błąd: gem install rails –-include-dependencies

Mam system: Windows Vista
Działam następująco:
1)Instaluje ruby186-27_rc2, zaznaczam SciTE, Enable RubyGems, European Keyboard, wybieram katalog C:\Ruby
2)Wypakowuje rubygems-1.3.1 na dysk c:
3)W wierszu poleceń, będąc w katalogu C:\rubygems-1.3.1 wpisuje: ruby setup.rb
4)Będąc na dysku c:\ wpisuje: gem install rails –-include-dependencies
5)Wyskakuje error: could not find gem F-include-dependencies locally or in a repository 7 gems installed

Przede wszystkim to gemy od bodajże 1.1 czy 1.2 domyślnie mają włączone --include-dependencies, więc po prostu spróbuj bez tego.

I jeśli windowsy, to lepiej pobaw się jakimś prepackowanym rubym: BitNami RubyStack albo (niestety nieaktualizowane) InstantRails.

wyskakuje mi coś takiego jak wchodze na serwer

  1. Jakie hasło MySQL wbiłeś podczas instalacji Rubystacka? O ile dobrze pamiętam (ostatnio miałem z tym pakietem do czynienia jakiś rok temu) chyba nawet nie pozwala na podanie hasła pustego, więc otwórz database.yml i wpisz co trzeba po password:
  2. gem install mysql

kolejny error (while generating documentacion fo mysql-2.7.3-x86-mswin32) przy instalacji mysql, jaki system polecacie do programowania w ruby on rails?? ale taki najlepszy, konkretnie

Jeśli nie masz doświadczenia z Linuxem to ja polecam Ci Ubuntu, na http://ubuntu.pl/ możesz pobrać polską wersje, a Ubuntu jak dla kogoś kto nie ma doświadczenia z Unixami jest w sam raz. Poczytaj troche, wydziel sobie troche miejsca na partycję dla Linuxa i nikt Ci nie każe rezygnować z Windowsa a do programowania będziesz miał oddzielny elegancki system odporny na awarie Windowsowkie . :slight_smile: sam tak zrobiłem jakiś czas temu i jestem całkiem zadowolony :slight_smile:

Już do tego doszedłem trzeba było utworzyć baze danych. mysqladmin create nazwa_development --user=root --pasword=hasło

Mac OS X 10.5+