Chocolat

Alpha do pobrania z chocolatapp.com

Po paru minutach używania:

  • snippety jeszcze nie działają
  • podoba mi się full screen

próbowałeś sublime text 2?

+milijon

Rewelacyjny edytor.

+69

Nirvana.

+666
Szatan.

A tak już troszkę bardziej treściwie: przesiadłem się z textmate - w zasadzie bezboleśnie (sublime wspiera themy z textmate i jego wtyczki) - w zamian dostałem sporo rzeczy, których w textmate brakuje + wieloplatformowy edytor :wink:

+1, skromnie :slight_smile:

Znaleźliście do Sublime jest jakieś narzędzie do autoformatowania kodu i konsolę systemu operacyjnego?

przy okazji, jak w TM formatować haml ?

Jezeli faktycznie wtyczki textmate w nim dzialaja to moze to pomoze

Jezeli faktycznie wtyczki textmate w nim dzialaja to moze to pomoze

https://github.com/mocoso/code-beautifier.tmbundle[/quote]
Okazało się, że ktoś już miał podobną do mojej potrzebę:

Jeszcze tylko konsola systemu operacyjnego i żegnaj Netbeansie po 3.5 roku.

w sumie TextMate używam od niedawna, jeszcze na demo. Fajnie by było się dowiedzieć, zanim kupie licencje, w czym jest Sublime czy Chocolate lepszy od niego ?

Może nie podstawową przewagą, ale miłym dodatkiem jest wsparcie dla fullscreen w lionie.

to da się zrobić też w textmate (trzeba zainstalować dodatkową wtyczkę, testowałem, działa ;))
Sublime ma taki miły, mało istotny dodatke - mianowici potrafi wyszukiwać tekst/regexp w dużym zbiorze plików i nie dostać czkawki na 10 minut, jak mam to w wypadku TM.
Kolejną fajną rzeczą jest możliwość równoczesnej edycji 2/3/4 plików
[EDIT]
Ah, tak mi się jeszcze przypomniało: systemowa (i nie tylko!) konsola pod sublime text jest :wink:

Cały wczorajszy wieczór starałem się na czymś zagiąć ten sublime text 2 i nie udało się. Zaskakująco szybki i genialnie prosto, a zarazem elastycznie konfigurowalny!

Brakuje mi jedynie możliwości dostania się do panelu bocznego przy pomoc klawiatury, ale GoTo Anything doskonale rekompensuje te braki.
Zauważyłem jeszcze, że Alignment i Multi-Select działają gorzej niż odpowiednie pluginy dla Gedit.

Sumarycznie jednak stwierdzam , że jest to rewelacyjny edytor - lepszego jesze nie spotkałem. Dla mnie to jedyny potencjalny zamiennik używanego i lubianego przeze mnie dotychczas Gedita.

@krzyzak - dzięki za linka!

Dziękuję za linka!

krzyzak: jaka to wtyczka do fullscreen dla TM ?

a ta :wink:

To ja to tutaj położę, jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad SublimeText2:

Hm, a jest coś co sublime/chocolat robi czego macvim nie potrafi?

Nie ma command mode, domyślnie. Dla niektórych to wada :wink:

bullshit!:slight_smile: