WRUG listopadowy: 25.11.2014 (wtorek)

WRUG jak zwykle w Państwomieście, tym razem ZMIANA DATY, PATRZ NIŻEJ, o standardowej godzinie: 1830.

Na pewno będą dwa talki które się nie odbyły w październiku:

  • Zły: “Nie komplikujmy - kilka słów o web usability”
  • Tomash - “Kiedy nie pisać testów”

Kolejne propozycje bardzo mile widziane :smile:

2 Likes

Uwaga, z przyczyn niezależnych najbliższy WRUG będzie jednak we wtorek, 25 listopada. Niemniej zapraszamy. :slight_smile:

Fucking ninjas, właśnie to pisałem!

Mam temat dla początkujących: “Jak działa magia w Railsach i dlaczego to nie jest żadna magia”. Czyli wytłumaczenie między innymi: co robi has_many, co sprawia że edit_post_path(@post) działa, i jak to jest możliwe, że wystarczy zdefiniować model i mamy dostęp do wszystkich jego pól (nawet bez migracji).

5 Likes

Super temat, bo z mojego doświadczenia początkującym najtrudniej zrozumieć tę “magię” Railsów. A mnie strasznie irytuje jak coś mi działa a jak nie wiem dlaczego mi to działa :smiley:

Czekam z niecierpliwością i nadzieją, że taka prezentacja się odbędzie, bo dla mnie temat mega ciekawy. Np. juz torchę klepię w railsach, ciągle używam edit_post_path(@post), a w zasadzie nie wiem co się za tym kryje i dlaczego to tak naprawdę działa.

Także jestem na tak! :smiley:

Spróbuje na BRUGu namówić kilka osób na wycieczkę BRUG->WRUG jak tak ;]

Podobno po niedawnym otwarciu kolejnego odcinka S8 trasę Wrocław-Warszawa można bez ciśnięcia zamknąć w 3:45 :slight_smile:

1 Like