Bootstrap theme

Hej,
kupiłem sobie bootstrap template i układ assetów jest taki

  • img
  • css
  • js
  • plugins -> - ckeditor -> -css - js -img

pluginów jest ok 60 i pytanie czy da się jakoś sensownie to zaimportować do rails żeby nie trzeba było przenosić z pluginów plików css do css a js do js.

Drugie pytanie to jak sensownie zarządzać plikami js i css na jednej stronie potrzebuję użyć trzy pliki js i dwa css na innej muszę importować 20 plików ?

Pozdrawiam

taki urok gotowych szablonów, trzeba albo wykorzystać gemy z odpowiednią wersją assetów, albo przekopiować pliki i pozamieniać ścieżki

Straszna bieda z tymi szablonami ale jakoś to doprowadziłem do działania, zmieniam ścieżki i przenoszę pliki.
Pozostaje kwestia drugiego problemu na jednej podstronie potrzebuję 5 plików na innej 10 na jeszcze innej 20 wszystko jest rozbite na ok 120 plików css i js. Jest jakiś sensowny sposób żeby ładować tylko potrzebne pliki, a nie wszystkie ?

Szablony nie są projektowanie specjalnie pod konkretny framework. Zwłaszcza, że frameworków jest cała masa.

Co do drugiego problemu to zadaj sobie pytanie czy jest to w ogóle sensowne. Oczywiście, jeśli w większość aplikacja korzysta np. z 5 assetów a tylko na jednej lub dwóch chcesz użyć znacznie więcej assetów, to wtedy to jest warte rozważenia. Ale wszystko zależy jaka jest ta różnica w assetach i czy takie zarządznie assetami przyniesie ci jakąś wymierną korzyść.

Zrób bundle wszystkiego do jednego pliku (1 plik css, 1 plik js) - asset precompilation się tym zajmuje. Bardziej się opłaca pobrać jeden większy plik niż wysyłać 10 requestów (w dodatku na każdej stronie innych)

Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi :wink:

Możesz wrzucić prosto do public/ i w ten sposób ominąć asset pipeline.

Inna sprawa że to kiepski pomysł, @hosiawak napisał dlaczego.

ja zrozumiałem, że chodziło o utworzenie kilku plików css, js za pomocą assets pipeline. takie podejście warto stosować, gdy korzysta się z gotowych szablonów i ma się dwa szablony jeden na stronę główną a drugi na pozostałą cześć aplikacji.