Budget.shellyapp.com - aplikacja budżetowania wydatków

Cześć,

w ramach praktyk w firmie Ragnarson przygotowujemy aplikację RoR, która ma za zadanie pomóc w zarządzaniu Twoim portfelem.
Możesz tworzyć nowe kategorie kosztów, przychody oraz oczywiście definiować wydatki. Wkrótce będzie też możliwe współdzielenie potfela z zaproszonymi przez Ciebie osobami.
Będziemy wdzięczni za jakikolwiek feedback z opiniami i propozycjami zmian.

Link do aplikacji: http://budget.shellyapp.com
Kod źródłowy: https://github.com/Ragnarson/budget

Fajnie, że coś takiego rozwijacie :wink: Tylko dużo można by mówić, co zmienić dodać - sam nie wiedziałbym od czego zacząć.

Najważniejsze jest chyba to, że nikt normalny nie będzie wpisywał swoich wydatków, skoro może to zaciągnąć z banku :slight_smile: Rozumiem, że to na razie bardziej zabawa programistyczna niż realne rozwiązanie, więc na razie można to zostawić.

Nie patrzyłem jeszcze w kod, ale od strony UI jest ciężko. Proponuję obejrzeć:

Możecie napisać, czy macie jakiś jednolity plan tego, jak ta aplikacja ma wyglądać? Może rozpisane User Stories albo coś w tym stylu? (patrząc na to co jest teraz, wątpię, żeby były jakieś rysunki UI etc, prawda?) .Bo jeśli to ma być taka odpowiedź na kontomierz jak opensourcowy teambox jest odpowiedzią na basecampa, to ja się piszę, żeby pomóc. Tylko bez jakiegoś planu to raczej potworek z tego wyjdzie (właściwie to już jest trochę potworek, jeśli chodzi o UI :D).

P.S. Z tym potworkiem UI to jest oczywiście pół żartem. Chodzi mi o ogólny brak dialogu z użytkownikiem, oprócz krótkich, urywanych zdań, które czasem pojawiają się jako flash, są to głównie formy - doskonale rozumiem czemu tak jest, ale nie chciałbym żeby zmarnować taki fajny potencjał skupiając się jedynie na ładnym kodzie.

Hej.

Oczywiście masz rację z tym zaciąganiem z banku ale nie za wszystko płacimy kartą. Pewnie rozsądnie byłoby połączyć jedno z drugim (możliwość ręcznego wprowadzania + wyciąganie danych z banku). Projekt jest realizowany w ramach praktyk (jeden miesiąc), więc chyba głównie chodzi o naszą edukacje (praca w zespole, dobre praktyki itp itd).

Oczywiście projekt będzie można potem rozwijać (licencja MIT!) i stworzyć z niego coś bardzo fajnego. Osobiście chciałbym kontynuować pracę nad nim po zakończeniu praktyk. Można by połączyć siły :).