Cody - gra dla programistów Rubiego

Hej Koleżanki i Koledzy! Na naszym forum wypowiadają się osoby z różnym doświadczeniem – i bardzo dobrze! Ale teraz szukam prawdziwych tytanów Ruby!

Zespół, w którym pracuję, przygotował grę właśnie dla takich wymiataczy. W skrócie: Cody chce wejść na szczyt drzewa i zjechać z niego rollercoasterem. Ale po drodze trzeba rozwiązać kilka zagadek programistycznych. A im dalej, tym trudniej…

Spośród osób, które ukończą grę do 13-09-2016 wybierzemy pięć najciekawszych rozwiązań i rozdamy karty podarunkowe Amazona.com o wartości 24$ każda. Więc jestem ciekaw kto z Was znajdzie się w tej Piekielnej Piątce. A może znacie takiego? Koniecznie prześlijcie mu link!

Jestem ciekaw Waszych wrażeń!

3 Likes

Ja na dzisiaj już dziękuję, straciłem cierpliwość zatrzymując się na drugim zadaniu i nie wiem co jest nie tak w moich rozwiązaniach.

Podeślij kod w prywatnej wiadomości. Podeślę jakiś test case, na którym się Twój kod wywala :).

Świetny projekt! Ten design taki nowoczesny ^^
Mam rozumieć że napisany w RoR ofkors :DDDD?
Ja się jeszcze nie zaliczam do tytanów niestety ale jak już tego rora ogarnę to na pewno zagram :))


Przepraszam że tutaj do ciebie pisze ale nie mogę privka napisać :)). Ty jesteś administratorem forumka tag :D? Mógłbyś pomóc tutaj?

Nikt nie jest mi chyba w stanie pomóc XD na 4programmers też pisałem i nikt nie pomógł :((
Z góry dzięki!
Aha, powodzenia z projektem!

Ile w sumie jest tych zagadek?

Ja też poproszę o kontakt na PW, przypadki które są wymienione w opisie zadania mam zrobione a gra dalej nie przepuszcza :frowning: chciałbym wiedzieć co robię źle :slight_smile:

@mercer Jest 10 zagadek z rosnącym stopniem trudności.
@niziol Podeślij na priva kod to sprawdzę co jest nie tak.

Jako że jesteś ciekawy wrażeń odnośnie tej gry to podzielę się swoimi. Opisy niektórych zadań mogłyby być lepsze w stylu: opis zadania, przykład, co oczekujemy na wyjściu. W tym momencie to jest tak wymieszane, że czasami ciężko było dojść co jest nie tak.

Gra ma dziwny błąd związany z wprowadzaniem i wysyłaniem rozwiązania. Po wprowadzeniu rozwiązania, niby przechodziło dalej, potem czasami pojawiał się komunikat dotyczący problemu z załadowaniem zadania i wracało do bieżącego zadania. Dopiero ponowne wysłanie zadanie powodowało przejście dalej (czasami trzy razy trzeba było wysłać zadanie). Innym razem z zadania 8 od razu pojawiło mi się pole z wpisaniem adresu e-mail.

Mimo że nie rozumiem idei wplatania historyjek w zadania programistyczne/algorytmiczne, to projekt wygląda ciekawie.

Dzięki @wafcio za opinię. Przekażę zespołowi! :slight_smile:

Fajna gierka i ciekawy design. Na bank zagram :slight_smile:

Alt text
@radarek Na 7 levelu nie bardzo to wygląda

@piotrj Przekazane do frontendowca :). Dzięki!

Level 7

literówka:
Your code should work with any king of object.

Przeszedłem! :slight_smile:
Moim skromnym zdaniem to piąte zadanie było tym najtrudniejszym.

Bardzo fajny pomysł.

10-te akurat było najprostsze (nie licząc 1.) :slight_smile:

Bardzo fajny pomysł, ale ja lubię wszelakie zagadki :slight_smile: Niedawno zrobiłem podobny projekt u nas w firmie, tylko na razie tylko wewnętrznie. Zadania są bardziej czasochłonne, ale też bardziej praktyczne. To jest jedna rzecz, o którą można się przyczepić. Niektóre z tych zadań są takie jakoś mało życiowe, można by je delikatnie zredagować :slight_smile:

I jeszcze pytanko techniczne. Czego używacie do sandboxowania Rubiego?

Nie chcieliśmy tworzyć zadań praktycznych - to mamy na co dzień pisząc kod. Do sandboxowania użyliśmy https://github.com/vaharoni/trusted-sandbox + nasze przeróbki.

Dotychczasowe statystyki wysłanych i poprawnych rozwiązań przedstawiają się następująco:

Skoro poziom zadan jest rosnacy, a wiekszosc ludzi utknelo na zadaniu nr 2 to wnioski nasuwaja sie same :slight_smile: