403 Forbidden na serwerze linuxpl.com

Hej,
Chcę postawić aplikację na hostingu linuxpl.com
Wszystko jest zainstalowane, zbundlowane itp, jeśli połączę się do serwera przez ssh, aplikacja działa przez konsolę.

Jeśli jednak chcę wejść pod adres przez przeglądarkę, mam 403 Forbidden. Próbowałem zmienić uprawnienia ale jedyne co się pokazało to lista plików w folderze, potem znowu automagicznie wrócił 403.

Na linuxpl jest mod_passenger, który ma się ponoć uruchamiać sam z siebie jeśli wykryje aplikację Rails. Jest ona w folderze /public, tak jak piszą w manualu.

Nie znalazłem podobnego tematu.
Co robię źle?

linuxpl to slaby hosting pod rails, bardzo slaby. Omijal bym szeroko. Jesli juz tam cos postawiles to czeka cie troche zabawy, gemy lepiej sobie lokalnie sciagnij, bo bundle install nie zadziala normalnie wsyztskie gemy moze tylko admin instalowac, najlepiej odpalic sobie jakis serwer aplikacyjny samemu i poprosic ich by przekierowali port. Najlepiej to dzialalo, no ale musisz sobie sam monitorowac taka usluge.

Najlepiej uciekaj na jakies normalny hosting

Kilka lat temu jak zaczynałem z railsami też ubzdurałem sobie, aby uruchomić aplikacje rails na tym hostingu, bo miałem tam jakieś strony w php.

Najlepszym rozwiązaniem będzie tego nie robić i znaleźć inny hosting typowy pod railsy, lub vps.

Jeśli z jakiegoś powodu jednak musisz to stawiać na linuxpl, to może moja “instrukcja” z przed 2-3 lat Ci pomoże, mi się wtedy udało :wink:

==================================

  1. stworzyć folder w głównym katalogu
    mkdir ~/nazwa_aplikacji

  2. Dodać subdomene (lub domenę) - wtedy na serwerze tworzy się dla niej katalog

  3. Wywalić wszystko z katalogu public_html w tej domenie/subdomenie

  4. Zrobić dowiązanie symboliczne w public_html tej domeny
    ln -s /home/nazwa_konta/nazwa_aplikacji/public nazwa_aplikacji

  5. edytujemy htaccess
    Options FollowSymLinks PassengerEnabled On PassengerAppRoot /home/nazwa_konta/nazwa_aplikacji RailsEnv production

  6. touch tmp/restart.txt

Good luck. Ale jak nie musisz, to UCIEKAJ! :wink:

hostingi do railsów są zazwyczaj droższe, za linuxpl mimo swoich wielu problemów (naprawdę wielu) przeważa cena zwłaszcza jeśli robi się stronę - zrób raz, uruchom, zapomnij

Jeżeli to ma być apka for fun lub wrzucenie MVP to ja bym się pchał na https://www.heroku.com/ lub https://www.digitalocean.com/pricing/ vps za 5 bucksów (no kaman bilet do kina więcej kosztuje niż najtańszy VPS na DO…). Strata czasu na zabawę z DUPA hostingami (niestety freemium opcja dla hostingów w większości przypadków mega padaka).

Nie no nie przesadzajmy… Linuxpl to hosting typowo pod php. Najtańsza wersja kosztuje jak widzę 50zł/rok, czyli ok 4zł/msc. To już lepiej dołożyć kilka złotych i wykupić jakiś serwer na vipserv za 4-10zł. Też nie powala, ale instalacja appki na railsach jest od strzała.

Miałem na myśli przypadek hostowania Rackowych appek, nie brałem pod uwagę phpa :smiley:

Mój post odnosił się do komentarza @wafcio. Dodaliśmy posty w podobnym czasie :wink:

zauważ że dołożenie kilku złotych co miesiąc to cena hostingu ci juz podskoczy znacznie (w rozliczeniu rocznym). A dla stron jedynie reprezentacyjnych organizacji, które nie mają dużych wymagań to taki hosting jest w sam raz.

@multik gdyby nie to że na heroku nie da się wrzucać obrazków (i ich pamiętać) to byłby w sam raz, a tak to cienko.

Witajcie!

Trochę się u nas pozmieniało i obecnie na większości serwerów posiadamy RVM gdzie instalacja aplikacji dla użytkowników jest znacznie wygodniejsza. Uruchomienie samej aplikacji sprowadza się obecnie do przekierowania doc_root swojej domeny na katalog /public aplikacji (jak w poradniku: http://linuxpl.com/plugin_docroot.html ).

W razie jakichkolwiek problemów lub pytań zapraszamy do kontaktu na admin@linuxpl.com, pomożemy :wink:

Jak robisz to charytatywnie to rozumiem, ale z drugiej strony czas to też waluta, o której większość ludzi zapomina.
Chciałem zaproponować kontakt z providerem ale widzę, że już to zrobili tutaj. Podziwiać.

Pytanie czy jak masz bardzo dobrego znajomego, przyjaciela i on poprosi ciebie o zrobienie prostej stronki dla niego (nie chcesz się pakować w phpowe rozwiązania) to odmówisz ? To jest tylko przykładowa sytuacja.

Nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi to co przedmówcom: o optymalizację czasu i inwestycję we właściwe narzędzie. Jeśli robisz projekt non-profit to przy okazji masz zysk edukacyjny i pozycję w portfolio - jeśli web development to Twój kierunek. Aplikacje RoR to nie skrypty CGI/PHP - na stałe zajmują pamięć RAM. Na jednym VPSie miałem kiedyś kilka takich non-profitów i wychodziło mi to taniej czasowo i finansowo.