Coder’s Lab - perfekcyjne opanowanie ROR w m-ce...?

Witam,
kilka dnie temu przeczytałem informację nt. kursu Rails organizowany przez Coder’s Lab - http://www.coderslab.pl. Moje pytanie brzmi - czy istnieje możliwość nauczenia się ROR w 2 miesiące? Czy po tych dwóch miesiącach (biorąc pod uwagę intensywną naukę) istnieje możliwość znalezienia pracy jako programista? Jakie są Wasze opinie na ten temat?

Uprzedzam pytania:
Osoba idąca na kurs ma podstawową wiedzę z programowania i baz danych. Umie napisać proste skrypty w PHP, aplikacje w C++, wie jak działają bazy danych, zna podstawowe zapytania.

http://rubyonrails.pl/forum/t6428-Coder's-Lab---9-tygodni-w-RoR

To raczej zależy od wielu czynników i nie można prosto odpowiedzieć na to pytanie:

  • jak sprawnie osoba przyswaja sobie więdzę w trakcie intensywnych kursów (są ludzie, którzy nie mają z tym problemu a inni potrzebują na spokojnie zrozumieć co i jak)
  • jakości prowadzonego kursu (moim zdaniem na takich kursach powinno pokazywać się jak praktycznie zakodować jakąś strone a nie blog/cms gdzie tego pełno jest i tak naprawdę nic nie wnosi, bo do każdej strony trzeba podejść indywidualnie)
  • może znalazłbyś pracę na początek jako praktyka/staż na junior developera bym nie liczył, bo firmy, z tymi, z którymi miałem styczność, patrzą jednak na zrealizowane projekty, a tutaj pustka.
  • miejsce zamieszkania ma też duże znaczenie

Spokojnie w 2 miesiące możesz się na tyle nauczyć RoR żeby ktoś Cię zatrudnił. Oczywiście przez jakieś kolejne 6 miesięcy będziesz jeszcze się uczyć i nadrabiać doświadczenie, ale jest sporo opcji nawet dla junior developerów. Zapraszam również do nas (patrz stopka).

Żaden z linków w stopce nie działa. :stuck_out_tongue:

BTW, działacie też w Warszawie?

lol, akurat restartowałem Nginxa! http://amberbit.com
nie działamy w warszawie ale praca w większości zdalna wchodzi w grę

Bardzo watpie aby mozna bylo sie “nauczyc” Ruby w 2 miesiace tak jak kazdego innego jezyka

“Nauczyć” - nie. Opanować technologię na tyle, aby być w niej już samodzielnym i uczyć się płynnie w miarę robienia nowych rzeczy - tak.

poza tym to nie język… z mojej perspektywy jako pracodawcy mogę powiedzieć że to mocno zależy od człowieka. jeden po 3 miesiącach będzie w stanie pomóc sensownie w projekcie, inny po 2 latach nadal będizie ‘juniorem’.

Zgadza się. Natomiast (jeśli już jesteśmy w temacie) BARDZO solidną naukę Ruby’ego polecałbym wszystkim początkującym railsowcom, którzy zaczynają już gdzieś pracować/idą na jakiś staż czy praktyki. Im lepiej znasz język, tym łatwiej przychodzi ci nauka Railsów, a różnica bywa ogromna.

Mimo wszystko chyba trzeba się bardzo postarać, żeby po dwóch latach pracy umieć tylko “na juniora”. :slight_smile:

fajna sprawa takie szkolenie jak ktoś ma czas i pieniądze :slight_smile: tylko korzystać

- znalazłem ich program kursu

W temacie - w 2 miesiące możesz nauczyć się w miarę dobrze RoR’a (abstrahujemy od tego kursu), natomiast co do praktycznego programowania realnych projektów to może być różnie.
Sam najwięcej czasu spędzam nad widokami i powiązaniami na styku różnych technologii.