Bitbuckiet - pierwsze repo

Witam, mam problem ponieważ założyłem sobie konto na bitbucket (nie github bo podobno tutaj są darmowe repo prywatne) i mam taki problem bo po komendzie

git push -u origin --all

poprosił mnie o klucz prywatny KTÓREGO NIGDZIE NIE MAM. wcześniej wygenerował mi tylko publiczny no i szukam po netach i nie moge znaleźć jak go wyłuskać :smiley: Pomóżcie prosze szybko bo mnie nosi żeby iść dalej z tutorialem :slight_smile:

Na linuksie zwykle chodzi o plik ~/.ssh/id_rsa.pub

Tylda to Twój katalog domowy.

no własnie ten nie działa… to jest jakiś klucz publiczny… a oni chcą klucz prywatny :frowning:

odpowiedź uzyskana.

Wygenerowane klucze (od nowa) z pomocą tej strony.
https://help.github.com/articles/generating-ssh-keys/

Zostawie dla kogoś jakby miał taki problem jak ja miałem :slight_smile:

klucz to PARA kluczy - publiczny i prywatny. I dwa pliki, jeden z .pub, drugi bez

z definicji szyfrowania asymetrycznego, NIKOMU (poza lokalnym zaufanym programem szyfrujacym) nie podajesz klucza prywatnego. to tak gwoli scislosci :wink: nie podajesz = nie eksportujesz; klucz prywatny ma pozostac prywatny, czyli byc uzywany tylko w obrebie lokalnej maszyny). Czepiam sie do semantyki, ale warto sobie wbic do glowy te prosta zasade:

klucz prywatny jest prywatny i ma pozostac prywatny (i jest na tyle prywatny na ile nim pozostal)

ok. no dziwiło mnie własnie że komputer prosi mnie o niego. zwłaszcza że wklepywałem go i dalej nic. :wink: noo ale za pomocą powyższego linku zrobiłem nowe klucze i już działalo. Czyli klasycznie musiałem coś poknocić… Jak widać po dziale “potrzebna pomoc” jestem dobry w knocenie xD