Capybara problem ze startowaniem serwera culerity

Mam następujące gemy:

cucumber (0.6.2) cucumber-rails (0.2.4) culerity (0.2.9) capybara (0.3.5)
I pod Jruby:

celerity (0.7.4)

Scenariusze mam otagowane jako @javascript i ustawione:

Capybara.javascript_driver = :culerity

Czasami ogórki przechodzą, zazwyczaj nie. :confused:
Komunikat jaki dostaję przy pierwszym kroku w którym coś wykonuję to:

/Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/server.rb:79:in `exit': exit (SystemExit) ./features/step_definitions/login_steps.rb:98 ./features/step_definitions/login_steps.rb:20:in `login_with_user' ./features/step_definitions/login_steps.rb:51:in `login_as_a_buyer' (eval):1 ./features/step_definitions/login_steps.rb:98:in `/^I login as a (.+)$/' features/uber.feature:11:in `And I login as a buyer'
Na moje oko capybara nie potrafi się połączyć z serwerem culerity. Albo nie wstaje culerity, albo uruchamia się na jakimś innym porcie. Jak mam to debugować? Przypomnę, że czasami działa.

Wywala Ci się na pierwszym kroku a kolejne przechodzą?

Możesz ustawić (w features/support/env.rb)

Capybara.debug = true

żeby sprawdzić kiedy dokładnie startuje culerity.

Wywala mi się na pierwszym kroku, a następnych już nie wykonuje. Wynik w trybie debug:

[capybara] Rack application timed out during boot exit (SystemExit) /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/server.rb:79:in `exit' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/server.rb:79:in `boot' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/driver/celerity_driver.rb:95:in `initialize' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/session.rb:32:in `new' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/session.rb:32:in `driver' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/session.rb:39:in `cleanup!' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/dsl.rb:35:in `reset_sessions!' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/dsl.rb:35:in `each' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/dsl.rb:35:in `reset_sessions!' /Library/Ruby/Gems/1.8/gems/capybara-0.3.5/lib/capybara/cucumber.rb:7:in `After'

Ok, już wiem co to. Capybara startuje thin’a przy pierwszym scenariuszu otagowanym @javascript, ale go nigdy nie wyłącza. Przy drugim scenariuszu, lub ponownym odpaleniu testów port dla thina jest zajęty.

Hmm… to dziwne w takim razie, że próbuje go startować ponownie. Z której wersji korzystasz?

Wersja to 0.3.5. Gdy odpalam jeden plik to wszystko jest ok, wszystkie scenariusze odpalają się bez problemu z jednym serwrem i wyłączają go po wszystkim. Problem pojawia się gdy odpalam wszystkie cucumber features.