Czerwone sznurki czyli linki wybrane z blogów

wiedziałem, że ktoś to wrzuci, i że tym kimś będziesz Ty :smiley:
o ile w Rubym trzeba się troszkę namęczyć, żeby goto działało, o tyle idę o zakład, że prędzej czy później ktoś zacznie stosować goto w php jako normalną część swojego programu :wink:

Ja prawdę mówiąc jestem zaskoczony że dopiero teraz. Większość języków programowania dostaje najpierw goto, a dopiero potem inne metody sterowania (bo po pierwsze to konsekwencja assemblerowego jump, a po drugie łatwo się te pozostałe implementuje właśnie za pomocą goto).

A co do “normalnej części” – po PHP V8 nic mnie już bardziej nie zaskoczy :wink:

rubymotion.com

[quote]Unlock the power of Ruby for iOS
RubyMotion is a revolutionary toolchain for iOS.
It lets you quickly develop and test native iOS applications for iPhone or iPad, all using the awesome Ruby language you know and love.[/quote]
Ma ktoś z forum dostęp do bety? Wrażenia?

[quote=sebcioz]rubymotion.com

[quote]Unlock the power of Ruby for iOS
RubyMotion is a revolutionary toolchain for iOS.
It lets you quickly develop and test native iOS applications for iPhone or iPad, all using the awesome Ruby language you know and love.[/quote]
Ma ktoś z forum dostęp do bety? Wrażenia?[/quote]
Czy ktoś się tym już bawił? Zajawka nęci nieco…

Naprawdę, Objective-C jest na tyle prosty, że lepiej zainwestować w naukę języka.
Bo większość czasu i się spędzi poznając API (przetestowane).

nie znam Objective-C ale jakby ktoś chciał podgadać to tutaj w komentarzach dyskusja na ten temat http://joshsymonds.com/blog/2012/05/04/why-rubymotion-is-better-than-objective-c/?utm_source=rubyweekly&utm_medium=email

Three quick Rails console tips

Devloping Backbone Application by addy osmani

Nawet jezeli nie lubicie backbone to jest duzy rozdzial o testowaniu aplikacji js

Blogłem: http://blog.robert.pankowecki.pl/2012/06/native-system-notifications-in-rails.html

Ciekawy post - jedna uwaga ogólna - linki na Twojej stronie są bardzo słabo widoczne. Pomyśl o zwiększeniu kontrastu albo najlepiej - używaniu oldschoolowych podkreśleń.

Dla tych którzy jeszcze używają vim-a (na pewno nie dla Tomasha ;P) - ostatnio wpadłem na plugin ConqueTerm. Pozwala on w oknie vima (w szczególności Gvima) odpalić dowolne polecenie (np. konsolę). Niby banalna rzecz, ale daje niezłego kopa.

Obecnie moje środowisko wygląda tak - standardowo dla projektu korzystam z NERDTree, co pozwala na przeglądanie zasobów w projekcie. W kolejnych tabach mam osobne projekty (zmiana katalogu :lcd - powoduje zmianę lokalnie dla taba). W tabie (albo splicie) odpalona konsola z pry-em. W ten sposób mam cały czas pod ręką konsolę i dokumentację - przenoszenie treści można realizować w całości z klawiatury.

Jeśli jeszcze dodać do tego sshfs, to równie dobrze mogę rozwijać kod na zdalnej maszynie, (prawie) tak jakby odbywało się to na localhoscie.

Wiem, że obecnie Sublime zdobywa wielką popularność i pewnie ma dobre do tego podstawy. Mnie jakoś nie przekonał przy pierwszym uruchomieniu, ale kto wiem - może nadejdzie taka chwila. Póki co Vim rulez :wink:

Rewelacja, dzięki. Tego mi było trzeba.

Rozumiem, że ultimate test to sprawdzenie czy można vima w vimie uruchomić ?

Można, ale nie działa, bo się nakładają mapowania klawiszy :frowning:

apohllo, nagraj parę minut jak coś kodzisz, lubię patrzeć jak ludzie kodzą w vimie :smiley:

Co do Conque faktycznie jest fajny (już to mam jakiś czas), a NERDTree jakoś mniej używam, gdy mam Command-T (github). Z Railsami jak i nie tylko świetnie współgra.

LOL, no spoko, jak będę coś grzebał przy rodzie to nagram :slight_smile:

Co do command-t - faktycznie znam, też używam, ale jednak widok katalogów jest dość istotny, kiedy mam kilka projektów otwartych w tabach. Poza tym, jak dysk jest podmontowany przez sshfs to ctrl+t jest zbyt wolny (tzn. pierwszy skan zasobów może zająć nawet kilka minut).

TU (z boskim komentarzem): http://vimeo.com/15443936

Nieźle się ubawiłem :smiley:

Nieźle gościu pokręcony ;]