Kombo nginx + unicorn

@drogus
Dzięki za szybką odpowiedź. Jest to rozwiązanie na mój problem… :slight_smile:
Ale nadal nie znam odpowiedzi na moje pytania. :stuck_out_tongue:

Które konkretnie?

Czy na developmencie unicorn też tak zamula jak passenger?

Zamulanie zdefiniowałeś jako bootowanie aplikacji po jakimś czasie, więc odpowiedziałem: jeżeli ustawisz PassengerMinInstances 1, to problem nie będzie występował.

[quote=Matthias]Czy na developmencie unicorn też tak zamula jak passenger?
Chodzi mi o to że jeśli aplikacja przez dłuższy czas nie łapała requesta, to po prostu jest spawnowana od zera (tak jest w passengerze).
Zajmuje to dość dużo czasu(IMHO, nie chce mi się czekać 5-10s na odpowiedź aplikacji).

Pytam z ciekawości, nie mam zamiaru zaorać cały VPS żeby zyskać parę sekund. ;)[/quote]
unicorna nic nie zabija po czasie nieaktywnosci. Mniej tez ora VPSa podczas deploy’ow.

[quote=martinciu][quote=Matthias]Czy na developmencie unicorn też tak zamula jak passenger?
Chodzi mi o to że jeśli aplikacja przez dłuższy czas nie łapała requesta, to po prostu jest spawnowana od zera (tak jest w passengerze).
Zajmuje to dość dużo czasu(IMHO, nie chce mi się czekać 5-10s na odpowiedź aplikacji).

Pytam z ciekawości, nie mam zamiaru zaorać cały VPS żeby zyskać parę sekund. ;)[/quote]
unicorna nic nie zabija po czasie nieaktywnosci. Mniej tez ora VPSa podczas deploy’ow.[/quote]
Gdy Ruby cieknie może to być akurat spory minus.

[quote=Paweł Kondzior][quote=martinciu][quote=Matthias]Czy na developmencie unicorn też tak zamula jak passenger?
Chodzi mi o to że jeśli aplikacja przez dłuższy czas nie łapała requesta, to po prostu jest spawnowana od zera (tak jest w passengerze).
Zajmuje to dość dużo czasu(IMHO, nie chce mi się czekać 5-10s na odpowiedź aplikacji).

Pytam z ciekawości, nie mam zamiaru zaorać cały VPS żeby zyskać parę sekund. ;)[/quote]
unicorna nic nie zabija po czasie nieaktywnosci. Mniej tez ora VPSa podczas deploy’ow.[/quote]
Gdy Ruby cieknie może to być akurat spory minus.[/quote]
To taki sam problem jak jak cieknie pod pasengerem i requestow jest tyle, ze process nie ginie. W takim wypadku process moze byc zbijany gdy zajmie za duzo ramu przez cos co go monitoruje (god, monit)