CodersLab.pl

Cześć,
Zastanawiam się nad kursem back-enda w coderslab i w związku z tym chciałbym spytać czy macie może jakieś doświadczenia z tym kursem? Czy warto płacić 10k? A jeśli nie to czy są jakieś inne kursy na które warto się wybrać?

hej! Jeżeli zastanawiasz się nad kursem to w imieniu Coders Lab mogę polecić opinie absolwentów:


https://www.facebook.com/coderslabpl/posts/1019602908115799

Kurs jest bardzo intensywny. To 240h w ciągu 6 tygodni, więc uczysz się od rana do wieczora.
Jeśli nie możesz sobie pozwolić na “wyjęcie się z życia” na taki okres czasu to w przyszłości ruszymy też z weekendowymi kursami opartymi o Rubiego. Wykładają u nas sami praktycy, więc zdobywasz wiedzę z pierwszej ręki od osób z branży.

ja jestem po coderslabie, pracuję już ponad dwa lata jak Ruby Developer.
Nie żałowałam nigdy pójścia do Coderslabu, ale uważam, ze ten kurs jest dla osób, które są mocno zdeterminowane i wiedzą, że tego chcą.
I będą zachrzaniać jak małe samochodziki, bo bez tego ani rusz.

co nie zmienia faktu, że w skończonym czasie można solidnie opanować podstawy i mieć niezłą bazę do rozwoju :slight_smile:
Gdybyś miał pytania, to chętnie odpowiem.

Hej, ja też jestem absolwentką kursu - stacjonarnego Railsowego w 2014 w Warszawie. Od razu po kursie zaczęłam pracę i tak trwam do dzisiaj.

Najkrótsza odpowiedź na pytanie czy warto, to moim zdaniem - jeśli podchodzisz do tego poważnie i masz choć minimalne predyspozycje, to tak. Uważam, że w moim przypadku kurs się sprawdził, no i do tego był po prostu bardzo fajny :slight_smile:

Choć znam osoby, które nie były aż tak zadowolone. Nie każdy znajduje potem pracę, nie każdy też wytrzymuje tempo i zostaje do końca, nie wszyscy wykładowcy będą Ci odpowiadać. Jeśli masz wątpliwości, to moim zdaniem idź do Coder’s Labu (albo na jakiś ich event) - poznaj wykładowców, biuro i postaraj się wszystko wyjaśnić.

Po trzech latach postanowiłam napisać więcej co myślę, więc w razie czego zapraszam do szerszej opinii - basial.pl/coderslab

Trzymam kciuki za dobrą decyzję :wink:

Hej, ja zauważyłam, że jest dużo peanów na temat CL i powiem tak - nie przyłączę się do tych pochwał. Wytrwałam u nich na kursie tydzień i to jak traktują ludzi sprawiło, że dałam sobie spokój. Potem poszłam do innej warszawskiej szkoły, skończyłam cały kurs backendowy i znalazłam sobie pracę jeszcze zanim zorganizowali targi. Wszystko można pod warunkiem, że człowiek jest poważnie traktowany.

a moglabyś napisac, co sprawiło, że nie czułaś sie traktowania poważnie w CL, a jak/dlaczego wyglądało to inaczej w “innej szkole” ? Może to być jakaś (lepsza) wskazówka dla osób, które rozważają gdzie się zapisać (albo czy)

Jasne, chodzi o to, że w CL ludzie, którzy zadają za dużo pytań, od razu są traktowani jako gorsi. Ja lubię dopytać o wszystko, co mnie nurtuje, ale była jedna dziewczyna, która wręcz usłyszała na prywatnej rozmowie, że opóźnia grupę i się nie nadaje, mimo że szło jej nieźle ogólnie i z tego co wiem, teraz również pracuje jako programistka. Więc takie traktowanie trochę nie gra z marketingiem pt programować każdy może :slight_smile: Co do szkoły, do której poszłam później - to było WOW po poprzednich doświadczeniach. Trener odpowiadał na każde pytanie, a jeśli ktoś miał jakieś nadprogramowe wątpliwości, to odpowiadał nam mailowo. Żadne pytanie nie było głupie i to było naprawdę cenne. Zwłaszcza, że jak wszyscy dobrze opanowali podstawy, to później nauka szła sprawniej. Może CL jest dobre dla osób, które miały już styczność z programowaniem albo są po informatyce czy innym ścisłym kierunku, ale dla ludzi naprawdę początkujących - nie nadaje się zupełnie.

@Catalinka, do jakiej szkoły poszłaś?

Do Szkoły Programowania Codeskills.

Tak myślałem :slight_smile: Ale u nich nie ma Ruby.

Nie ma, ale wolałam zrezygnować z Ruby i nauczyć się podstaw w ludzkich warunkach :slight_smile:

Catalinka, pisze w imieniu Coders Lab - nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej ktorykolwiek z mentorow nie chcial Ci odpowiadac na pytania - wiec jesli taka sytuacja miala miejsce prosba o szczegoly na priv. Co innego opanowywanie materiału - jestesmy w tym restrykcyjni, po kazdym tygodniowym module sa testy, nie puszczamy ludzi ktorzy nie opanowali porzadnie materialu. Wiecie dlaczego, choc finansowo to bardzo marny interes bo oddajemy pieniadze za kursy przerwane w trakcie.

@leszekwolany Odpowiadać, odpowiadał, ale chodzi raczej o sposób, w jaki to robił. Sprawa była zgłaszana organizatorom, niestety nie przyznali nam racji, więc szkoda ciągnąć to dalej. Nie żalę się, tylko mówię, jak było. Mam nadzieję, że może teraz jest lepiej :slight_smile:

1 Like

Czesc jestem w irlandi od 14 lat zamierzam isc na kurs programowania w coderslab.Co wybrac ? Php czy ruby? Myslisz ze dam rade bo jestem bez doswiadczenia po maturze. Pozdrawiam

Moge zrobic kurs w poznaniu lub Koszalinie bo tam odejda mi koszty wynajmu noclegu.

Chyba najpierw warto zobaczyć jaka jest oferta aktualnie, do niedawna nie było kursów z Ruby’ego.