Podstawowe pytnia

Linux to gówno dla tych co nie umieją go obsłużyć. W każdym razie w pewnym momencie zaczniesz walić głową w mur i zostanie Ci przejśc na Mac’a lub Linuxa.

No własnie aż szkoda czasu na jego naukę :smiley: lepiej od razu przejść na Mac’a ale i tak jeszcze kilka miesięcy i łatwiej będzie skonfigurować ruby na Windowsie niż na Linuxie

O ile wytrwasz w programowaniu, za jakiś czas poznasz nieco systemy operacyjne i ich historię, spojrzysz na tę swoją wypowiedź i pomyślisz “ależ ja byłem durny za młodu, ale mi głupio”.

Odpuśćcie chłopakowi, pisze “szkoła” a więc jeszcze nawet matury nie zrobił. Dorośnie, może zmądrzeje :wink:

Chciałbym zobaczyć, jak mówisz szefowi/współpracownikowi/klientowi/whatever, że serwer, na którym trzymacie produkcję to ‘gówno’, konsola Cię brzydzi i lepiej postawić coś na Windowsie albo OSX :smile:

Szefa zawsze się głaska i mówi jak to nie jest fajnie :smiley: poza tym nie boję się terminalu tego nawet nie brałem pod uwagę przecież ruby na windzie także z konsoli się instaluje tylko lekko inaczej po prostu nie lubię Linuxa i tyle :smiley: to tak jak nie lubisz pewnych dań wiesz że ich nie chcesz ale nie wiesz dlaczego aż tak Ci nie smakują. Poza tym zrobiłem reinstall windowsa i już ruby mogę normalnie zainstalować co więcej trwa to szybciej niż na linuxie :o btw Linux jest ok czasem muszę z niego korzystać w szkole ale pracy w nim sobie nie wyobrażam