Cody - gra dla programistów Rubiego

Być może dobrze myślałeś, bo nie da się wykluczyć, że ktoś zachciał przejść grę kilka razy.

Tak z perspektywy osoby, która nie potrafi napisać prostej funkcji: :wink:

Wydaje mi się, że zadanie 2 odsiało osoby, którym nie chciało się zgadywać “co autor miał na myśli”. Jakbyście podawali jaki test nie przeszedł, to na pewno wyniki byłyby diametralnie różne.

Poniekąd masz rację, łatwiej byłoby rozwiązywać zadania z informacją co poszło nie tak, ale z drugiej strony spójrz, że aby rozwiązać zad. sięgniesz po różne sposoby jakie uda Ci się wynaleźć. A żeby ich użyć trzeba choć trochę zrozumieć czego się używa :stuck_out_tongue:

Może gdyby to zadanie z wpisanymi w treści ograniczeniami było gdzieś na początku, to pacjent (np. ja) lżej by przyjmował ogólną koncepcję ograniczeń.
Jeśli ktoś jest niecierpliwy, to zadania z jasnymi opisami, widocznymi testami i rozwiązaniami innych graczy znajdzie na codewars.com

Opisy rzeczywiście mogłyby być bardziej precyzyjne.
Sesja gry przeżyła kilka crashów firefoxa, niestety po dotarciu bodajże na poziom 8, po kolejnym przymusowym restarcie przeglądarki musiałem zaczynać od poziomu pierwszego. Dzięki lokalnemu backupowi odpowiedzi, po kilku copypastach mogłem kontynuować grę.
Każdy nowy gracz otrzymuje session id
http://play.codesthq.com/***ion
{
“game_session”: {
“id”: 1436,
“current_level”: 1
}
}
Prawdopodobnie byłem 1436 graczem.
W chwili pisania session id wynosi 1465 czyli przybywa nowych graczy
http://play.codesthq.com/***ion
{
“game_session”: {
“id”: 1465,
“current_level”: 1
}
}
Można podejrzeć rezultat każdego walidowania odpowiedzi nie tylko swojego, ale wszystkich graczy
http://play.codesthq.com/***/3594
{
“submission”: {
“id”: 3594,
“level_id”: 10,
“status”: “succeed”,
“response”: null
}
}
Czyli 1465 graczy udzieliło ok 4000 odpowiedzi
Można wykonać 4000 requestów i zdobyć dane (level_id, status) do wykonania prostych statystyk - ile dany poziom wygenerował odpowiedzi prowidłowych i błędnych.

Udało mi się dojść do zadania 5 i szczerze mówiąc trochę nie rozumiem polecenia - może jest nieco niejasno sformułowane?

Hm… Spróbujmy po polsku.

Napisałem sobie metodę, której kod wygląda tak:

def ruby_love
  We ♥ Ruby! What about you?
end

Chciałbym byś sprawił, żeby ta metoda zwracała string 'I ♥ Ruby too!', ale nie pozwalam Ci dotykać mojej metody (nadpisanie nie wchodzi w grę).

Teraz rozumiesz?:slight_smile:

ps. to całe :heart: to wina forum. Tam powinno być utfowe serce.

Mal doszedł do 5-go, czyli jeszcze go nie przeszedł :slight_smile:

Dokładnie, chodzi o zadanie 5 :slight_smile:

W zadaniu nie chodzi o to żeby metoda zwracała inny wynik, to polecenie jest strasznie napisane. Musiałem to przeczytać z kilkanaście razy (z przerwą w między czasie), żeby zrozumieć o co wam chodzi.

Zrobiłem sobie przerwę. Wróciłem… i dalej nie domyśliłem się chyba o co chodzi, chociaż w konsolce śmiga.
Mimo wszystko fajna sprawa, aczkolwiek irytytuje/nurtuje mnie to zadanie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Prześlij na priva Twoje rozwiązanie to sprawdzę co jest nie tak :).

Padłem na 5 zadaniu. Nie spotkałem się wcześniej z czymś takim, nie wiem nawet co wygooglać. Możesz podpowiedzieć np. na priv o co tu chodzi. Mogą być materiały z których to rozkminię.

To chyba bardzo zależy od jakichś indywidualnych predyspozycji i doświadczeń. Bo dla mnie 5. wcale najtrudniejsze nie było (wręcz jedno z raczej chyba prostszych), za to na 10. zablokowałem się na ładne dwie godziny i mam wrażenie że nadal moje rozwiązanie jest dalekie od ideału (chociaż przeszło).

Można prosić o jakieś ostateczne statystyki?

Też czekam z niecierpliwością :slight_smile:

Wyłoniliśmy zwycięzców. Teraz przygotujemy statystyki i je udostępnimy. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości :wink:

Na podstawie rozwiązań postanowiliśmy nagrodzić nastepujące osoby:

  • Piotr S.
  • Mateusz W.
  • Dariusz G.
  • Kuba, który pozdrawia Radarka
  • j***********3@gmail.com

Zwycięzcom gratulujemy i w tym tygodniu wysyłamy nagrody. Poniżej statystyki na dzień dzisiejszy:

Odnośnie przycisku menu po lewej stronie (prostokąty), moim zdaniem całe pole (również pomiędzy prostokątami) powinno być traktowane jako przycisk a nie tylko pojedyncze belki

Opisałem swoje nagrodzone rozwiązanie ostatniego zadania na blogu:
http://piotr.szmielew.pl/ruby/polski/2016/10/05/jak-wypisac-string-w-ruby.html

jeśli ktoś chce sam rozwiązać to polecam nie klikać :wink:

3 Likes