Warto dziś jeszcze uczyć się RoR?

Odnośnie GO, jest to drugi język zaprojektowany przez Google, a czytałem że już Google projektuje trzeci język programowania. Muszą być nie (do końca) zadowoleni z Golang i Dart-a.

Z tego co ja wiem, to Go nie został zaprojektowany po to żeby rozwiązywać dobrze konkretne problemy, oraz nie po to żeby przyjemnie się w nim pisało. Ale po to, żeby inżynierzy C++/Java pracujący w Google dostali język który rozwiązuje pewne problemy tychże języków ale ma podobną składnię, żeby proces uczenia i wdrażania w ten język był w miarę płynny. I właśnie to że z założenia jest podobny do C++/Javy jest jego największą wadą.

Jeżeli ktoś chce pisać soft który będzie miał wydajność na poziomie C/C++ ale w nowoczesnym, sprawdzonym języku w którym kompilator dba o to żeby programista nie popełniał głupich błędów to lepiej sięgnąć po OCamla.

Nie, nie ucz sie programować w Ruby. Ja bym Ci polecał HTML.

A tak na serio - jak popatrzysz na stawki programistów Java / .NET to dojdziesz do wniosku, że oferty pracy w Ruby to Eldorado. Zresztą już sam to zauważyłeś na przykładzie Pythona.

Dla mnie Ruby to język programowania jak każdy inny język. Ogarniesz wszystko w pół roku.