Czy RoR działa z lighttpd?

[quote=hosiawak]@Waldemar: Również nie za bardzo mogę znaleźć myśl przewodnią w Twoim ostatnim poście. Domyślam się, że po prostu szukasz języka pomocniczego do Perla (tak jak napisałeś) i przyglądasz się Rubiemu stąd porównywanie i benchmarkowanie. Napiszę tylko, że Rubiemu do Perla całkiem niedaleko, Matz (twórca Rubiego) zaczęrpnął trochę z niego (trochę składni, trochę innych rzeczy np. magiczne zmienne globalne, regexpy) więc powinieneś szybko “się odnaleźć” w Rubim, jeśli zaczniesz go dogłębniej poznawać. Ja osobiście nie przepadam za “perlizmami” w Rubim - ale to kwestia gustu :slight_smile:

Przy okazji Redmine i benchmarków: Kirk Haines z Engineyard wyciągnął z niego 3000 reqs/s na zwykłym Rubinowym Webricku + caching reverse proxy opartym na Swiftiply - wszystko pisane w czystym Ruby - nie jest to super świeżość bo art. ma już chyba kilka miesięcy ale ciekawy bo pokazujący tak naprawdę zalety i dużą wagę przemyślanej strategii keszującej.[/quote]
A jednak ją znalazłeś (myśl przwodnią). Tak! Zawitałem tu by zainstalować Redmine i krok po kroku zacząłem się zastanawiać nad zastosowaniem RoR w nowej aplikacji. Dla mnie nie ma znaczenia składnia, jesli jest zwarta i logiczna (np PHP nie jest na ten przykład ani zwarty, ani logiczny, choć trzeba pamietać, że chodzi tu o bardzo subiektywną ocenę logiki). Kiedyś dany język testowałem w taki sposób, że starałem się w nim wykonać określoną serię prostych, ale przekrojowych w moich zastosowaniach zadań. Jeśli rozwiązania były zwarte, spójne i najlepiej krótkie by jego jeden element logiczny (cokolwiek to znaczy) zmieścił się co najwyżej na 1-nym ekranie by móc wzrokiem (a więc i myślą) objąć dany moment to taki język mi pasował.

Zatem muszę sobie odpowiedzieć na pytanie: Z jakich powodów Redmine istnieje w RoR a podobnego programu w Perlu (chyba) nie ma?

Perlowcy nie napisali softu do project managementu, ponieważ projekty robione przez programistów Perla są un-manageable niejako z definicji :wink:

A tak poważnie: zapewne ponieważ dotychczasowy soft FOSS do zarządzania projektami był przekombinowany i upierdliwy w użyciu (Mantis).
Redmine środek ciężkości przesuwa na usability i wygodny interfejs który jak najmniej “przeszkadza” w tym, co jest do zrobienia – spuścizna aktualnych trendów w robieniu aplikacji webowych (inspirowany podejściem Apple’a do interfejsu), które środowisko Ruby/Rails zaadaptowało w pierwszej kolejności.