Apache + Passenger: problem z subdomeną "www"

Mam mały problem z obsługą subdomeny www na serwerze Apache + Passenger. Ustawiłem w configu Apache:

ServerName domena.pl ServerAlias www.domena.pl
Aplikacja śmiga na obu adresach, ale zachowuje się tak jakby były to dwie osobne aplikacje. Np. jeśli zaloguję się na domena.pl, po czym przejdę na www.domena.pl to nie jestem zalogowany.

Czy ktoś wie jak odpowiednio ustawić ten config?

RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domain\.com RewriteRule ^(.*)$ http://www.domain.com/$1 [R=permanent,L]
Przekieruje wszystkie wywołania bez www. na www. Rozwiązuje to jednocześnie problem cookies oraz fakt, że google również widzi te dwie domeny jako osobne aplikacje (i dzielą się jednym page rank).

Jeślibyś nadal upierał się przy tym by aplikacja działała pod oboma adresami to musisz ustawiać ciasteczko dla domeny “.domain.com”. Wtedy ciastko jest widoczne zarówno w głównej domenie jak i wszystkich subdomenach (w tym i www).

Jeśli Google widzi domeny osobno, to lepiej mieć jedną. Użyłem rozwiązania z Rewrite.

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

a teraz mam lepsze pytanie:) tez passenger/apache, w sumie nie odkryłbym tego problemu w swojej aplikacji bo nie wpadłem na to, że ktoś może przechodzić między domenami … SIC!

mam takie domeny
www.kraciasta-domena.pl
www.pasiasta-domena.pl
glownadomena.pl

wszystkie na servie sa wskazywane na jeden katalog… aplikacja railsowa korzysta z takiego tipsa http://transfs.com/devblog/2009/01/21/hosting-multiple-domains-from-a-single-rails-app/

i rozwiazanie z samym mod_rewrite dla www/bez www dla pojedynczych domen jest dobre… co jednak z logowaniem pomiedzy tymi domenami…

aplikacja tak naprawdę działa niezależnie od tego czy wchodzimy z pasiastej czy kraciastej… i zastanawiam się czy w ogóle trzymanie takiej sesji pomiędzy domenami ma sens? A jeśli ma, to jakieś śledzenie IP, danych użytkownika poprzez bazę wtedy by tzreba zastosować?

dla uploadu flashowego, musiałem zrobić mały fix używając rack/middleware… tam sprawdzam teoretycznie env[‘HTTP_COOKIE’]… tylko, że co teraz… moje logowanie całkowicie opiera się na session[]

pozdrawiam