Cena z przecinkiem zamiast kropki w pliku csv

Witam!
Mam problem ze skryptem. Chcę zapisać pobrane wcześniej dane do pliku CSV.
Mam dane z ceną która wygląda np tak: 20.23 a chciałbym aby dane w csv zapisywały się w sposób 20,23
Można użyć gsub ale to spowoduje konwersje na string a następnie zapiszę w formacie “20.23” w pliku CSV czy da się to jakoś obejść aby w pliku csv zapisywał bez otaczających znaków “” ? Tak jak float tylko zamiast kropki przecinek…

Jak użyjesz przecinka jako separator to zrobią się z tego dwie oddzielne kolumny zamiast jednej (w końcu CSV to Comma Separated Values)

Ciężko powiedzieć co będzie optymalnym rozwiązaniem nie wiedząc gdzie to później będziesz importował.

Pierwszy pomysł to zmienić sobie separator kolumn na coś innego tak jak w przykładzie ze SO:

require 'csv'
output = "This is a, ruby output"
File.open("output/abc.csv", "a+") do |io|
  csv = CSV.new(io, col_sep: '^')
  csv << [output, "the end"]
end

Dzięki za odpowiedź tak masz racje separator także powinien być zmieniony i kolumny oddzielone za pomocą średnika ;
Do tego teksty między znakami “” a numery i daty bez - da się to wykonać?
Dostałem taki przykład pliku:

1;2020-04-02;127,36;" Nikos Nikos";";;40340/03/2020/S;;;;";2020-03-23
2;2020-04-02;127,35;" Nikos Nikos";";;40340/03/2020/S;;;;";2020-03-23

No to do przecinków masz już rozwiązanie z gsubem. Jak zmienisz separator na inny niż przecinek to zgaduję że nie będzie dodawało " do floatów

Jeśli robisz to w projekcie railsowym to możesz sobie spokojnie skorzystać z helpera number_to_currency

number_to_currency(1234567890.50, {:unit => ‘’, :separator => ‘,’,
:delimiter => ‘’, :precision => 2}) -> 1234567890,50

A jak wrzucisz kod który napisałeś to mogę popatrzeć i może coś innego przyjdzie mi do głowy