Bundler i gem mysql

Witam
Używam bundlera z Railsami 2.3.5. Czy to normalne że musze dodawać w Gemfile gem mysql ? Jeśli tak to która wersja tego gema jest najbardziej odpowiednia ? Czy może zależy to od wersji biblioteki mysql na serwerze ?
Mam problem i nie wiem czy to nie jest powiązane, przy odpaleniu rake jobs:work dla DelayedJob dostaje

Passenger korzysta z tego samego Ruby co linia komend?

to udało mi się naprawić dzięki pomocy admina z megiteam. trzeba było przeinstalowac rake, ponieważ aktualne było dla innej wersji ruby. niestety dalej przy RAILS_ENV=production script/delayed_job start proces delayed joba sie nie pokazuje, mimo komunikatu ze przypisano PIDa.

— edit
Pomogło zgodnie z poradą reconnect:true http://github.com/tobi/delayed_job/issues#issue/10 ale z tego co tam piszą nie jest to zbyt dobre rozwiązanie

Czy da się jakoś użyć ghazel-daemons tylko dla delayed_joba przy użyciu bundlera ? Próbuje zgodnie z jedną z porad tutaj http://github.com/collectiveidea/delayed_job/issues#issue/3. Nie chce całkiem odinstalowywać daemons ponieważ mongrel i thin ich używają.
Jesli ktoś używa delayed job z Railsami 2.3.5 to czy mógłby mi napisać dokładnie której wersji oraz w jakiej wersji ma gem deamons.