CMS w Railsach - alternatywa wordpress'a

Hej,
podjalem sie robienia strony/bloga i wybralem wordpressa. Niestety, po dodaniu kilku dodatkow jak wiele jezykow oraz S3 wszystko zaczelo dziwnie dzialac/nie dzialac. Rozwazam przeniesienie hostingu na wordpress.com ale raczej zalatwi to tylko czesc problemow.

Zastanawiam sie nad uzyciem jakiegos rozwiazania w Railsach, co jest obecnie wspierane/uzywane i co mozecie polecic?

Potrzebuje:

  • 2 wersji jezykowych
  • drzewko stron
  • galerie

Uzywa ktos jeszcze Radiant CMS? Projekt wyglada na troche opuszczony…

I to chyba tyle. Jekyll czy tam co jest teraz cool bylby najlepszy, jednak chce dac dostep do edycji osobom, ktore w zyciu nie slyszaly o gicie…

Swojego czasu wyceniałem projekt oparty o cameleon-cms i mogę go z czystym sumieniem polecić.
Ma bardzo fajne opcje, miedzy innymi tworzenie custom fields’ów, ktore mozna użyć jako np prostej galeri, no i tłumaczenia też idzie tam prosto zrobić. Na stronie jest dostęp do demo, jak wygląda ten CMS od środka.

Testowałem Refinery CMS, jest słabe. Co do wordpressa to można go sobie fajnie skonfigurować używając:

  • composer - taki odpowiednik bundlera
  • http://advancedcustomfields.com - wtyczka pozwalająca wyklikać custom-fieldy
  • timber/twig - szablony, dzięki którym można uniknąć spaghetti code
  • wielojęzyczność można oblatać multisitem

Osobiście jestem fanem stron statycznych, ale jeżeli musisz dodać CMS to chyba najprościej będzie jednak użyć Wordpressa. W firmie robimy CMS w railsach, ale to zwykle w dwóch przypadkach:

  • gdy CMS ma być bardzo prosty (gdzie Wordpress jest overkillem)
  • gdy CMS jest mocno customizowany (wtedy Wordpress to za mało lub za duża rzeźba)

@epicatization Cameleon Cms wyglada bardzo fajnie - sprawia wrazenie dobrej bazy do dalszego rozwoju. Jak bede mial chwile, to zaczne dzialac, na razie wordpressa ogarnalem na tyle, ze sie nie wywala (ale nadal dziala dziwnie…).

Używam “Comfortable Mexican Sofa”

  • wersje językowe lub kolejne site’y tego samego klienta - korzystam z wbudowanego multisite
  • drzewko jest
  • galerie sobie dopisałem
    Zerknij na stronę https://poem.pl - ona na tym stoi (szablon przeniosłem z Wordpresa).