Aplikacja bazodanowa

Mam do zrobienia aplikację bazodanową “elektroniczny barman”. Cel projektu to nauczenie się ror i github i napisanie sobie biletu do dobrej pracy (muszą być testy). Sam tego nie zrobię i szukam osób chętnych do współpracy - wszyscy zyskalibyśmy to samo. Jak apka będzie zrobiona, to można ją sprzedawać - taki bonus. Najpotrzebniejsza w tym momencie osoba to ror professional, który mógłby zielonym wyznaczać taski i ‘ogarniać’ projekt swoją nieskończoną inteligencją i wiedzą :). Czy zgłasza się ktoś na ochotnika?

… Brak mi słów. Naprawdę. Kurcze. Chłopie. Zapomnijmy o tym poście. Idź i nie grzesz więcej.

2 Likes

Z podejściem “sam tego nie zrobię” nie masz szans na osiągnięcie czegokolwiek.

swistak84, czy chodzi Ci o to samo, co pisze sztosz?

sztosz ok, źle się wyraziłem, miało być ‘jako team zrobimy to o wiele lepiej i szybciej’.

@mateo przerób tutoriale z railsów i spróbuj coś samemu napisać, raczej żaden doświadczony “ror professional” nie zainteresuje się wejściem w taki projekt, w którym po pierwsze sam mógłby go napisać (o ile mu tematyka się spodoba) a po drugie musi jeszcze uczyć początkującego za darmo.

Spróbuj napisać samemu aplikację na podstawie materiałów z internetu i dopiero jak będziesz miał jakiś konkretny problem to wtedy pytaj się “jak to i to zrobić” albo “co mam źle”

PS. istnienie testów nie oznacza, że aplikacja jest dobra, liczy się też styl kodowania.

Nikt nie pisał, że za darmo, może jest budżet. W końcu będzie można potem sprzedać tego elektronicznego barmana. Albo to projekt unijny.

przecież autor napisał "Jak apka będzie zrobiona, to można ją sprzedawać - taki bonus. " więc wygląda na darmowe programowanie na początku.

Co do projektów unijnych to nie znam dobrego serwisu zrobionego z funduszy unijnych, większość serwisów ma sporo niedopracowanych rzeczy.

jakdojade.pl

nawet nie wiedziałem, że ta strona jest z funduszy unijnych zrobiona, informację o tym mają nieźle schowaną. Ale to jest chyba jedyna dobra z wielu kiepskich stron, które znam.

1 Like

Nie, nie ma budżetu, ale mi nie zależy na tych pieniądzach, zależy mi na nauce, więc jeśli będzie z tego jakiś pieniądz to wystarczą mi drobne na piwo i ew. koszty. Liczę na to, że znajdzie sie ktoś, kto może jeszcze nie jest zawodowcem, ale wie wystarczająco dużo i chce nauczyć się zarządzania projektem i kierowania zespołem - z tego co wiem, to kierownicy projektów zarabiają znacznie więcej niż programiści, więc jakaś motywacja do tego wysiłku jest. A żeby nauczyć się kierowania zespołem, trzeba go najpierw znaleźć.

Ponadto, nie wiem, czy taka apka jest do napisania przez jednego programistę przy zachowaniu opłacalności. Żeby zwątpić wystarczy poznać istniejące oprogramowanie SIZ. Owszem, można napisać coś prostego, ale na tym się raczej nie zarobi. Koordynowanie takiego projektu można więc porównać do konkretnego start-upu, gdzie istnieje ogromne pole do popisu dla naprawdę dobrych programistów. A jak każdy wie, dobry programista za darmo nie pisze, więc tutaj jeśli ktoś ma biznesowy zmysł i mu się nie śpieszy - może zwietrzyć okazję.

Nie chcę od nikogo, aby robił pracę za mnie. Uczę się RoR i innych tematów, jednak nauka samemu idzie wolniej, ponieważ traci sie mnóstwo czasu na szukanie. Chciałbym wyeliminować problem szukania źródeł, których w Internecie jest po prostu nadmiar. Problem tkwi w tym, że wiedza której poszukuję jest typu ad hoc, więc czytanie dokumentacji po kolei zazwyczaj kończy się stwierdzeniem ‘tego nie potrzebuję’.

@wafcio, istnienie testów nie gwarantuje jakości programu, ale brak testów gwarantuje brak jakości programu. :smile:

z tym się niezgodzę (chociaż zależy co uznasz za jakość programu), brak testów nie powoduje braku jakości oprogramowania, ale duży problem przy wdrażaniu kolejnych funkcjonalności.

kontomierz.pl?

To chyba najbardziej flejmogenny wątek na tym forum. Mamy 12 postów i już się pojawiła dyskusja o funduszach unijnych, wpływie testów na jakość oprogramowania, zarobkach programistów, pracy za darmo i robieniu przy startupach za “udziały”.

Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek.

6 Likes

skoro celem projektu ma być nauczenie się ror i github to dlaczego z góry narzucony jest “elektroniczny barman”? :wink:

na tym polega właśnie nauka…

Ale warto osobie początkującej ukierunkować te poszukiwania, aby nie błądził na daremnie, przekopując się przez nieprzebrane zasoby informacji, ale tych akurat nieprzydatnych.

1 Like

masz rację Merano - rozpędziłem się ;-). Uzupełniając moją odpowiedź dodam, że ja być może na początku poszukałbym czegoś właśnie tutaj na forum, gdzie było, jest i pewnie będzie wielu początkujących i sporo tego typu tematów było poruszanych. W związku z tym polecam między innymi ten wątek: Materiały do Rubiego/Railsów, które nauczył was najwięcej

1 Like

Też masz rację. Kiedyś zetknąłem się z problemem bezkresnego oceanu informacji przy okazji języka Python. Tego jest tak dużo, że osoby początkujące pewnie nie wiedzą za co złapać. Z nadmiarem informacji trudno sobie poradzić. Dlatego faktycznie warto polegać na ludziach takich jak Wy, potrafiących wskazać co jest dobre dla początkującego.

1 Like

Dziękuję życzliwym, dużo mi pomogliście. Mimo banalnego szyderstwa kilku cebulaków (na każdym forum tacy sami), kilka osób zainteresowało się pomysłem i w tym momencie biorę się za spisywanie funkcjonalności. Jeśli jeszcze ktoś byłby zainteresowany, to proszę o kontakt.

Ładnie się tu pan przedstawił przed milionami słuchaczy.

3 Likes

“milionami” :smiley: