attachemnt_fu+image_science+freeimage => problemy z gifami, trochę OT?

Witam wszystkich!

Używam dla zestawu jak w temacie; obrazki przed zapisaniem są resizowane, wszystko pięknie śmiga gdy na wejściu jest JPEG lub PNG, ale dla GIF na wyjściu jest coś co przypomnia gifa, ale w pliku nie ma nic poza nagłówkiem “GIF89a;”.

Attachment_fu, ani image_science nie wyrzuca żadnego błędu, stąd mam podejrzenia, że to sprawka gdzieś w okolicach freeimage; próbowałem na najnowszej wersji kompilowanej ze źródeł na trzech systemach (Ubuntu, Debian, FreeBSD) i wszędzie efekt jest podobny. :frowning: Czy komuś z Was działa taki zestaw?

Używam dokładnie tego samego zestawu i nie zauważyłem problemów ze skalowaniem gifów.

attachment_fu + image_science + free image

Biblioteka FreeImage kompilowana ze źródeł (http://freeimage.sourceforge.net/download.html) wersja 3.9.3 na Gentoo.

Podeślij link do problematycznego gifa to sprawdzę czy u mnie skaluje (chyba że problem dotyczy wszystkich gifów ?)

Więc jest jeszcze nadzieja :slight_smile:

Czy do wszystkich to nie wiem :wink: W każdym razie dla parudziesięciu losowych z Google efekt wszędzie jak opisałem poprzednio. Zrobię jeszcze test i wygeneruje zestaw z przeplotem/bez przeplotu, z przerźroczystością/bez przeźroczystości, może to jakoś zawęzi pole poszukiwań. Póki co troszkę się zirytowałem i wróciłem do mini_magick’a :frowning: