Bilety na EuRuKo dla WRUG (yay!)

Nie wiem kto jeszcze pamięta, ale ekipa Euruko ogłosiła że zamierza rozdać kilka biletów na Euruko lokalnym RUG-om, pod warunkiem przekonania ich że to właśnie dany RUG powinien dostać bilet:
http://www.euruko2012.org/blog/2012/04/12/did-someone-say-more-tickets/

Napisałem więc do Alexa następującego maila:

[quote=“Tomash do Alexa”]Hi,

Allow me to introduce Warsaw Ruby Users Group, one of the oldest and
most persistent european RUGs.

WRUG has started in 2008, after me and Mike Lee (well-known person
amongst “older” German rubyists) met at Euruko 2008 in Prague and he
sold me the idea after my talk on distributed background processing in
Ruby. Our first meetups took place before summer 2008, and around
november we’ve started running our regular website. Its current
incarnation is Jekyll-based and available at http://wrug.eu, with the
oldest meetup announcement for december meetup:
http://wrug.eu/2008/11/18/2008-12-meeting/

After some time we’ve decided to have the meetings and website in
polish, to attract more newcomers. WRUG continues regular, meetings
every single month, the last one being in march:
http://wrug.eu/2012/03/08/2012-03-spotkanie-marcowe/
and the nearest upcoming one scheduled for the following tuesday:
http://wrug.eu/2012/04/06/2012-04-spotkanie-kwietniowe/

I think WRUG is a group that’d fully deserve getting a Euruko2012
ticket (or maybe even more than one), given its history (the only more
notable RUG in Poland is the one from Krakow, where polish Ruby
movement has started), persistence and good image.

Just a full disclosure: I still haven’t got my personal ticket for
Euruko (missed the batches, also Josh vaguely said something about
ticket for me for adding Atom-feed pull requests to Euruko2012 site,
but I haven’t heard from him after those PR got accepted ;)), but I
can assure you the possible ticket for WRUG will be given to a
randomly drawn WRUG attendee (I’ll abstain from the draw to keep it
clean).

Thanks,
Tomek "Tomash Stachewicz

PS. Together with Paul Klipp and Ela Madej I’ve organized Euruko 2010
in Krakow, which we got after my “RuDy” talk at Eurko 2009 in
Barcelona. So, how about this Euruko 2012 ticket, guys? I can pay,
it’s just that I’m out of luck during the batch spree ;)[/quote]
Odpowiedzi nie było przez jakiś czas, więc pingnąłem dziś Alexa czy to po prostu oznacza że WRUG się nie zakwalifikował. Dostałem następującą odpowiedź:

[quote=“Alex”]Hi Tomash,

Not at all! It just a little longer to get through the applications that we planned, sorry about that. The Warsaw group definitely qualifies, and I’m happy to say that we’re looking forward to meeting you at EuRuKo! We’d be delighted to give you up to three tickets for your members.

We’ll be generating the coupon codes soon, so let me know once you have a final count, and I’ll get you the info so so you can buy the tickets online. Let me know if there’s anything else I can help you with.

See you next month in Amsterdam![/quote]
Także mamy trzy bilety :smiley:

Pomysł jest następujący. Ponieważ jedyną sprawiedliwą metodą jest ślepy los, te trzy bilety po prostu rozlosujemy.
Ale! Żeby nie było że ktoś łaskawie przytarga dupsko na spotkanie i dostanie za to rozchwytywany bilet, trzeba będzie coś zrobić żeby wziąć udział w losowaniu.
Otóż trzeba zrobić lightning talka. Czyli pięciominutową prezkę.
Wszystko (lightningi i losowanie) oczywiście na najbliższym spotkaniu WRUG, czyli we wtorek 15.05.

Full disclosure: mam własny, kupiony bilet, więc jestem wyłączony z losowania :slight_smile:
Nie pogardzę np. piwem postawionym za zorganizowanie trzem wrugowiczom biletów :wink:

This is awesome.

Count me in!

Nie wiem czy to najszczęśliwsze określenie, jeśli dobrze kojarze to trzeba za nie zapłacić.

Dopytam Alexa, ale jeśli tak, to dzięki za zwrócenie uwagi (jeśli nie to opierdol za mącenie :wink: ). Czyli najwyżej będą promo code’y uprawniające do zakupu biletu do rozlosowania.

Bilety są w normalnej cenie: Czyli do wygrania jest gwarancja na bezstresowe kupienie biletu (dla tych którzy nie klikali wystarczająco szybko). Myślę, że mimo wszystko powinno to być losowanie z lightning talkami.

Brawo Tomash.

[quote=Tomash]I think WRUG is a group that’d fully deserve getting a Euruko2012
ticket (or maybe even more than one), given its history (the only more
notable RUG in Poland is the one from Krakow, where polish Ruby
movement has started), persistence and good image.[/quote]
Ponieważ żaden wątek nie może się obyć bez flejma na tym forum postanowiłem dokonać pewnych podliczeń na szybko (co implikuje, że łatwo mogłem się pomylić).
Jeśli dobrze widzę to:
w Krakowie odbyło się do tej pory 27 spotkań (od września 2006) + Euruko i Railsberry
w Warszawie 26 spotkań (od grudnia 2008)
a we Wrocławiu 29 edycji (od grudnia 2009) + wroc_love.rb

HATE_MODE_ON

I co, pomimo aplikacji nie dostaliście ani jednego biletu? Czy po prostu nikomu się nie chciało skrobnąć maila do Alexa?

Olek: dzięki za wyklarowanie.

Wszyscy chętni kupili w normalnych rzutach. Nawet mieliśmy nadmiar bo była skoordynowana akcja na ircu, że każdy rezerwował dla pozostałych na wypadek gdyby im się nie udało dostać. Chciałem napisać @ ale okazało się, że nie było potrzeby bo jak powiedziałem każdy sobie załatwił.

Chodzi chyba o to “the only more notable RUG in Poland is the one from Krakow” :wink:

Ja mogę powiedzieć, że WRUGi, DRUGi i wszystkie inne RUGi w Polsce, to wspaniała inicjatywa i chyba nie ma co się przekrzykiwać, który fajniejszy :slight_smile: Bywałem na spotkaniach w kilku różnych miastach i każde ma inną atmosferę, trochę inne podejście, ale wszystkie są według mnie warte kontynuowania. Zresztą pomysł na pierwszego DRUGa obgadywałem z Marcinem Jędrasem w drodze z RUPY do Wrocka, jak jeszcze tam mieszkałem / częściej bywałem. Dlatego nie wiem czy jest sens robić flejma akurat na tym polu, jest tyle lepszych tematów! (vim vs emacs, mac vs linux, chrome vs firefox, do wyboru do koloru :stuck_out_tongue: )

A. No to po pierwsze Paneq sam pokazał, że od warszawskiego starszy jest tylko krakowski, a do tego jeszcze nie wziął poprawki na to, że oba ww. pierwsze spotkania umawiały i ogłaszały innymi kanałami niż aktualnie utrzymywana strona:
http://rubyonrails.pl/forum/t944-Temat-spotkania-majowego (maj 2008 – świeżo po powrocie z Euruko)

Enyłej, to jest chyba najbardziej jałowa dyskusja w jakiej uczestniczyłem w tym tygodniu :wink:

UWAGA NOSTALGIA TRIP

Dostałem dziś od Alexa trzy kody/kupony na zakup biletów. Będą ważne tylko do piątku, więc lepiej zrealizować i kupić bilet jeszcze we wtorek wieczorem.

W każdym razie: można lajtningować! :smiley:

Mam dwie wiadomości.

Zła jest taka, że Michał niestety nie może, zwraca bilet (kupon na bilet) do puli.
Dobra jest taka, że jest jeden wolny kupon w takim razie.

Który członek WRUGu jest chętny i dlaczego akurat on/ona zasługuje na bilet? :smiley:

Ja tak samo, jak przyjzalem sie blizej kosztom to chetnie oddam komus kupon. Kto chce jechac niech daje znac to przekazu mu kod

Czyli mamy dwa wolne kupony. Jeśli do jutrzejszego wieczoru nie znajdą się chętni WRUGowicze, zwracamy je do puli.