Od amatora do developera

Tutuł może trochę na wyrost…
Niby coś tam umiem, przerobiłem trochę materiałów, ale gdy próbowałem stworzyć własną appkę od podstaw to zrozumiałem, że jeszcze nie czas… Nie wiem kompletnie jak się zabrać, trudno mi na to “myślenie” w RoR się przestawić i zacząć efektywnie tego frameworka używać (albo chociaż poprawnie :D)
Nie wiem czy to kwestia małej wiedzy czy złych nawyków (z PHP i Javy), gdzie koncepcja tworzenia była zupełnie inna - pisałem jeszcze z ‘czystym’ php, bez frameworków MVC i takich bajerów :smiley:

Widzę, że najwięcej dało mi przerobienie tych dwóch tutoriali:


http://guides.railsgirls.com/

Zobaczyłem jak się piszę w Railsach od początku, czyli od gołego szkieletu. Dowiedziałem się co warto/należy stosować - np. taki RSpec (w ogóle koncepcja testów), jak w praktyce działają migracje, jak używać prawidłowo wzorca MVC.

Znacie jeszcze jakieś ciekawe rzeczy podobne do tych, które:

  • są aktualne
  • uczą dobrych praktyk
  • pokazują obecne trendy w świecie Railsów,
  • uczą tak jak w rzeczywistości piszą Developerzy, a nie jakieś sztuczne konstrukcje, które nie mają szans w realnym świecie
  • najlepiej przeprowadzają chociaż pokrótce przez cały etap planowania, tworzenia i wdrażania appki albo chociaż zarysowują istotne problemy/zagadnienia.

Właściwie to na ostatnim punkcie zależy mi najbardziej.

Inne porady, które pomogą mi w programistycznym rozwoju bardzo mile widziane :slight_smile:

@beskidy1 może warto, żebyś spróbował swoich sił na naszych warsztatach Ruby on Rails? Na początek dajemy zadanie do rozwiązania, dzięki któremu będziesz mógł się zakwalifikować na warsztaty. Dalej wybieramy 15 uczestników i przez 2 dni kodzimy. Jest to fajna okazja, żeby poznać flow w jakim pracujemy i dobre railsowe praktyki. Więcej info w wątku: [netguru] Trasa naszych darmowych warsztatów railsowych| Wrzesień w Krakowie! albo bezpośrednio na na naszym netgurowym blogu :slight_smile:

W razie czego jestem też pod mailem ola@netguru.co

1 Like