Apm

Jaki APM polecicie?

Z mojego doświadczenia jak na razie:

  • NewRelic jest świetny, ale koszmarnie drogi odkąd wprowadzili “chmurowy” model rozliczeń,
  • AppSignal jest przeciętny, brakuje mi kilku rzeczy, które NR robi lepiej (bardziej szczegółowe rozbicie na poszczególne elementy stacku, lepsze pokazywanie trendów).

Z rzeczy, których nie testowałem to Datadog i Elastic Stack (ale tego wolałbym uniknąć). Coś innego polecicie, do czegoś przekonacie?

Ostatnio trafiłem do projektu, w którym używamy https://www.skylight.io/ Bardzo pozytywne wrażenie jeśli potrzebujesz czegoś “małego”. Dla mnie dużo bardziej przejrzysty niż newrelic, bardzo mi się podoba ich metryka „agony”, która pozwala fajnie znaleźć endpointy najbardziej warte optymalizacji. Fajnie sprawdza się zwłaszcza z mniejszymi projektami hostowanymi na PaaS (np. heroku), gdzie nie potrzebujesz dokładnego monitoringu infrastruktury, bo po prostu nie ma takiej opcji. Ot, robią jedną rzecz, a dobrze, czyli monitorowanie performance endpointów.

Do dużych projektów dałbym szansę DataDog, korzystałem w największym projekcie z jakim pracowałem (AWS, kilkanaście serwisów w railsach i nodejs, mnóstwo customowych metryk i monitoringu infrastruktury), na plus imo interfejs bardziej przejrzysty od newrelica, ale to może po prostu ja nie potrafię używać newrelica i wszystko jest bardziej przejrzyste :P, bardzo dobrze działała integracja z wysyłaniem customowych metryk ze statsd. Rubyowy klient (https://github.com/DataDog/dogapi-rb) też zostawił pozytywne wrażenie.

1 Like