Api do wyciągania tranzakcji z banków?

Hej,
ktoś kiedykolwiek słyszał o możliwości wyciągania tranzakcji z banków przez jakiś protokół? Wiem, że kontomierz.pl używa do tego culerity, więc szczerze wątpię, ale może ktoś coś kiedyś słyszał?

Zapomnij.

Słyszał, ale banki nie udostępniają tego zwykłym śmiertelnikom.

Kiedyś w php pisałem dla pewnego serwisu mechanizm do sprawdzania czy na konto właściciela owego serwisu dotarł dany przelew. (nie wszystkie banki) Wszystko dzięki CURL’owi
CURL’em logowałem się potem wchodziłem do zakładki historia i potem już prosta sprawa.

btw. banki teraz mają przeróżne aplikacje na androidy, iosy itp. Może tam jest jakieś api…
Kto wie, może niedługo doczekamy się jakiegoś api, w którymś z banków :>

A nie lepiej jest zrobić, tak aby właściciel konta ściągał sobie plik CSV, w którym jest zawarta historia wpływów na konto? Większość banków coś takiego udostępnia. Ja osobiście nie chciał bym aby moje hasło do banku znajdowało się w łapach jakiejś firmy hostingowej, a tak to jest łatwo przyjemnie no i co najważniejsze - bardziej bezpieczne :slight_smile:

mBank np ma API, ale udostępniają tylko partnerom biznesowym. żaden bank w Polsce nie oferuje API dla pojedynczych developerów (dla małych firm zresztą też nie)

Możesz się skontaktować z kontomierzem, może sprzedadzą swoje rozwiązanie do wyciągania danych z Banków.

[quote=slawosz]Hej,
ktoś kiedykolwiek słyszał o możliwości wyciągania tranzakcji z banków przez jakiś protokół? Wiem, że kontomierz.pl używa do tego culerity, więc szczerze wątpię, ale może ktoś coś kiedyś słyszał?[/quote]
W Kontomierzu robimy wszystko przez site-scraping ale bez użycia culerity.

Jeśli potrzebujesz API do własnego konta, znajdziesz to w Kontomierzu za darmo: http://kontomierz.pl/k4/api - praktyczne zwłaszcza w połączeniu z http://kontomierz.pl/import_cli

Jeśli potrzebujesz API do arbitralnego konta, oferujemy to zarówno w postaci biblioteki in-process jak i usługi webowej ale to są raczej drogie rzeczy, więc zależy od rozmachu Twojego projektu, czy warto się tym interesować. API jest dojrzałe i ma komercyjne wdrożenia (zarówno w wersji bibliotecznej jak i usługowej).

[quote=qertoip][quote=slawosz]Hej,
ktoś kiedykolwiek słyszał o możliwości wyciągania tranzakcji z banków przez jakiś protokół? Wiem, że kontomierz.pl używa do tego culerity, więc szczerze wątpię, ale może ktoś coś kiedyś słyszał?[/quote]
W Kontomierzu robimy wszystko przez site-scraping ale bez użycia culerity.[/quote]
Tak z ciekawości, czego używacie? Podejrzewam, że macie zdefiniowane konkretne requesty i parsujecie odpowiedzi, bo wykonywanie javascriptu byłoby pewnie za mało stabilne, dobrze kombinuję?

Scrapers detected under kontox_cli.jar\kontox\lib\internal\legacy\scrapers\ :slight_smile:

przykładowo w mbanku

if (localWebResponse.getText().contains("Aktualnie odbywa się modernizacja części transakcyjnej serwisu mBanku.")) { throw new ServiceMaintenance(); } if (localWebResponse.getText().contains("Kanał Internet został zablokowany")) { throw new AccessBlocked(); } return this.userBank.state;

[quote=drogus][quote=qertoip][quote=slawosz]Hej,
ktoś kiedykolwiek słyszał o możliwości wyciągania tranzakcji z banków przez jakiś protokół? Wiem, że kontomierz.pl używa do tego culerity, więc szczerze wątpię, ale może ktoś coś kiedyś słyszał?[/quote]
W Kontomierzu robimy wszystko przez site-scraping ale bez użycia culerity.[/quote]
Tak z ciekawości, czego używacie? Podejrzewam, że macie zdefiniowane konkretne requesty i parsujecie odpowiedzi, bo wykonywanie javascriptu byłoby pewnie za mało stabilne, dobrze kombinuję?[/quote]
Zgadza się, nigdy nie wykonujemy JavaScriptu.

Wszystko co robi JavaScript (np. składanie parametrów i wartości czy szyfrowanie client-side) odtwarzamy w Javie.

Działa szybciej, stabilniej i nie musimy załączać runtime’u JavaScriptu.

[quote=marr]przykładowo w mbanku

if (localWebResponse.getText().contains("Aktualnie odbywa się modernizacja części transakcyjnej serwisu mBanku.")) { throw new ServiceMaintenance(); } if (localWebResponse.getText().contains("Kanał Internet został zablokowany")) { throw new AccessBlocked(); } return this.userBank.state;
[/quote]
…co pokazuje, że obsługujemy również sytuacje wyjątkowe - klient biblioteki dostaje semantyczny wyjątek.

Do mbanku jest dostęp przez shella: http://code.google.com/p/mbank-cli/

Banking API współpracujące z większością banków w Polsce oferuje emSzmal (jest dostępna integracja przez HTTPs i przez pluginy)
http://www.emszmal.pl/index.php?zobacz=emszmal_banking_api_bankowe