolejne szkolenie jest planowane na lipiec.

Kolega, który pytał się o szkolenie GUI Python, niestety nie odbędzie się. Nie mam odpowiedniego fachowca, aby mu zaufać, natomiast prawdopodobnie odbędzie się szkolenie z Django: bezpieczeństwo aplikacji i testy, oraz wzorce projektowe. Planowane też na lipiec.

Szkolenie z PHP, o którym pisałem na stronie z braku chętnych i możliwości reklamy, też się nie odbędzie. Natomiast na lipiec planuję wakacyjne szkolenie “gameplay programming” w Cpp 40 godzin w cenie 250zł. Będę je prowadził z młodym fenomenem, który w wieku 16 lat już tworzył OS’y od podstaw dla maszyn(Assambler, C, Cpp, C# - to jego specjalizacje) - myślę, że to rewelacyjne rozwiązanie na wakacje, aby nauczyć się kompletnie “cholernego Cpp” i świetnie przy tym bawić.

Info będę umieszczał na stronce i forum.

Temat otwarcia warsztatów z Rails’ów też otwarty, kto zainteresowany uczestnictwem/prowadzeniem pojedynczych zajęć niech pisze do mnie. Będą to bardziej warsztaty tworzenia konkretnych aplikacji, gdzie wspólnie będziecie mogli dzielić się wiedzą i wzajemnie sobie pomagać.
Koszta komunikatora pokryję, ale najpierw niech znajdą się chętni :slight_smile:

To ja jeszcze trochę od siebie: bardzo doceniam prace organizatorów. Naprawdę dobra robota. Cieszę, się że mogłem wziąć w tym szkoleniu udział. Ogromny plus dla Piotra, który na zajęcia zawsze był b. dobrze przygotowany i prowadził kurs przystępnie dla słuchaczy, jednocześnie nie obniżając poziomu spotkań.

Dużym plusem jak by nie było jest filmik + materiały z zajęć do czego można zawsze wrócić. Szczególnie, gdy ktoś ma aktualnie sporo na głowie, może “przeżyć to jeszcze raz” w dogodnej chwili :smiley:

@Alpha dzięki za pociągnięcie tego całego przedsięwzięcia, dobra robota.

Pozdrawiam, i czekam na kontynuacje kursu :wink:

Witajcie,

Jestem prowadzącym szkolenie z Ruby on Rails omawiane w tym wątku, więc postanowiłem napisać dwa słowa podsumowania :slight_smile:

Podczas przygotowywania się do prowadzenia szkolenia przyjąłem założenie, że chciałbym przekazać Wam wiedzę praktyczną, którą można wykorzystać od razu w Waszych projektach. Starałem się, aby to szkolenie było takim, jakie sam chciałbym przejść 8 lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę z Ruby on Rails.

Cieszę się, że szkolenie Wam się podobało i mogliście z niego wynieść konkretną wiedzę. Bardzo dziękuję wszystkim za opinie i miłe słowa. Przy tej okazji dziękuję również Marcinowi (Alpha) za pomysł, zaangażowanie, siłę przebicia i cierpliwość :slight_smile:

Planuję dalszy ciąg tematu szkoleń z RoR. Chciałbym uzupełnić materiał o Git-a, podstawy baz danych, konfigurację środowiska pracy programisty.

Osoby zainteresowane tematem proszę o zostawienie swoich danych kontaktowych pod adresem:

Zapraszam również do dalszej dyskusji na forum.

Pozdrawiam.
Piotr Macuk

Hej, plany są takie. Z Piotrkiem będziemy organizować dwa oddzielne szkolenia z Rails’ów.

Ja będę odpalał raczej coś w stylu warsztatów, może szkółki online, Piotrek natomiast myśli aktualnie nad swoją koncepcją, tak abyśmy sobie wzajemnie w drogę nie wchodzili.

Pierwsze, co mnie interesuje to osoby, które mogą poprowadzić tematycznie ciekawe zajęcia.
Zapraszam do pisania na priv.

Hej, witajcie.
Po dłuższym czasie udaje mi się zorganizować kolejne szkolenie, jednak tym razem z tematu pokrewnego i uzupełniającego - frontend.
Dokładniej to JavaScript i jQuery. Zajęcia będą prowadzone przez Pawła Szymańskiego(ponad 9 lat doświadczenia), a wszelkie informacje znajdziecie na mojej stronie. http://alpha-solutions.pl/