System gromadzenia statystyk dotyczących aplikacji webowych.
http://beta.beholder.ragnarson.com/
Na razie w wersji beta - dopisywane są główne funkcjonalności.
Zapraszam do testowania i zgłaszania propozycji rozwoju/błędów.
System gromadzenia statystyk dotyczących aplikacji webowych.
http://beta.beholder.ragnarson.com/
Na razie w wersji beta - dopisywane są główne funkcjonalności.
Zapraszam do testowania i zgłaszania propozycji rozwoju/błędów.
Uwaga językowa - niech to przejrzy native speaker
Nie działa rejestracja.
Mieliśmy chwilowy problem z serwerem na którym stoi aplikacja. Spróbuj teraz.
We’re sorry, but something went wrong.
Ja się zarejestrowałem
Jak będę miał chwilę, to wrzucę do jakiejś aplikacji. Ogólnie bardzo mi się podoba pomysł, dużo łatwiej jest niektóre rzeczy śledzić z poziomu rubiego niż np. javascriptu (google analytics), a pisanie do tego narzędzi samemu może zająć trochę czasu.
Jak dla mnie trochę zbyt wczesna alfa, brakuje mi zawartości tych czterech linków na górze, które prowadzą donikąd. I jakiegoś przykładowego ekranu, żebym mógł zobaczyć jak to działa bez rejestracji.
Z ciekawości - możecie ujawnić jaka architektura/infrastruktura stoi za tym serwisem?
Hej,
Beholder to aplikacja, ktora powstala w ramach naszych praktyk w firmie Ragnarson i rzeczywiscie jest jeszcze we wczesnej fazie alpha, ale zaczynalismy zupelnie od zera jako railsowe fishe. W tym momencie jestesmy juz dawno po praktykach i z dnia na dzien dodajemy nowe funkcjonalnosci. Do konca tygodnia pojawi sie mozliwosc generowania raportow z zebranych eventow w okreslonym przedziale czasu i porzadna dokumentacja.
@apohllo, @tjeden Na pewno poprawimy to przed wydaniem finalnej wersji, a w tym momencie wszystkie teksty trzeba traktowac jako zapychacze.
@bauer, @Paweł Kondzior Chwilowe problemy z serwerem.
@filiptepper Aplikacja zostala napisana w Railsach 3 (w tle 1.8.7-ree), gem jest dostepny na GH ( http://github.com/placek/eotb_rails_plugin ), jezeli chodzi o architekture serwera to raczej na razie nie jestesmy upowaznieni zeby ujawniac cos wiecej - autorskie rozwiazanie w firmie.
Dzieki za opinie.
A ja jestem upoważniony udzielać takie informacje i chętnie się pochwalę.
Beholder działa na naszej prywatnej chmurze dla aplikacji Railsowych. Działa na niej już kilka serwerów staging naszych projektów oraz jedna aplikacja produkcyjna (www.jobeinstieg.de).
Niestety chmura nie informuje jeszcze o problemach z deployem nowej wersji kodu (między innymi dlatego nie jest jeszcze dostępna publicznie) - i dlatego też Beholder czasem nie działa
No offence, ale termin “chmura” znaczy aktualnie tyle, co nic.
Chmurę też się z czegoś buduje i to mnie bardziej by interesowało.
Zgaduję: Xen na Debianie?
Zapraszamy do Łodzi na szkolenie z budowania takich architektur. Myślę, że możemy znaleźć jakiś kompromis cenowy - wszak to nietrywialna wiedza. Znajomość hasłeł jak Xen czy Debian nie wystarczy
Informacje dotyczące rozwoju aplikacji http://beta.beholder.ragnarson.com/ dostępne są od teraz na blogu http://ragnarsons-beholder.blogspot.com/.
Postanowiliśmy nie spamować na forum.
Zapraszamy do Łodzi na szkolenie z budowania takich architektur. Myślę, że możemy znaleźć jakiś kompromis cenowy - wszak to nietrywialna wiedza. Znajomość hasłeł jak Xen czy Debian nie wystarczy ;)[/quote]
Dzięki.
A hasła roota?
Fajna dyskusja:
Aha. Na prawdę cenne informacje. Bragi chyba zapomniałeś, że forum to nie spotkanie z klientami.
Nigga pliiiiiiiz.
Najsłabsza wypowiedź w sierpniu na forum.
No dobra, niech Wam będzie.
Infrastruktura bazuje na prostych serwerach z i7-920. Na tym stoi Eucalyptus - technologia zarządzania maszynami wirtualnymi z API zgodnym z EC2. Każda z instancji jest skonfigurowana by korzystać z IPsec aby zapewnić stuprocentową izolację od innych aplikacji. Maszyny są zarządzane i konfigurowane za pomocą chefa. Całością zarządza aplikacja w Rails, która pozwala na tworzenie projektów, zarządzanie instancjami na poziomie projektu i obsluguje billing. Deployment trywialny - za pomocą git push.
Deployowane aplikacje mają do dyspozycji: PostgreSQL, MongoDB, Memcached, Varnish. Uruchamiane są przez Thiny (po 4 Thiny na instancję). Zarządzanie ruchem za pomocą HAProxy. Nginx jako frontend HTTP.
Główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i niezależność aplikacji. Zależy nam na tym, żeby aplikacje w żaden sposób na siebie nie wpływały oraz żeby wyciek z jednej aplikacji nie przeniósł się na pozostałe. Bezpieczeństwo danych i funkcjonowania jest dla nas bardzo ważne.
Strona na której można się zgłaszać do testowania pojawi się w ciągu tygodnia-dwóch. Ochotników na serwery ‘staging’ (jedna mniejsza instancja, od biedy może robić za produkcję) proszę o wiadomość prywatną.
Tak myślałem, że MongoDB się pojawi.
Fajna sprawa. Nie sądzę, żeby ten opis spowodował, że ktoś zacznie eksperymenty z chmurą na swoim Pentiumie pod zlewozmywakiem, a dobrze wiedzieć, że ktoś robi takie rzeczy.