Aplikacja rozproszona

Witam,
na początku napiszę, jestem dosyć zielony w programowaniu w RoR, ale muszę napisać aplikację.
Główne założenia (w skrócie)
aplikacja ma działać pod Linux Live CD, ma się odpalać na różnych komputerach. Każdy jej użytkownik będzie mógł się zalogować. Będzie ona rejestrować, co każdy aktualnie robi na swoim komputerze. Admin -oczywiście z pełną kontrolą nad wszystkim, pełnywgląd do wszystkich komputerów i w razie potrzeby bądź zachcianki zablokuje dowolnego użytkownika. Dobrze by było, gdyby aplikacja mogła pokazywać różne statystyki tj. ile czasu ktoś był zalogowany i np jakie strony internetowe otwierał podczas pracy.
Bardzo proszę o pomoc, najlepiej na priv.

Ale dlaczego chcesz próbować zaprząc framework webowy do tego? O.o Bo po pierwszym zdaniu wnioskuję że to próbujez właśnie zrobić.

Jeżeli potrzebujesz jakieś narzędzie do kontroli tego co dany user robi na komputerze to Railsy nie są tu do niczego potrzebne.

zgadzam się, że nie są potrzebne, ale…
Takie jest założenie, że musi być to wykonane przy pomocy railsów

To współczuję firmy. Ja bym stamtąd uciekał. Railsy Ci tego nie zrobią. Railsy mogą być co najwyżej tutaj nakładką na jakiś soft która bedzie statsty itp wyświetlać. Zawsze możesz coś takiego napisać w ruby i na siłę zintegrować to z railsami. Tylko… to bez sensu :slight_smile:

no w każdym razie muszę coś wymyślić

A możesz zdradzić dlaczego wymaganiem dla takiej aplikacji są railsy?

RoR posłuży ci jako warstwa prezenacji do statystyk, lub jako UI do wyklikaniem pewnych rzecz (tak jak napisał @sztosz). Cała logika związana z komunikacją musi być zakodowana w Rubym a nie Railsach.