Chyba znalazlem buga w render :partial

Takie cos w pliku

.rhtml

<%= render :partial=>“place_info_box”, :locals=>{:place=>@place} %>

w partialu _place_info_box.rhtml uzywam zamiast @place, zmiennej place, dlatego robie locals. :slight_smile:

nastepnie gdy partial zostanie przetworzony i chce nadal uzywac zmienej @place w pliku .rhtml ponizej instrukcji w ktorej wywolalem render :partial
zmienna @place jest nil !!!

Jesteś pewny, że to bug ? Jakiej wersji Railsów używasz? U mnie działa ok (Rails 2.0.2).

<%= @place %> <%= render :partial => 'place', :locals => {:place => @place} %> <%= @place %>
wyświetla wartość @place poniżej partiala.

[quote=hosiawak]Jesteś pewny, że to bug ? Jakiej wersji Railsów używasz? U mnie działa ok (Rails 2.0.2).

<%= @place %> <%= render :partial => 'place', :locals => {:place => @place} %> <%= @place %>
wyświetla wartość @place poniżej partiala.[/quote]
próbowałeś w partialu <%= place %> ?

Okej zbadam ten przypadek glebiej, bo blad pokazuje sie w okreslonej sytuacji, dla testu takiej jak twoj zadzialalo bezblednie.

Mam pytanie (od tego sie zaczal ten blad pojawiac). Jesli mam w rhtml zmienna @place_other zamiast @place, w partialu uzywam zamiast place zmiennej @place,
to jak wywolac render?

<%= render :partial => ‘place’, :locals => {:@place => @place_other} %> ? Tak zadzialalo po czym zmienna @place poza partialem wyparowala.
Teraz uzywam przed wywolaniem render takiej sztuczki

<% @plalce=@place_other %> i wywoluje

<%= render :partial => ‘place’ %>