Jak wykorzystać podróż do Chin?

Kaminari ssie. Wiem że ma czystsze i bardziej “koszerne” API oraz kod niż will_paginate, ale podejście maintainerów do ewidentnych baboli w bibliotece jest żenujące. https://github.com/amatsuda/kaminari/pull/307

Doskonały przykład biblioteki która w “twardych” kryteriach jest lepsza, ale przegrywa z konkurencją z “miękkich” powodów.

[quote=Tomash]Kaminari ssie. Wiem że ma czystsze i bardziej “koszerne” API oraz kod niż will_paginate, ale podejście maintainerów do ewidentnych baboli w bibliotece jest żenujące. https://github.com/amatsuda/kaminari/pull/307

Doskonały przykład biblioteki która w “twardych” kryteriach jest lepsza, ale przegrywa z konkurencją z “miękkich” powodów.[/quote]
O_o

Za słaby jestem,by oceniać kod tych gemów.
Tomashowi chodzi pewnie o to, że kaminarii z punktu widzenia inżynierii oprogramowania, logiki,zgodności z API etc, powinien być lepszym rozwiązaniem, ale w praktyce nie jest - pewnie gdzieś zawodzi czynnik ludzki. Lepiej zaprojektowane, gorzej wykonane.
Mam lepiankę, niestandardowa i ciasna, ale ciepło, dach nie przecieka, palę w piecu i jest dobrze <- spełnia swoją, może nie za wyrafinowaną, funkcję.
Znajomy mieszka w nowoczesnym budynku, centralne ogrzewanie, znormalizowany, zgodny z ISO a tynk wali mu się na głowę, kaloryfer cieknie.
Fakt faktem to już drugi przypadek z kaminarii - teraz dopiero sobie uświadomiłem, że z pół roku temu miałem to samo, ale że miałem przeprowadzkę serwera i pewnie na nowym był już nowy patchlevel lub wersja kaminarii, to się przestało sypać, więc zapomniałem. Z tego co pamiętam zwaliłem wtedy winę na pady zasilania i prawdopodobieństwo uszkodzenia na serwerze deweloperskim systemu plików.

Niestety jest trochę takich gemów. Walczyłem ostatnio szukając dobrego gemu do ckeditora. Półtora dnia się męczyłem. W jednym przypadku (200 forków), ktoś wykonał naprawdę dużo roboty, pisząc masę js, dopasowanie do asset pipline, napisanie generatorów, opcje dla różnych uploaderów, modele i kontrolery - po kilku godzinach walki doszedłem do wniosku, że częściowy brak funkcjonalności nie może być spowodowany błędem po mojej stronie.
Dopiero gdy zacząłem czytać changelogi do tych forków i zobaczyłem z czym ludzie się mordują próbując połatać bugi - gem dostał szybkiego kopa z Gemfile, ściągnąłem oryginalnego ckeditora i po chamsku “wczepiłem” go w kod aplikacji - działa, na razie funkcjonalności ładowania plików poprzez edytor nie wymagam, mam do tego inne rozwiązania w systemie.

Chodzi mi owszem, o czynnik ludzki, ale nie jeśli chodzi o wykonanie, tylko jeśli chodzi o podejście do błędów i rozwoju.
Zobacz, maintainerowi kaminari udało się w jednym wątku zaproponować beznadziejny workaround (paginacja przed resztą scope’ów) oraz “naprawienie” ActiveRecord, przynajmniej póki się nie zorientował że ActiveRecord umyślnie zachowuje się w ten sposób. Generalnie robi wszystko, żeby nie przyznać że w jego bibliotece jest babol który należałoby naprawić.

Ja się pytam - co robi info o Kaminari w wątku o Chinach? Może lepiej byłoby to przenieść do nowego?

Komunikacja pozawerbalna nie zawsze działa ;D
Wątek i tak był sztucznie bumpnięty przez spamkonta
Uznajmy rzecz za niebyłą lub ponarzekajmy na kaminari w osobnym wątku.

Jadąc do Chin na pewno chciałabym zobaczyć Wielki Mur Chiński, który jest widoczny gołym okiem z kosmosu! Chiny bogate są w różne ciekawe zabytki, które na pewno warto zobaczyć - niezapomniana przygoda do końca życia… Porób dużo zdjęć :slight_smile:

@aluminer25 tylko że to nie prawda o tym Wielkim Chińskim Murze… http://en.wikipedia.org/wiki/Man-made_structures_visible_from_space