AppleCare Protection Plan

To nie killer, a alternatywa. Alternatywy w porównywalnych cenach są jak najbardziej. Ale sprowadza się to jak zwykle do tego samego - systemu i własnych potrzeb. Chcesz mieć dostęp do najlepszych programów graficznych, do obróbki video, 3D itp. itd. + do całej masy przydatnych małych aplikacji - Windows lub OSX. Nie potrzebujesz tego - wybór znacznie szerszy.

+1. Hejterzy, pokażcie nam aktualnego macbook-air-killera.[/quote]
http://shop.lenovo.com/us/en/laptops/thinkpad/x-series/x1-carbon/[/quote]
Ej, serio? Przecież to nawet 13" nie jest. :wink: Poza tym jedno USB 3?

Ale ja nie o tym, przepraszam za niepotrzebny flame.

Ja do tej pory w AppleCare w swoich komputerach nie inwestowałem - jak na razie nie żałuję. Myślę, że przy pomocy Federacji Konsumentów można też próbować egzekwować niezgodność towaru z umową.

AppleCare kupiłem dla świętego spokoju. Nie stać mnie na trzymanie komputera w serwisie i/lub walkę o wyegzekwowanie swoich praw. Zgadzam się jednak co do tego, że 3 lata gwarancji przy tej cenie komputera powinno być standardem.

Heh, gdzie Ty tu widzisz jakiś hejt? To, że ktoś nie pada na kolana na sam widok jabłka to hejt? Ciekawe :wink:

Z ciekawości, to dlaczego nie kupiłeś czegoś z NBD/innym serwisem on-site?

Naprawa jabłek sprowadza się najczęściej do wymiany na odnawiony model (refurbished) w dniu zgłoszenia.

btw, http://www.toshibadirect.com/td/b2c/pdet.to?poid=2000060324 <- to w sprawie czegoś lepszego od MBA (i c’mon, nie gadajmy o cenach teraz, skoro gadamy o segmencie premium); szkoda, że jeszcze nie ma w Europie, ale myślę że to kwestia paru miesięcy.

Powszechnie wiadomo, że świat dzieli się na dwie grupy: fanboje i hejterzy Apple. Nie ma trzeciej opcji, coś jak bycie za PiS czy PO, albo Wisłą czy Cracovią.

To raczej trzeba porównywać do MBP Retina nie do do MBA.

@sharik: Ja mieszkałem w Krakowie w takim miejscu że najbezpieczniej było mówić że gram w tenisa :stuck_out_tongue: I głosuję na PSL.

Jako że niejako ja zacząłem tą masakrę, chciałem tylko powiedzieć że jak dla mnie parametry jabłka nie uzasadniają jego ceny - przynajmniej w większości przypadków - przyznam bez bicia że iPad to nadal najlepszy tablet i cena jest uzasadniona.
Każdy musi ocenić czy mu się opłaca i czy go stać.