Wildcard

Witam,
Zaczynam przygodę z Ruby i frameworkiem Rails. Przeszukałem net, ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi dot. skonfigurowania wildcard dla RoR. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, byłbym wdzięczny za odpowiedź bądź jakiekolwiek nakierowanie mnie odnośnie tego tematu.

Pozdrawiam
Snipe

Sprecyzuj pytanie. Wildcard czego?

Mamy np. użytkowników i chcą oni dostać się do swojej podstrony przez http://uzytkownik.fajnastrona.pl, gdzie użytkownik jest częścią zmienna. Oczywiście po adresie do samej strony dodajemy rożne akcje np. http://uzytkownik.fajnastrona.pl/blog/1354/tutaj_tytul_jakiegos_fajnego_posta

RoR zdaje się nie ma z tym nic wspólnego. Tobie chodzi o virtual host, co jest związane bezpośrednio z serwerem (np. apache) którego używasz.

No tak, ale w RoR muszę to jakoś obsłużyć(przekierować jakoś to żądanie do odpowiedniego kontrolera i akcji?) No i pytanie czy w WebRick da się ustawić Virtual host??

WebRick to raczej dla trybu deweloperskiego się stosuję :wink:

W RoR 1.x - nie. Dopiero w RoR 2.0 jest zdaje się coś takiego (zobacz ActionController::Base.asset_host).

Nie, te assety to do czego innego służą.

To może pomóc: http://wiki.rubyonrails.org/rails/pages/HowToUseSubdomainsAsAccountKeys