Poszukuję stażu/juniora Kraków/Warszawa/Wrocław

Witam forumowiczów

Długo zbierałem się do tego kroku, aby zamieścić temat odnośnie poszukiwania zatrudnienia jako programista Ruby on Rails (staż, junior).

Naukę rozpocząłem w grudniu 2013, a to wszystko przez Netguru, które pokazało mi, że jest to droga którą chcę podążać.

Pierwsze kroki z programowaniem miałem na studiach, gdzie używałem Pythona wspólnie z Blender Game Engine. Wszystko skupiało się wokół skryptów, a jakiekolwiek kroki w kierunku OOP były ciężkie do przetrawienia. Zmiana sposobu myślenia, osobie, która jest samoukiem sprawiała największe trudności. Na studiach przed pythonem nie było mi po drodze z programowaniem. Różne zawirowania, do tego mentalność łatwej drogi do której programowanie nie zaliczało się.
Kiedyś przeczytałem bardzo mądre zdanie na temat programowania: “Programowanie jest to sposób myślenia, a język jest tylko narzędziem”. Moje osobiste zdanie na temat jest takie, że tutaj nie ma drogi na skróty, a programista jest jak lekarz, którego wiedza, umiejętności zostają szybko zweryfikowane.

Często słyszałem na temat tego, że mnóstwo czasu poświęcam na naukę, a efektów nie ma. Na pewno to wynika z tego, że osoba, która nie ma doświadczenia, szuka “odpowiedniego” czasu.

Fakty są takie, że nigdy nie ma odpowiedniego czasu, a to uświadomiłem sobie całkiem niedawno stąd też mój wpis. Najbardziej nakręca mnie to, że jest bardzo wiele tematów do pokrycia: TDD, jQuery, JS oraz wiele innych. Jestem świadomy jak wiele pracy jeszcze przede mną. W każdym z tych tematów mam zalążek. Rozpocząłem naukę testów które zaczynam wdrażać w drugim z podanych projektów. Oba projekty są w trakcie tworzenia.

Moje konto na githubie to: @pyemkey

Większość zamieszczonego kodu jest wynikiem tutoriali, które mam nadzieję pomogły mi wyrobić jakieś praktyki.

Własne próbki kodu to:

Sam jestem z woj. podkarpackiego, a stażu/juniora poszukuję w następujących miastach:

  • Kraków
  • Warszawa
  • Wrocław

Interesuje mnie tylko praca na miejscu, jestem dostępny od zaraz (kwestia znalezienia lokum). Jestem chętny na testy, pair programming, rozmowę, które w jakimś stopniu zdefiniują mój poziom.

Pracodawca zawsze podejmuje ryzyko zatrudnienia, dlatego w kwestii tematu wynagrodzenia mam propozycję. Jeżeli przez miesiąc czasu nie pokażę swojego zaangażowania, chęci rozwoju, brak efektywności pracodawca zadecyduje czy otrzymuję wynagrodzenie.

Chętnie przeczytam wszelkie wskazówki, krytykę co do napisanego kodu, co do formy zapytania.

Hej! Wszystko ładnie, to co robisz wygląda sensownie. Tylko dlaczego czekasz, aż oferty przyjdą do Ciebie? Tu na forum jest pełno ogłoszeń z miast, które zaznaczyłeś. Może warto po prostu wysłać tam swoje zgłoszenie zamiast czekać?

1 Like

@changs absolutnie nie czekam na to aż oferty same przyjdą. Swoje zapytania wraz z cv wysłałem do firm, które zamieszczały ostatnio ogłoszenia z ofertą pracy dla juniora. Z jedną z firm miałem przyjemność przeprowadzić pair programming. Zapytanie na forum jest jedną z form poszukiwań.

Witam,

Aktualnie poszukujemy osoby do skonczenia projektu na poziomie junior.
http://www.just-english-online.com/londoninstitute
Generalnie trzeba popracować nad DNS oraz kilkoma szczegółami w frond end oraz back end - szczegóły moge podać w razie zainteresowania.

Praca od zaraz. Jeżeli jesteś zainteresowany wysyłamy Ci listę zmian, która wyceniasz oraz podajesz czas realizacji.
W przypadku zapraszamy do udziału w dużym projekcie diety online.

Dane firmy:
Michelson Diamonds
ul, elektoralna 13/108
Warszawa
Wlasciciel projektów:
Michelson.pl
michelsonmedia.pl
just-english-online.com

W przypadku zainteresowania prosze o kontrakt.

Pozdr
Marek Pałys
661 910 176