Seo spammer

ok, a tak na przyszłość, to nie mam uprawnień, czy robi się to w jakiś dziwny sposób?

A jak chciałeś to zrobić? Powinna Ci się wyświetlać możliwość usunięcia posta, obok opcji “cytuj”.

zatem nie mam takiej możliwości. Szkoda, bo to już drugi spammer, którego dziś zbanowałem, a nie mam jak po nim posprzątać.

O kurde, ale będzie :smiley:

każdy nowy flejm będzie z nutką niepewności, czy druga strona się nie zdenerwuje i nie wywali całości w cholerę :wink:

Zastanawiam się jakie rozsądne zasady wprowadzić. Problem na razie mamy z kontami zakładanymi po to, żeby wrzucić kilka jednozdaniowych komentarzy i dodać linki.

Najprościej byłoby gdyby forum pozwalało na zakładanie dowolnych kont ale kasowało je po tygodniu wraz z postami jeśli użytkownik nie zostanie zatwierdzony. Może by tak rozpisać konkurs na re-implementację forum w Ruby? Wtedy można by wrzucać feature requests :slight_smile:

Na razie myślę, że można wprowadzić taką regułę: zgłoszenie dwóch postów do moderacji - ban od razu i usunięcie postów.

W sytuacjach kiedy nowy użytkownik doda też post quasi-merytoryczny (czyli coś więcej niż “me too”) dajemy ostrzeżenie via e-mail i kasujemy konto po tygodniu.

Co o tym sądzicie?

[quote=Bragi]W sytuacjach kiedy nowy użytkownik doda też post quasi-merytoryczny (czyli coś więcej niż “me too”) dajemy ostrzeżenie via e-mail i kasujemy konto po tygodniu.

Co o tym sądzicie?[/quote]
Usuwanie konta po tygodniu za “me too” to trochę zbyt rygorystyczne wg mnie :wink:

Na innym forum spotkałem się z tym, że pierwsze 10 postów musi zostać zatwierdzone przez moderatora. Dopiero dalsze są od razu publikowane po wysłaniu. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby skuteczne.

Da się wprowadzić zasadę, że można kasować tylko posty użytkowników którzy mają mniej niż 10 postów? Zatwierdzanie postów jest chyba zbyt kłopotliwe…

Fajnie by było!

Tak z drugiej strony, patrząc na ostatnie wpadki z security Railsów, może lepiej że tu widnieją rozszerzenia .php w URLu ;).

Sławosz, masz tutorial: http://net.tutsplus.com/tutorials/other/building-a-forum-from-scratch-with-ruby-on-rails/ może ci się uda!!!111

Patrzyłem z ciekawości na fora napisane w RoR i przyznam, że trochę bida. Ale szczerze mówiąc, jakoś nie widzę specjalnie sensu we własnej implementacji… Jeśli ktoś nie ma wyraźnej potrzeby to i z wyraźną motywacją ciężko, więc obawiam się, że skończyłoby się to czymś tak samo koślawym jak fora, na które się właśnie natknąłem robiąc research.

każdy nowy flejm będzie z nutką niepewności, czy druga strona się nie zdenerwuje i nie wywali całości w cholerę ;)[/quote]
Opwars z IRCa revisited! :smiley:

Przydało by się trochę młodej krwi, która dla szacunku i chwały znalazła by zapał na ogarnięcie tematu :stuck_out_tongue: Nam starej gwardii zostaje już tylko trolling ogłoszeń o pracy pomiędzy jednym scrumem a drugim :smiley:

A tak na marginesie, https://github.com/radar/forem jest całkiem ok, myślę że to mógłby to być przyzwoity początek potencjalnego projektu forum.

Zgadzam się z sarniakiem: fora w RoR to straszna bida, i również nie byłbym za napisaniem czegoś od 0. Jeśli zmieniać to na coś w czym potencjalnie da się napisać rozszerzenia w (J)Ruby / jForum czy coś takiego.

Na które patrzyliście że wyciągacie takie wnioski?

Jasne że w RoR nie ma silnika forumowego o zestawie ficzerów porównywalnym z phpBB3 czy InvisionPB. Ale nie sądzę żebyśmy aż takiego kombajnu potrzebowali.

Moja popozycja:

1. Jednozdaniowe komentarze przeżyjemy myślę (+mamy sporo modów, jeszcze gdyby mieli prawo do usuwania usera to po temacie).
  2. Linki w poście/stopce tylko if user.posts.count > 10

Jasne że w RoR nie ma silnika forumowego o zestawie ficzerów porównywalnym z phpBB3 czy InvisionPB. Ale nie sądzę żebyśmy aż takiego kombajnu potrzebowali.[/quote]
Nie przeglądałem kodu, więc od razu mówię, że nie o kod mi chodziło. Chodzi mi bardziej o popularność, wsparcie społeczności, komercyjne użycie. Są jakieś silniki, ale większość nie ma nawet linka do dema, nie mówiąc już o działającym przykładzie, kilka z nich nie ma nawet kodu na githubie, jedynie linki do repo svna na google code.

Dlatego jeśli pytanie brzmi - czy jest jakiś dobry kod, który można zapożyczyć i zaorać, to odpowiedź zapewne brzmi - tak (może altered_beast czy wspomniane forem). Jeśli pytanie brzmi czy jest jakieś fajne rozwiązanie, które dałoby się użyć niemalże od razu i jedynie dodać jakieś fensi ficzery - odpowiedź brzmi - raczej nie. Nie robiłem specjalnie wnikliwego researchu, więc pewnie coś przeoczyłem, ale nie sądzę, żeby gdzieś daleko w internetach ukrywała się jakaś perełka.

Co do spamerów, byłbym bezlitosny. Pomijając samo seo, korzystam przede wszystkim z “Pokaż nowe posty od ostatniej wizyty” i wkurza mnie gdy odgrzebywane są watki sprzed wielu miesięcy. Wczytuję się w taki wątek i na końcu okazuje się, że już to kiedyś czytałem, a na końcu znajduje się jakiś głupi komentarz.

Jasne że w RoR nie ma silnika forumowego o zestawie ficzerów porównywalnym z phpBB3 czy InvisionPB. Ale nie sądzę żebyśmy aż takiego kombajnu potrzebowali.[/quote]
Nie przeglądałem kodu, więc od razu mówię, że nie o kod mi chodziło. Chodzi mi bardziej o popularność, wsparcie społeczności, komercyjne użycie. Są jakieś silniki, ale większość nie ma nawet linka do dema, nie mówiąc już o działającym przykładzie, kilka z nich nie ma nawet kodu na githubie, jedynie linki do repo svna na google code.

Dlatego jeśli pytanie brzmi - czy jest jakiś dobry kod, który można zapożyczyć i zaorać, to odpowiedź zapewne brzmi - tak (może altered_beast czy wspomniane forem). Jeśli pytanie brzmi czy jest jakieś fajne rozwiązanie, które dałoby się użyć niemalże od razu i jedynie dodać jakieś fensi ficzery - odpowiedź brzmi - raczej nie. Nie robiłem specjalnie wnikliwego researchu, więc pewnie coś przeoczyłem, ale nie sądzę, żeby gdzieś daleko w internetach ukrywała się jakaś perełka.[/quote]
Forem rozwijają radar i parndt. To wystarczy mi za rekomendację. Jest szansa, że będzie systematycznie rozwijany.
Zaimplementowałem to w jednym z ćwiczeniowych projektów, działa, da się dostosować.

Jeśli Tomash znalazł coś lepszego, z szansą na systematyczny rozwój przez maintainerów, proszę o link.
Chciałbym mieć w takim forum:
działy, kategorie, wątki, cytowania, zliczanie postów, podstawową autoryzację dla moderatorów i administratora w możliwości modyfikowania, usuwania postów oraz blokowania użytkowników.
Zaawansowanych funkcji w działaniach moderatorów lub subskrypcji tematów/postów nie wymagam.
Taki dobry gem bardzo by się przydał dla małych społecznościówek. Jak pomyśle, że miałbym to samemu pisać, to mi się odechciewa.

Nie znam nic lepszego niż Forem. Ale jest to projekt, jak Ichi zauważył, Ryana Bigga, a to jedna z najlepszych rekomendacji jaką mogę sobie wyobrazić.

Pytanie czy musi być w Railsach? Bo jest sporo dobrych silników forumowych w PHP.

Trudno jest przeskoczyć dojrzałość silników napisanych w PHP, które były rozwijane latami.
Czy musi być?
To trudne pytanie, bo patrząc w ten sposób możemy dojść do wniosku, że po co cokolwiek robić w Railsach jak już wszystko zostało zrobione w PHP i jest dobre.

Jeśli piszemy zintegrowany system, platformę, np. system społecznościowy lub newsowy, to IMO musi - z doświadczenia wiem, że robione w ten sposób, nawet niedoskonałe fora lepiej się sprawdzają, budzą większe zaufanie u użytkowników. Przeważnie nie wymaga się od nich dużej funkcjonalności, bo taką częściowo i tak zapewnia cała platforma jako taka.

Zresztą - jeśli się przyjrzeć systemom komentarzy na dużych portalach newsowych, to w sumie przypominają one w pewnym stopniu forum -> gdzie news jest jak gdyby pierwszym postem w wątku.
Onet, ale nie tylko.
gs24.pl, gp24.pl - zobaczcie, że watki pod artykułami są jednocześnie postami na forum.

Doklejenie użytkownikom czy wręcz przekierowanie na inny link świadczy trochę, no kurczaki, o amatorstwie?
Tu w Railsach, tam coś w PHP, fragment w Pythonie, jeszcze dalej kawałek w JavaEE <- nie żartuję, ostatnio oglądałem pewien projekt w Railsach gdzie stosowało się pythona i coś z php.

Z tym, że w przypadku Railsów oczekuję gema łatwego do wczepienia i dopasowania na poziomie mojej aplikacji, nie samodzielnej instancji -> tam faktycznie Invision cz vBuilletin sprawdzi się pewnie lepiej.