Aplikacje okienkowe w Ruby

Czy ktoś może korzystał z biblioteki Qt? i mógłby napisać jak się z nią pracuje, albo polecić coś innego.

dzięki

Darek ja mam u siebie coś takiego jak sshmenu na Linuksie. Bardzo prosty w działaniu (nie wiem jak w środku - nie zaglądałem) programik. Używa libgtk2-ruby. Wiem, że to nie Qt, ale … :slight_smile:

właśnie gtk, skłaniałbym się bardziej pod kde, no ale wszystkiego trzeba spróbować…
jeśli chodzi o GUI to wogóle jestem cienki, więc coś prostego a tłumaczącego “istote sprawy” by sie przydało… :slight_smile:

Ja się bawiłem trochę Qt3 i Ruby.

Napisałem krótki wstęp na:

http://blog.nitrozen.com/articles/2006/05/07/ruby-qt

ale to dosłownie wstęp. Nigdy nie miałem czasu, żeby to rozwinąći opisać szerzej

Ogólnie rzecz biorąc, pisanie w QT jest raczej przyjemne, do tego dochodzi syntax Rubiego (jeszcze przyjemniejsze)

Jest też krótki ebook na ten temat za $10 od pragmatic programmers, też wprowadzenie ale trochę lepsze od mojego :wink:

Pozdrawiam

Wygląda ciekawie, chyba jednak spróbuję Qt. Dzięki :slight_smile:

A czy pod Windows’em ktoś już robił coś okienkowego ?

No to zrobiłem szlak po GUI dla Ruby’iego :slight_smile:

[Platforma Windows]
Najpierw testowałem RubyClr (próba łączenia Ruby z .Net); chodzi wolno (raz się nawet zawiesiło przy wołaniu WinForms), do tego masa błędów, choć dużo nie można się spodziewać po jakby nie patrzeć wczesnej wersji (0.5.0)

[Platforma Windows]
Potem ruby-gtk2; chodzi bardzo fajnie, pisze się przyjemnie, gdyby nie to, że trzeba wywoływać Gtk.init na początku (nie wspomnianio o tym na ofic. stronie, a zanim do tego doszedłem to straciłem 1,5 godz :), na razie nie wiem jak to obejść… )

[Platforma Linux]
QtRuby; podobne spostrzeżenia co powyżej i zostałbym przy tej bibliotece gdyby nie brak paczki dla Windows (podobno ver. 4.x ma być już wieloplatformowa wtedy zobaczę…)

Pozdrawiam :slight_smile:

ruby, gtk-gnome2, glade :wink:

[quote=Darek]…
[Platforma Linux]
QtRuby; podobne spostrzeżenia co powyżej i zostałbym przy tej bibliotece gdyby nie brak paczki dla Windows (podobno ver. 4.x ma być już wieloplatformowa wtedy zobaczę…)[/quote]
http://www.kdedevelopers.org/node/1686
Nie wiem jak ten temat sie rozwija dalej ale wyglada na to, ze albo juz dziala albo bedzie za doslownie chwile.