Atom vs Code


#1

Witajcie, testuję pod Ruby i RoR te dwa edytory, czy tam małe IDE. U mnie pod VSCode nie działają komentarze Ctrl + /
po prostu w połowie je komentuje w plikach erb. A w plikach rails nie robi odstępów i nie podpowiada zawsze gdy potrzeba. W Atomie już jest dużo lepiej, czasem tylko nie podpowiada wszystkiego.
Code extensions: Code Runner, Open in Browsers, Ruby, Ruby in Rails.
Atom extensions: Doinstalowałem tylko Atom-Runner, pakiety ruby i railsy już były.
Obecnie chyba zostanę przy Atomie, mogę jeszcze przetestować te dwa LightTable i Sublime-Text, jak myślicie czy warto?
http://lighttable.com/
https://www.sublimetext.com/


#2

Polecam Sublime Text, Atom dla mnie zawsze był za wolny, na Visual Studio Code też próbowałem się przestawić, ale chyba jestem już zbyt przyzwyczajony do ST.


#3

Właśnie kiedyś go używałem do Django i był ok. Brackets też całkiem całkiem do JavaScript, ale mam obecnie najnowszą wersję Atoma i u mnie działa bardzo szybko, dużo szybciej niż WebStrom i RubyMine.


A czy możesz mi jeszcze doradzić, który framework JavaScript najlepiej współpracuje z Ruby on Rails? Zastanawiam się nad React i Vue.js, który z nich będzie prostszy dla początkującego i lepiej kleił się z plikami erb?


#4

Idź w reacta. Nie wiem który będzie się lepiej “kleił”, ale w tej chwili biorąc pod uwagę ogłoszenia o pracę, dużo mądrzej jest uczyć się Reacta.


#5

Chodzi o to, że React ma wsparcie facebooka, a Vue nie?


#6

Chodzi o to, że patrząc na oferty pracy wydaje się, że React jest najpopularniejszy, a na pewno bardziej popularny niż Vue. Osobiście jestem tego zdania, że warto pobawić się różnymi frameworkami i wybrać dla siebie najlepszy, bo wszystkie mniej więcej działają na tych samych zasadach w sensie React/Vue/Angular, więc poznając jeden nie będzie jakimś wielkim problemem przesiadka na inny.
Po za tym lepiej robić fronty totalnie ignorując pliki erb. Po prostu w apce np. Reactowej wskazujesz mu w jakim divie ma się renderować i tyle. Nic już nie robisz w widokach railsowych.

Co do tematu sam używam od jakiegoś czasu VS Code, wcześniej pracowałem na Atomie no i nie była to przyjemna praca, działał jednak dość wolno i był toporny jak dla mnie. VS Code jak na razie nie sprawie większych problemów z plikami JS działa na prawdę świetnie. Co do kodu Ruby to pozostawia wiele do życzenia, ale działa praktycznie jak każdy inny tego typu edytor. Ważne jest to, że się nie wiesza, nie wysypuje itd.
Tak na prawdę jedynie RubyMine miał ponad przeciętne wsparcie dla Ruby, podpowiedzi itd. No ale to już płatny kombajn :slight_smile:


#7

RubyMine jest dobry, ale płatny i sporo wolniejszy od Atoma czy innych. W Atomie i Code mam bardzo słabe podpowiadanie składni Ruby.


#8

Szczerze mówiąc trochę zdziwiła mnie ta opinia, że RubyMine jest wolniejszy od Atoma i Code. W dużych projektach Atom i Code bardzo przymulają za to RubyMine radzi sobie doskonale.


#9

Być może dlatego, że masz w Atomie zainstalowane te wszystkie pakiety w standardzie. W IDE od JetBrains jest też to upierdliwe indeksowanie, nie wiem ile masz pamięci RAM, ale u mnie IDE bazujące na Javie więcej go zżera. Łatwo to sprawdzić, uruchamiasz sam system z każdym IDE osobno i pod Linux wchodzisz w monitor systemu, sprawdzasz zasoby procesora i RAM. A co do takich dużych projektów co piszesz to raczej bym nie wybrał do nich Ruby, jak dla mnie Ruby kojarzy mi się z małymi startupami, aby zrealizować szybko swój pomysł i go wprowadzić do użytku. Tak jak to zrobił Twitter i potem jak serwis się rozrósł przepisał to na Scale czy tam Jave. To tylko moje zdanie!


#10

:thinking: Czy ktoś z nas tutaj osiągnął już poziom Twittera?


#11

Wracając jeszcze do Atoma, to poprawnie zainstalowało mi się ruby-solargraph do podpowiadania składni. Natomiast rozszerzenie autocomplete-ruby pluje jakimiś errorami rsense. Niby zainstalowałem gem install rsense i wtyczkę w Atomie.


Czy u was też są problemy z tym rsense?