Prosze o pomoc poczatkujacemu

Drogi Rubikonie,

Jesteś durnym cwelem. Poważnie.

Wyzywasz od “łosi” i “ciołków” ludzu, którzy tworzą oprogramowanie z dobrą dokumentacją ylko i wyłącznie z powodu tego, że wymagają podstawowej wiedzy, a nie schodzą do Twojego niezwykle niskiego poziomu.
Specjalnie zajrzałem do dokumentacji mongrela i jest tam wyraźnie pokazany przykład kodu w pliku .rb, który (jak wyraźnie napisali, po uruchomienu), jest serwerem http. Jeśli nie wiesz, że kod ruby’ego się odpala przez

 ruby plik.rb

to już nie jest wina autora dokumentacji. To jest wina tylko i wyłącznie Twojej własnej głupoty. Wzmocnionej zwłaszcza stwierdzeniem, że “już prawie umiesz Ruby”. Po prostu ręce opadają.

Wracaj skąd przyszedłeś, bo Ruby najwyraźniej nie jest dla Ciebie, co masz siebie i nas meczyć.

Ty wcale nie jestes lepszy - skladam wniosek o zablokowanie konta sharnika za chamstwo.
Nie uwazam zeby rubikon mial jakies sensowne argumenty - ale o tym mozna dyskutowac. Natomiast Twoje wyzywanie innych jest ponizej poziomu tolerancji (przynajmniej mojego).

Napisałeś wcześniej, że “już prawie opanowałeś Rubiego”. Ciekaw jestem w jaki sposób, skoro nie wiesz jak odpalić w nim najprostszy skrypt.
To co znajduje się w pliku simple.rb to najzwyklejszy w świecie kod Rubiego. Zwyczajowo pliki z rozszerzeniem .rb zawierają kod w tym języku i najprościej można je odpalić używając komendy:

ruby nazwa_skryptu.rb

Czy doprawdy autor dokumentacji powinien zakładać, że użytkownik jego oprogramowania nie zna tych rudymentów? Może powinien napisać również co to jest konsola i polecenie cd?

Na tym forum siedzę od dłuższego czasu i pierwszy raz spotykam się z sytuacją, kiedy jakaś osoba, ledwie się przedstawi, zaczyna wyzywać innych programistów i użytkowników. Nieładnie.

Nie misiu-pysiu, ja bardzo dobrze wiem o co Ci chodzi, tylko nie sądziłem że jesteś tak nierozgarnięty żeby tego nie wiedzieć. Odpalasz po prostu ruby simpletest.rb. W miarę inteligentna osoba nie potrzebuje do kodu podanego przeze mnie przykładu komentarza bo widzi, że tworzony jest obiekt klasy HttpServer, z podanymy parametrami “0.0.0.0” i 3000 co łatwo zgadnąć, że chodzi o interfejs sieciowy i port. Zatem chyba logiczne, że trzeba odpalić ten plik?

Mozna - cale szczescie ze uzyles tego slowa. Mozna takze sobie podlubac w nosie. Ale z tego nic nie wynika. Tak jak z twojego zdania. Co masz konkretnie do mojego podejscia? A jak mam podchodzic jak szlak mnie trafia? Czytam dokumentacje z serwera i chyba mam prawo oczekiwac ze wyczytam to o co mi chodzi! Mam racje?[/quote]
Nie misiu-pysiu, nie masz racji. Co to znaczy “mam prawo oczekiwać że wyczytam o co mi chodzi”? Skąd autor dokumentacji ma wiedzieć o co Ci chodzi jak Ty nie wiesz jak się odpala kod Rubiego? Jak widać tylko Ty masz z tym problem.

To po co stosujesz (w jakim celu) takie konstrukcje zdaniowe w stosunku do innego uzytkownika forum?[/quote]
Skoro inne podejście nie działają to może takie podziała? Wiesz, jeśli nie potrafisz sobie poradzić z takimi problemami to może daruj sobie programowanie? Szkoda nerwów, serio.

Oczywiscie - to sie rozumie samo przez sie. Inaczej by mnie tu nie bylo. I zreszta WAM (tobie i Pieti) - dziekuje za pomoc. A na tego ciolka co pisal dokumentacje jestem zly :/[/quote]
Tak, tak, podziękuj jeszcze, wyślij kwiaty to może ktoś Ci pomoże. Ja już próbowalem, ale widzę, że nie ma sensu.

W prowadzeniu projektow ma (w sensie technicznym programistycznym) ale w sensie tworzenia logicznej dokumentacji: dalej podtrzymuje stwierdzenie ze to zwykly łoś, albo ciołek (takie okreslenie obrazliwe ma na celu pokazanie poprzez 1 wyraz frustracji autora tekstu - uzasadnionionej - bo przez takich gosci jak on powstaje tylko syf informatyczny i dezinformacja. Nie tylko ruby i mongrel jest na swiecie. Sa tysiace problemow informatycznych w sferze administracji, zarzdzania systemami itp. I co to by bylo jakby tak kazdy tak pisal dokumentacje, zeby omijala istote zagadnienia ktorego sie tyczy ( w tym przypadku odpalenia serwera http)[/quote]
Tak jak i na świecie nie jesteś tylko Ty i Twoje problemy (Twoje, bo inni jakoś nie mają z tym problemu). A weź proszę rozgryź to, dopisz to co według Ciebie brakuje w dokumentacji i wyślij do autora. Czy kiedykolwiek zrobiłeś coś dla OSS?

Mój przykład był przeklejony z dokumentacji mongrela.

Autor założył, że czytający wie, że plik odpala się poprzez: ruby plik.rb. Założył też, że czytający wie co to jest zmienna, klasa, http i wiele innych rzeczy. Niestety zawsze się znajdzie ktoś kto nie spełnia wszystkich założeń.

[quote=rubikon]Przeczytalem jeszcze raz i NIE MA TAM ZADNEJ INFORAMCJI.

W sekcji: Quick Start w ogole nie ma mowy jak odpalic serwer bez uzycia railsow. OK - to moge zrozumiec. Tak sobie autor zaplanowal. Jednak dalej jest USAGE, ktore wlasnie to ma na celu, zeby wyjasnic jak odpalic bez RAILSOW.

No i co tam mamy? Ano nic - nie ma w ogole slowa jak dziala i jak jest skonstrulowany Mongrel w ogolnym zarysie. OK - w tym miejscu nie wymagam tego, gdyz jest to plik readme. Gosciu postanowil wyjasnic na przykladzie jak nalezy umiescic plik na serwerze ale nie pisze W DOKUMENTACJI SERWERA JAK URUCHOMIC SERWER!!! I to jest chore![/quote]
Caps Ci się włączył.

Przykład w ogóle nic nie mówi o umieszczaniu pliku na serwerze. To nie jego wina (autora), że Ty jako programista php myślisz kategoriami php.

Człowieku, ja od samego początku wiem o co Ci chodzi. Żal mi Ciebie, że jesteś taki nieporadny.

No właśnie, trolling powiadasz. Jesteś prawdopodobnie pierwszym trollem na tym forum. Wróć do php, tam będziesz szczęśliwszy. Ruby nie potrzebuje takich programistów, zaniżasz poziom ;).

[quote=rubikon]Zobacz co pod przykladem USAGE jest napisane (cytuje autora rzekomej dokumentacje na temat uruchomienia serwera Mongrel)

Czy z tego wiem jak uruchmoic serwer? Dokladne tlumaczenie: jesli uruchomisz to (czyli ten podany przyklad) uzywajac w przegladarce portu 3000…

Jesli uruchomisz… Ale pytanie jest: jak to uruchomic? Po to sie czyta dokumentacje serwera http zeby go uruchomic.[/quote]
Jeśli wcześniej masz kawałek kodu, który tak jak wspomniałem zawiera tworzenie obiektu serwera itp to jak myślisz co może oznaczać słowo “this”. This code? Utwórz plik i odpal. Wiem, że php praktycznie nie używa się w taki sposób, ale Ruby takie nie jest, to coś więcej niż język skryptowy do generowania htmla…

[quote=rubikon]Czyli: musze najpierw uruchmic zeby… i dalsze rozwazania na temat pracy serwera.
To tak jakbys czytal instrukcje do magnetowidu - sekcje nagrywanie - i chcial wiedziec jak sie wlacza nagrywanie a w instrukcji producent by ci wyjechal ze stwierdzeniem: jak nagrywasz kasete, na pulpicie magnetowidu bedzie czerwony znak nagrywania - bez uoprzedniego wskazania jak uruchmomic funkcje nagrywania.

Zeby w tym linku stalo wyraznie: You can run Montgrel https server using:

[quote]cd example/
ruby simplest.rb (ten z przykladu)[/quote]
Nie byloby zadnego problemu. Nie uzylbym zadnego epitetu typu łoś. A tak to dla mnie zwykly ciolek, ktory taka dokumentacje tworzy. Jak on moze zakladac, ze kazdy wie ZE SERWER HTTP uruchamia sie za pomoca ruby!!!
To jest w ogole niestandardowe uruchamianie serwera.[/quote]
Ty jesteś jakiś niestandardowy. Jest kilka sposobów na współpracę Rubiego z serwerem www. Ty uparłeś się od początku na “czyste skrypty bez żadnego frameworka” więc dostałeś taki sposób.

bla bla bla. Poczytałbyś to wiedziałbyś, że mongrel sam w sobie jest serwerem, ale także pozwala na osadzanie serwera w skrypcie.

[quote=rubikon]PS.
Co do fachowosci pisania dokumentacji. Poza tym ten przyklad co podaje nie zadziala chyba ze z pliku co gem zainstalowal examples/simpletest.rb skopiuje sie to ‘PATH’. Tak to on fachowo ta dokumentacje prowadzi.[/quote]
Cóż, z mojej strony OT. Rada: wróć do PHP. Ruby Cię nie uszczęśliwi.

Wyluzujcie Panowie, bez epitetów proszę, rubikon już wie jak odpalić serwer - temat zamknięty, nie pisać tu więcej, wracamy do pracy :slight_smile:

Nie misiu-pysiu, ja bardzo dobrze wiem o co Ci chodzi, tylko nie sądziłem że jesteś tak nierozgarnięty żeby tego nie wiedzieć. Odpalasz po prostu ruby simpletest.rb. W miarę inteligentna osoba nie potrzebuje do kodu podanego przeze mnie przykładu komentarza bo widzi, że tworzony jest obiekt klasy HttpServer, z podanymy parametrami “0.0.0.0” i 3000 co łatwo zgadnąć, że chodzi o interfejs sieciowy i port. Zatem chyba logiczne, że trzeba odpalić ten plik?[/quote]
Skoro rozumiesz a dales tylko przyklad dla osoby poczatkujacej zakladajac ze wszystko wie - coz - taka pomoc sobie mozesz darowac. Jesli wiedziales o co chodzi a specjalnie ominales zeby zmusic mnie do poszukiwan na wlasna reke odpowiedzi to sobie daruj taka pomoc. Sama nauka jezyka zmusza do myslenia - dokumentacja na temat gotowych projektow jest od tego, zeby dowiadywac sie a nie myslec i domyslac sie co autor zaklada.
Ciezko ci bylo wpisac 1 linijke? Teraz cytujesz mnie i setki zdan wypisujesz. Zeby udowodnic jak ty to masz racje.
Co mi z kodem wyjezdzasz? Ja kodu w ogole nie czytalem bo kolejnosc logiczna jest nastepujaca:

  • najpierw sie uruchamia sierwer -> potem sie dowiaduje jak serwer uruchamia skrypt -> a dopiero potem jak serwer sie uruchomi, analizuje sie kod. Tak poostepuje sie we wszystkich znanych przypdkach. A skoro jest sekcja Quick Start - powinna brac pod uwage nowych uzytkownikow. Zwlaszcza ze to wiele nie kosztuje dodanie 1 linijki.
    To nie jest standardowe odpalanie serwera http - jeszcze raz to podkreslam. Dokumentacja jest po to, zeby w jak najprostszy, niezawily sposob to wyjasnic.

Mozna - cale szczescie ze uzyles tego slowa. Mozna takze sobie podlubac w nosie. Ale z tego nic nie wynika. Tak jak z twojego zdania. Co masz konkretnie do mojego podejscia? A jak mam podchodzic jak szlak mnie trafia? Czytam dokumentacje z serwera i chyba mam prawo oczekiwac ze wyczytam to o co mi chodzi! Mam racje?[/quote]
Nie misiu-pysiu, nie masz racji. Co to znaczy “mam prawo oczekiwać że wyczytam o co mi chodzi”? Skąd autor dokumentacji ma wiedzieć o co Ci chodzi jak Ty nie wiesz jak się odpala kod Rubiego? Jak widać tylko Ty masz z tym problem.[/quote]
Jak widac? A to dobre :slight_smile: A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo na tym forum sie nie pojawilo wczesniej to to daje ci prawo twierdzic ze tylko ja mam problem? No super agrumentacja. Logiczna do bolu. To forum jest pepkiem swiata i jedynym wyznacznikiem kto ma problem. I uzywajac takiej argumentacji starasz sie mi udowadniac jak ja nie mam racji. Musze te konstrukcje zdaniowa, podobna do stwierdzen Pana Prezesa IV RP (jak widac, jak powszechnie wiadomo na lodowce powiesic :slight_smile:

To po co stosujesz (w jakim celu) takie konstrukcje zdaniowe w stosunku do innego uzytkownika forum?[/quote]
Skoro inne podejście nie działają to może takie podziała? Wiesz, jeśli nie potrafisz sobie poradzić z takimi problemami to może daruj sobie programowanie? Szkoda nerwów, serio.[/quote]
Jesli nie potrafisz odpowiedziec na pytanie na forum albo znasz odpowiedz a nie chcesz jej udzielic - to moze w ogole nie odpowiadaj na forum. Szkoda nerwow, serio.

Oczywiscie - to sie rozumie samo przez sie. Inaczej by mnie tu nie bylo. I zreszta WAM (tobie i Pieti) - dziekuje za pomoc. A na tego ciolka co pisal dokumentacje jestem zly :/[/quote]
Tak, tak, podziękuj jeszcze, wyślij kwiaty to może ktoś Ci pomoże. Ja już próbowalem, ale widzę, że nie ma sensu.[/quote]
No za taka pomoc to ja dziekuje - co wyzej pisalem. Dobrze napisales - probowales. I nic wiecej.

W prowadzeniu projektow ma (w sensie technicznym programistycznym) ale w sensie tworzenia logicznej dokumentacji: dalej podtrzymuje stwierdzenie ze to zwykly łoś, albo ciołek (takie okreslenie obrazliwe ma na celu pokazanie poprzez 1 wyraz frustracji autora tekstu - uzasadnionionej - bo przez takich gosci jak on powstaje tylko syf informatyczny i dezinformacja. Nie tylko ruby i mongrel jest na swiecie. Sa tysiace problemow informatycznych w sferze administracji, zarzdzania systemami itp. I co to by bylo jakby tak kazdy tak pisal dokumentacje, zeby omijala istote zagadnienia ktorego sie tyczy ( w tym przypadku odpalenia serwera http)[/quote]
Tak jak i na świecie nie jesteś tylko Ty i Twoje problemy (Twoje, bo inni jakoś nie mają z tym problemu)[/quote]
Normalnie jasnowidz albo II prezes PIS :). To oczywista oczywistosc, ze tylko ja na swiecie mam problem a inni nie maja. Ale przeciez ty wszystko wiesz najlepiej. Przeprawszam ze smiem dyskutowac.

Autor założył, że czytający wie, że plik odpala się poprzez: ruby plik.rb. Założył też, że czytający wie co to jest zmienna, klasa, http i wiele innych rzeczy. Niestety zawsze się znajdzie ktoś kto nie spełnia wszystkich założeń.[/quote]
To zle zalozyl. Moze dalej chcesz sie klocic w sprawach oczywistych? Sprawia ci przyjemnosc bronienie stanowiska za wszelka cene wbrew logice? Chcesz powiedziec ze Administrator ma obowiazek znac wszystkie jezykie programowania bo idac twoim tokiem myslenia, trzeba najpierw przeczytac specyfikacje jezyka, zeby zainstalowac serwer http!
Tak, jasne: najlpiej niech zna perla, jave, PHP i wszystkie jezyki inne bo przy instalacji jakiegos ustrojstwa sie moze przydac. Tak przypadkowo. No bo przeciez autor moze zakladac. Super - nie ma to jak ulatwianie zycia. A informatycy to potrafia najlepiej. Najciemniej pod latarnia.

No właśnie, trolling powiadasz. Jesteś prawdopodobnie pierwszym trollem na tym forum. Wróć do php, tam będziesz szczęśliwszy. Ruby nie potrzebuje takich programistów, zaniżasz poziom ;).[/quote]
Dalej widze logike do bolu. Wiesz kto to jest troll? To poszukaj sobie definicji. Sprytnie dryfujesz - uzywasz slowa ‘prawdopodobnie’ bo wiesz jakie sa fakty i kto zaczal tu trolowac. Ja pisalem o faktach zwiazanychz topikiem. Ustosunkowywalem sie do twoich zarzutow i tyle. Ty zas zaczales robic wycieczki personalne. Coz - niektorzy sie tak realizuja . Powodzenia. Ja nie pisalem o tobie a tamtym jegomosciu ktorego intencja bylo ‘dokopanie lezacego’, tylko po to ten post napisal. Albo w watku napisal ze go to zdenerwowalo. Trolling jest to rozpoczynanie tematow w ogole nie na temat w danym watku. Ja kolego ustosunkowalem sie tylko do twoich zarzutow. Cofnij sie i zobacz - ja napisalem tylko ze autor dokumentacji to łoś i nic poza tym. Podziekowalem z pomoc i nie chcialem tego dalej ciagnac. Ty zaczels go bronic robiac offtopic i za adwokata.

bla bla bla. Poczytałbyś to wiedziałbyś, że mongrel sam w sobie jest serwerem, ale także pozwala na osadzanie serwera w skrypcie.[/quote]
A mne to nie interesuje. Rozumiesz? Co mi kazesz czytac? Ja chce wiedziec jak to odpalic i do szczescia mi wiecej nie jest potrzebne. Po to sa pliki read.me. Bo chce teastowac aplikacje lokalnie. I nic wiecej. Wiec po co mam czytac? Juz sie w zyciu naczyatalem i moze ciezko tobie zrozumiesz ze majac 40-stke na karku czlowiek juz ma dosc tych skrotow myslowych: idzie do dokumentacji po to, zeby dowiedziec sie tego co chce. I nie zmuszaj go zeby sie domyslal o co chodzi autorowi, jakie poczynil zalozenia bo tak sie robi syf informatyczny. Jest read.me, jest quick start i bez problemu powinno byc napisane co i jak. Nawet dla czlowieka, ktory nie jest domyslny, ze serwer http odpala sie za pomoca ruby. Nawet dla tego, ktory w ogole nie zna rubiego.

[quote=radarek][quote=rubikon]PS.
Co do fachowosci pisania dokumentacji. Poza tym ten przyklad co podaje nie zadziala chyba ze z pliku co gem zainstalowal examples/simpletest.rb skopiuje sie to ‘PATH’. Tak to on fachowo ta dokumentacje prowadzi.[/quote]
Cóż, z mojej strony OT. Rada: wróć do PHP. Ruby Cię nie uszczęśliwi.[/quote]
Wysil sie bardziej logicznie jak komus dajesz rady. Czy ja mam pretensje do ruby’ego jako jezyka?
Gdzie to napisalem? Ruby’ego juz znam - super jezyk przez 2 dni sie go nauczylem. Jedyna pretensje mam do dokumentacji tego serwera. Co do projektu to co chce zrobic juz wszystko wiem: klasy, skladnia, a, moze wykorzystam mixiny choc to przerost formy nad trescia, juz potrafie odczytywac wartosci z zadania POST i GET - i wiecej mi do szczescia potrzebne nie jest. Ja sie ucze tylko tego co mi jest potrzebne - a nie na zas. Zycie jest za krotkie zeby wszystko czytac.

PS.
I nie martw sie - juz nie bede zanizal poziomu tego forum. Papa.

[quote=rubikon]Wysil sie bardziej logicznie jak komus dajesz rady. Czy ja mam pretensje do ruby’ego jako jezyka?
Gdzie to napisalem? Ruby’ego juz znam - super jezyk przez 2 dni sie go nauczylem. Jedyna pretensje mam do dokumentacji tego serwera. Co do projektu to co chce zrobic juz wszystko wiem: klasy, skladnia, a, moze wykorzystam mixiny choc to przerost formy nad trescia, juz potrafie odczytywac wartosci z zadania POST i GET - i wiecej mi do szczescia potrzebne nie jest. Ja sie ucze tylko tego co mi jest potrzebne - a nie na zas. Zycie jest za krotkie zeby wszystko czytac.[/quote]
Jak na kogos kto wyjatkowo ceni swoj czas, potrafisz zmarnotrawic go tutaj calkiem duzo.

Proponuję wszystkim olewać takie osoby. Niech sobie idzie w świat i głosi opinie o Rubym/Mongrelu/innej bibliotece/ o Nas (i tak dalej) jakie chce. My poświęcamy swój wolny czas a gość jeszcze marudzi. Sorry. I żeby nie było, każdy chciał Ci pomóc, ale narzekaniem nic nie wskórasz. Ja Ci mogę swoje odpisać, ale to do niczego nie doprowadzi. Proszę o zamknięcie tematu, a reszcie proponuję w tym wypadku nie pomagać użytkownikowi rubikon. Gratuluję podejścia! Definitywny EOT.

Zupełnie cię nie rozumiem. Po cholerę chcesz sobie robić pod górkę? Jeśli chcesz używać Rubiego do generowania stron internetowych to bez sensu jest robić to dookoła za pomocą skryptów CGI. Użycie Railsów lub Merba jest znacznie prostszym rozwiązaniem. Merba zainstalujesz przez

sudo gem install --source http://merbivore.com merb

I jak bardzo chcesz mieć minimalistyczny kod to dodaj parametr @–flat@. Np tak stworzysz początkowy projekt i uruchomisz serwer:

merb-gen myproject --flat cd myproject merb
Lub konsola: merb -i
Więcej info merb --help
Jak masz zainstalowany Thin to można odpalić Merba komendę: merb -a thin

Oczywiście, że nonsens bo mylisz pojęcia. Mongrel jest zarówno serwerem HTTP jak i przetwarza kod Rubiego. Mongrel nie jest zresztą jedyny. Jeszcze lepszy jest Thin czy Ebb (sudo gem installl thin ebb). Zanstaluj, odpal komendę gem server i zajrzyj do http://localhost:8808.

[quote=PaK][quote=rubikon]Wysil sie bardziej logicznie jak komus dajesz rady. Czy ja mam pretensje do ruby’ego jako jezyka?
Gdzie to napisalem? Ruby’ego juz znam - super jezyk przez 2 dni sie go nauczylem. Jedyna pretensje mam do dokumentacji tego serwera. Co do projektu to co chce zrobic juz wszystko wiem: klasy, skladnia, a, moze wykorzystam mixiny choc to przerost formy nad trescia, juz potrafie odczytywac wartosci z zadania POST i GET - i wiecej mi do szczescia potrzebne nie jest. Ja sie ucze tylko tego co mi jest potrzebne - a nie na zas. Zycie jest za krotkie zeby wszystko czytac.[/quote]
Jak na kogos kto wyjatkowo ceni swoj czas, potrafisz zmarnotrawic go tutaj calkiem duzo.[/quote]
Owszem - zmarnowalem troche. Nie powiem. Ale w zalozniu planowalem aktywnie uczestniczyc w forum. Dlatego staralem sie odbijac argumenty ktorych celem byl atak personalny. I to na nowa osobe. Wyzywanie od cweli, dawanie aluzji typu czlowiek ‘inteligentny’ to nie dla mnie. Na forum tematycznym/technicznym jak mam cos do powiedzenia to odpowiadam jasno i klarownie. Nie matacze, nie snuje domyslow - zwlaszcza jesli sprawa wymaga napisania jednej linijki.
A ostatnie co robie to kogos pouczam. Wiec tak - zmarnowalem - bo uczestniczyc raczej juz nie bede. Mam nadzieje ze niektorym ulzy

jzabiello - nie chce na razie zadnych railsow. To potem. Na razie sam czysty Ruby zeby w praktyce wdrozyc to czego sie nauczylem. Railsy potem. Mam maly prjekt - prosta strona ktora normalnie przy PHP bym zrobil, w JSP nie bede robil bo za duzo roboty z serweletami, wpadlem przypadkowo na Rubyego - widze ze to nowosc wiec jak najmniejszym nakladem pracy chce zrobic te prosta stronke i przy okazji zaczac poznawac nowy jezyk. Ten pierwszy prjekcik bardziej zeby ugruntowic to co umiem.

Railsy i inne - to potem.
Dzieki za rady - nie omieszkam w przyszlosci skorzystac.
Pzodrawiam

Ludzie dajcie sobie luz, bo w tym wątku jest więcej postów niż we wszystkich innych z poprzedniego tygodnia razem wziętych.

[quote=rubikon]Owszem - zmarnowalem troche. Nie powiem. Ale w zalozniu planowalem aktywnie uczestniczyc w forum. Dlatego staralem sie odbijac argumenty ktorych celem byl atak personalny. I to na nowa osobe. Wyzywanie od cweli, dawanie aluzji typu czlowiek ‘inteligentny’ to nie dla mnie. Na forum tematycznym/technicznym jak mam cos do powiedzenia to odpowiadam jasno i klarownie. Nie matacze, nie snuje domyslow - zwlaszcza jesli sprawa wymaga napisania jednej linijki.
A ostatnie co robie to kogos pouczam. Wiec tak - zmarnowalem - bo uczestniczyc raczej juz nie bede. Mam nadzieje ze niektorym ulzy[/quote]
No coz, armate z napisem “obrazanie innych” wytoczyles ty, w kierunku autora dokumentacji mongrel’a (prawdopodobnie dokumentacje do mongrela pisal Zed Shaw, jedna z tych osob ktore w ostatnim czasie wywarly naprawde duzy wplyw na to jak rails i community ruby wyglada).

To nie jest kolko wzajemenj adoracji, tutaj wbrew pozorom nie ma 100 postow dziennie, nawet tygodniowo, kazdy kto pyta o pomoc ja dostaje, bo zadko kto pyta o pomoc, a rzyczliwych jest naprawde wielu.

P.S. wiem ze juz 3 posty temu powinienem odpuscic :slight_smile: ale tu sie zadko kiedy cos dzieje :stuck_out_tongue: a ja wierze w ludzi :wink: i ze kazdy czasem potrafi dostrzec cos w tym co sie do niego mowi.