Testy RubyMine - Test framework quit unexpectedly

Najnowsza wersja rubiego to 2.3.0 Tu nie chodzi o to żebyś używał jakiejś konkretnej, tylko żebyś porządek zrobił. Swoją drogą ja windowsa znam naprawdę znakomicie (o niebo lepiej od Linuxów) ale pomimo wielu, często zwycięskich walk z rubym i railsami na windowsie… dałem sobie spokój. Ruby na windowsie to ciągła walka, a na Linuxie czysta przyjemność :wink:

jestem kobietą:)
aaaaaaaaaa…czyli jednak na linuxie czysta?
zainstalowałam virtual boxa tam ubuntu(tylko nie wiem czemu mały ekran linuxa się odpala) i chce w takim razie tam rubiego,
a jak tam z instalką postępowac? Rubymina to normalnie ściągnąć a resze z konsoli podobnie jak na windowsie?
chyba,że jakiś Pewny dobry tutorial?
znajomy też polecał linuxa,ale nie …argumentował dlaczego;))

pozdrowienia

http://railsapps.github.io/installrubyonrails-ubuntu.html tutaj jest wszystko krok po kroku :slight_smile:

dzieki! milego dnia!

eh myślałam,że nie będę wracała do tematu a jednak kolejne problemy. Instaluję według podanego linka i https://rvm.io/rvm/security
przy poleceniu:
Verify the installer signature (might need gpg2), and if it validates…
gpg --verify rvm-installer.asc &&

Run the installer

bash rvm-installer stable
otrzymuję
“can’t open rvm installer.asc”

Tam jest
# Download the installer
I pod tym dwa polecenia. Uruchmiałś oba? Masz w katalogu oba pliki rvm-installer oraz rvm-installer.asm ? Nawet jeśli nie, to jeżeli nie masz paranoi na temat bezpieczeństwa* to odpal po prostu bash rvm-installer stable bez weryfikowania sygnatury.


*Nie oceniam, czy to źle czy dobrze, po prostu stwierdzam fakt :wink:

tak,tak uruchomiłam.
Teraz dla pewności drugi raz. ale mam "could not resolve host (raw.githuhubcontent.com)

moja rada jest taka, żeby testy uruchamiać z terminala a nie z RubyMina, w 8 wersji RubyMina skopali wiele rzeczy i działa on gorzej niż wersja 7, np. ma problemy z przełączaniem/wychwyceniem wersji rubiego dla projektu

Przy jakiej komendzie Ci się pojawia could not resolve host (raw.githuhubcontent.com) ?

Nigdy nie sprawdzałem podpisu cyfrowego, więc nie wiem gdzie tam są problemy :wink:

Zawsze robiłem tak:

gpg --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv-keys 409B6B1796C275462A1703113804BB82D39DC0E3
\curl -sSL https://get.rvm.io | bash
source ~/.bashrc
rvm install 2.3.0
rvm use 2.3.0
ruby -v
gem install bundler
cd ~/katalog_z_projektem
bundle install

Oczywiście w skrócie :wink:
A jedyne problemy z rubymine miałem wtedy, kiedy odpalałem go przez “ikonkę” a nie z terminala. Jak w terminalu ruby -v pokazuje mi dobrą wersję to ./rubymine.sh odpalało mi Rubymine tak, że nie problemów żadnych nie było i nie ma. A pracowałem i na 7 i na 8 i teraz na 2016.1

udało się z : ryanbigg.com/2014/10/ubuntu-ruby-ruby-install-chruby-and-you//

hm nawet z terminala w WIN? ok

mi nawet pod linuxem te same bledy wywala;(

Uploading… still the same problem

już wiem,musze doinstalować gemy:)
eh…nie pomoglo;/

Ciężko pomóc jak nie wiadomo z czym dokładnie masz problem…

ok krok po kroku:
ściągnęłam projekt stąd: https://github.com/cheezy/JetBrainsWebinar
2)rozpakowałam
3)otworzyłam w RubyMine
4) uruchamiam checkout_process.feaure (prawym myszy run…)

Wynik:
test framework quit unexpectedly

C:\Ruby22-x64\bin\ruby.exe -EUTF-8 -e $stdout.sync=true;$stderr.sync=true;load($0=ARGV.shift) C:\Ruby22-x64\bin/cucumber C://RubymineProjects/JetBrainsWebinar-master/features/checkout_process.feature --format Teamcity::cucumber::Formatter --expand --color -r features
Testing started at 09:52 …
cannot load such file – rspec-expectations (LoadError)
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/2.2.0/rubygems/core_ext/kernel_require.rb:54:in require' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/2.2.0/rubygems/core_ext/kernel_require.rb:54:inrequire’
C:/Users/gizela.rakowska/RubymineProjects/JetBrainsWebinar-master/features/support/env.rb:3:in <top (required)>' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/rb_support/rb_language.rb:96:inload’
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/rb_support/rb_language.rb:96:in load_code_file' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime/support_code.rb:142:inload_file’
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime/support_code.rb:84:in block in load_files!' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime/support_code.rb:83:ineach’
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime/support_code.rb:83:in load_files!' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime.rb:254:inload_step_definitions’
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/runtime.rb:62:in run!' C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/lib/cucumber/cli/main.rb:32:inexecute!’
C:/Ruby22-x64/lib/ruby/gems/2.2.0/gems/cucumber-2.3.3/bin/cucumber:8:in <top (required)>' C:/Ruby22-x64/bin/cucumber:23:inload’
C:/Ruby22-x64/bin/cucumber:23:in <top (required)>' -e:1:inload’
-e:1:in `’

Process finished with exit code 2

Gdy klikam w linie pod load error kieruje mnie do pliku kernel_require.rb do linii: return gem_original_require(path)
(screen)

w pliku gemfile mam:
"source ‘https://rubygems.org

gem ‘rake’
gem ‘cucumber’
gem ‘rspec’
gem ‘page-object’
gem ‘require_all’
gem ‘fig_newton’
gem ‘data_magic’"
i te gemyzainstalowałam
Nie wiem totalnie gdzie problem;(

Imgur

@justine
Co Ci pokazuje ruby -v w konsoli?
Co pokazuje bundle gemlist w konsoli?
Co Ci pokazuje bundle exec rspec w konsoli?
Pokaż screena z ustawieniami Rubymine -> Language & Frameworks -> Ruby SDK and Gems.

ruby 2.2.4p230 (2015012016 revision 53155) [ x64-mingw32]
could not findcommand gemlist
could not locate Gemfile or ./bundle /directory


pod linuxem ruby 1.9.3p484
bundle gemlist
could not findcommand gemlist
could not locate Gemfile

to ostanie takich opcji nie mam w rubym;)

coś z tym bundlerem ale instalowałam tools->bundler->install pod WIN
z linii komend pod linuxem nic nie dało :wink:

A komendy uruchamiasz w katalogu w którym masz projekt? :wink: Zapomniałem to napisać.

w katalogu to samo Could not find “gemlist” i dla bundle exec rspec “No exmples found finished. 0examples , 0 failures”