RoRDevToolkit

Już myślałem że jesteśmy w domu, bo lsb_release znalazłem w Fedorze, jednak nie ma go w Debianie po czystej net-instalacji systemu podstawowego.
Wiem, że wystarczy doinstalować pakiet lsb-release, ale w “tym” momencie nie wiemy jeszcze w jaki sposób instalować pakiety w systemie.

No właśnie, że nie można, bo skrypt instaluje również konfigurację w katalogu domowym uzytkownika (choćby VIMa) chyba, żeby zrobić od drugiej strony i deklarować użytkownika, na którym chce się mieszać. Warte przemyślenia.

EDIT:
Widzę, że lsb_release jest skryptem pythonowym. Idę poczytać kod, w jaki sposób “wykrywa” dystrybucję.
EDIT2:
A w Fedorze jest to skrypt sh… Naprawdę, nic nie jest ustandaryzowane… Zaczynam się skłaniać do pliku konfiguracyjnego/zmiennej środowiskowej.

Warto uporządkować sprawy związane z dystrybucjami, gdy tak już będzie, to napiszę krótką instrukcję pisania recept (np. warto w przypadku pisania recepty dla swojej dystrybucji warto to zaznaczyć w deklaracji installation_step’a:

installation_unit "foo", :supported => [:ubuntu, :debian] do |i| end
Wtedy w ogóle się on nie pojawi u osób posiadających/deklarujących inną dystrybucję, dopóki ktoś nie dopisze obsługi dla pozostałych dystrybucji.

Poza tym w planach mam badanie exit_code (w przypadku gdy uruchamiana aplikacja zostanie przerwana lub się wysypie, to rordevtoolkit nie powinien kontynuowac pracy)

Ale to wszystko plany, trochę mam ten weekend zawalony.

Ano nie ma lsb_release, za to wszędzie chyba jest

cat /proc/version

Co do roota, to chyba spytanie o nazwę użytkownika jest najbardziej sensowne. Tylko trzeba później stworzone pliki potraktować chownem.

cat /proc/version

wygląda dobrze - chyba w każdym systemie, w którym podmontowany jest /proc będzie działać. Sprawdziłem w Gentoo, Debianie i Red Hatcie (= Fedora?).

[code]esse@esse-laptop:~$ cat /proc/version
Linux version 2.6.26-2-686-bigmem (Debian 2.6.26-19) (dannf@debian.org) (gcc version 4.1.3 20080704 (prerelease) (Debian 4.1.2-25)) #1 SMP Wed Aug 19 06:34:05 UTC 2009
esse@esse-laptop:~$ cat /etc/issue
Debian GNU/Linux squeeze/sid \n \l

esse@esse-laptop:~$ lsb_release -a
No LSB modules are available.
Distributor ID: Debian
Description: Debian GNU/Linux 5.0.3 (lenny)
Release: 5.0.3
Codename: lenny
esse@esse-laptop:~$[/code]
Zagadka - jakiego mam linuxa? :wink:

Solaris? :wink:

Skoro to zagadka, to podejrzewam, że Ubuntu. Odpowiedź: Debian, byłaby zbyt prosta :slight_smile:

W związku z tym, że nie da się zdeterminować łatwo dystrybucji proponuję, aby oczyścić katalog config i w nim umieścić wyłącznie plik konfiguracyjny programu. Byłby on generowany na podstawie skryptu (ubuntu|debian|fedora).sh, a użytkownik by mógł go sobie stuningować.

Proponowany format: YAML

Proponowane (na razie) opcje:

distribution: ubuntu/debian/fedora use_sudo: yes|no gem: no_ri: yes|no no_rdoc: yes|no
Jeśli nie będzie głosów sprzeciwu to podziałam do weekendu, aby coś takiego działało.

Skoro to zagadka, to podejrzewam, że Ubuntu. Odpowiedź: Debian, byłaby zbyt prosta :)[/quote]
wbrew pozorom odpowiedź Debian jest poprawna :wink:
Debian 5 lenny, ze źródłami z sida, na którym zrobiono aptitude upgrade
:stuck_out_tongue: