ATOM - EMMET - tutorial z podstawowych funkcji, które przyśpieszają pisanie kodu (być może naukę)

Witajcie,

Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami z “mojego podwórka”, na bazie moich doświadczeń. Oglądając, bądź czytając tutoriale, często pisałem kod za autorem. Było to czasem dosyć żmudne zajęcie, tym bardziej jeśli dotyczyło stylowania pewnych elementów np. list, wpisywania kolejnych divów, tworzenia nagłówków, paragrafów, przypisywania do nich klas etc.

Zapewne znaczna część osób odwiedzająca to forum, ma swoje ulubione edytory i porusza się w nich doskonale, ale znajdzie się część ludzi, którzy robią pewne rzeczy na piechotę (podobnie zresztą jak ja do niedawna). Część osób będzie chwaliła swoje edytory, co będzie pewno uzasadnione.

Przy okazji prac nad moim nowym tutorialem przygotowałem taki krótki materiał tytułem wstępu, który wprowadza w tematykę funkcji edytora Atom i pluginu Emmet (dosyć pobieżnie). Resztę można sobie doczytać na docs.emmet.io. Jest też dużo tutoriali dostępnych na youtube, które w dużo szerszy sposób zobrazują Wam możliwości szybszej pracy.

Odsyłam zatem do mojego krótkiego filmiku, który opisuje wybrane opcje wspierające naszą pracę w edytorze kodu: https://youtu.be/jCfWpirpzQc

CTRL + C i CTRL + V już nie musza być głównymi funkcjami stosowanymi w edytorze.

PS. Będę pracował w najbliższym czasie, żeby oddać Wam tutorial wprowadzający w tematykę tworzenia aplikacji webowej z autorskim CMS przy użyciu Ruby on Rails.

Naprawdę świeżych adeptów Rails odsyłam też do dwóch krótkich części moich video na temat instalacji bootstrapa: Instalacja Bootstrapa dla początkujących - Video Tutorial