Android - Rails, obsługa sesji

Z uwagi na brak informacji na ten temat w sieci zwracam się z pytaniem:
Mam zamiar stworzyć aplikację pod Androida, korzystającą z bazy aplikacji w Rails. Do tego potrzebuję obsługi sesji. Tak więc czy ktoś posiada gotowy przykład/tutorial pokazujący komunikację android- rails z wykorzystaniem sesji, lub jest w stanie podzielić się wiedzą na ten temat ?

Nie tyle potrzebujesz obsługi sesji co API z autentykacją przez (na przykład) http-auth. O wiele prostsze i praktyczniejsze, Devise to obsługuje out-of-the-box.

Wydaje mi się że sesje nie są dobrym pomysłem. Jeśli jedyne co potrzebujesz to logowanie użytkowników to zrób tak jak radzi Tomasz – jakąś autoryzację HTTP np. Basic.

Z ciekawości – której z bibliotek do opakowania web services używasz po stronie Androida? Ja używam w jednym z projektów Resty https://github.com/beders/Resty - dobrze sobie radzi zarówno z odpowiedziami XML jak i JSON - ale może jest coś lepszego?

Aha, jeszcze jedno - wydaje mi się że jeśli target będzie wyższy bądź równy android-9, to Resty poradzi sobie również z ciasteczkami, ale nie jestem pewien bo ten fragment musieliśmy zakomentować (ze względu na obsługę starszych wersji Androida).

Potrzebuję logowania użytkowników i to nie jest problemem, ale ponadto potrzebuje uwierzytelnienia każdego requesta wysyłanego przez Androida. Myślałem o dołączeniu remember_token’a (Devise) do każdego requesta i obsłużenie tego w kontrolerze, ale nie wiem czy to dobre podejście i generalnie jak sie za to zabrać.

Generalnie lepsze to podejście niż przesyłanie loginu i hasła za każdym razem. Trzeba by się tylko dogrzebać jak w before_filter zalogować użytkownika po jego tokenie bez żadnego przekierowania i voila!

Dzięki za odpowiedź.
Gdyby ktoś potrzebował: http://yekmer.posterous.com/single-access-token-using-devise