Czwarte spotkanie?

Ostatnimi czasy odczuwam chęć integracji z resztą grupą railsowców i rozkręcenie martwego SRUGa.
Co powiecie na kolejne spotkanie?
Ile osób było na poprzednich edycjach?
Niech wpiszą się może osoby chętne do przybycia, oraz do wygłoszenia spicza.
Jak wygląda średni poziom zaawansowania uczestników SRUGa ? bo sam mógłbym przygotować prezentację, tylko pytanie, czy to ma być coś dla początkujących(instalacja + konfiguracja rails), coś dla średnio-zaawansowanych, czy przychodzą tam sami railsowi wyjadacze, których podstawowe spicze poprostu nudzą…
Jak chodzi o miejsce, to myślę, że politechnika jest najbardziej optymalnym miejscem, a termin można ustalić :wink:
Czekam na opinie

Dzięki za zainteresowanie i poruszenie tematu.

Przez ostatnie pół roku praktycznie nic się nie działo - jest to związane głównie z naszymi studiami. Większość ludzi była zaangażowana w pisanie/obronę pracy magisterskiej. Od paru tygodni myślimy o wznowieniu spotkań - planujemy zacząć działać od stycznia. Jest to uwarunkowane tym, że przenosimy się na stałe do Gliwic - do firmy Object Reload. Następne spotkanie prawie na pewno nie odbędzie się na Polibudzie (nie chcemy więcej utożsamiać się z żadną uczelnią - wprowadza to wg mnie niepotrzebne bariery, a ludzie, którzy mogliby się zainteresować tematem, mogą traktować to jako “kolejny nudny wykład”). Jeśli chodzi o poziom zaawansowania to wszystko jest do ustalenia. Do tej pory próbowaliśmy zachęcić “młodych” do poznania Rubiego i Railsów, z raczej marnym skutkiem. Jednocześnie nasza lista osób z okolicy, które “siedzą w temacie”, powiększyła się dość znacznie - pojawiają się pomysły, żeby zacząć robić coś pod siebie, a nie pod “młodych” (najlepiej byłoby podejść do tematu z obu stron).

Najlepiej dodaj sobie mój JID do kontaktów (jest na mojej stronie), po nowym roku z całą pewnością zaczniemy działać, więc wszelkie propozycje są mile widziane. Co do miejsca spotkań padła propozycja dogadania się z właścicielami 4artu, mają dwa piętra, kilka sal - więc chyba nie było by problemu, żeby coś takiego tam zorganizować.

Zachęcam również wszystkich zainteresowanych do podpięcia się pod ten temat :-). Pozdrawiam.

Żeby było bardziej oficjalnie, wrzuciłem na stronę - http://srug.pl/

Wyczuwam pewne inspiracje stroną WRUGa :smiley:
(to dobrze :slight_smile: )

[quote=Tomash]Wyczuwam pewne inspiracje stroną WRUGa :smiley:
(to dobrze :slight_smile: )[/quote]
Szablon strony pochodzi z galerii tematów Mephisto. Żeby nie było że zgapiliśmy, jest nas więcej: http://www.cvreg.org/ :-).

Ja ostatnio dochodę do wniosku, że Mephisto jest zbyt ciężkie i za mało elastyczne jak na stronę potrzebującą zaledwie bloga i trochę statycznego contentu (pliki) i chyba w święta wykonam migrację na jekylla :slight_smile:

http://github.com/SRUG/srug.github.com :slight_smile:

Ktoś kiedyś napisał, że na przystosowywaniu Mephisto stracił bardzo dużo czasu i odradza korzystanie, szczególnie do małych rzeczy. Podpisuję się pod tym. Nie przepadam za również za jekyllem, ostatnio do swojej strony użyłem nanoc3, ale też jest czasem denerwujący. Może ktoś zna/używał coś lepszego?

Przy okazji: wazelina dla OVH za to, że dają darmowy serwer WWW 1MB do każdej domeny. 1MB na stronę powinien wystarczyć każdemu</bill gates mode>, a jeśli nie starcza, to większe załączniki można wrzucić na S3.

możesz napisać coś więcej o tajemniczych “nas” ? :slight_smile:
strona firmy również nie jest zbyt bogata w content.
W sumie - spotkanie gdzieś poza polibudą też nie jest złe - wystarczy miejsce z rzutnikiem, dostępem do internetu i miejscem dla odpowiedniej liczby osób(tłumów raczej nie spodziewam się)

jak tylko pojawię się w domu, to dodam. możesz liczyć na moją pomoc, o ile nie planujecie urządzać spotkania w sesji, wtedy odpadam raczej…

a heroku daje 5mb, i po weryfikacji zdaje się, że możesz sobie podpiąć domenę za free :wink:

Dotychczasowa ekipa (ja, Wojtek aka morgoth, Mirek aka mikro) + Szymon Nowak, Wojtek aka baael i być może jeszcze ktoś.

Firma dopiero startuje (właścicielem jest Mateusz aka matid) dlatego mam nadzieję, że wspomniany “content” się wkrótce pojawi.

Z dostępem do internetu na uczelni jest różnie (na ostatnim spotkaniu nie udało nam się podpiąć do “eduroam”), ostatnio był też problem z przygotowaniem wszystkiego na czas - wykład poprzedzający się nieco przedłużył i mieliśmy na wszystko maksymalnie 5 minut.

Spoko, pamiętamy jeszcze co to sesja i kiedy takie coś występuje ;-)…

OVH nie wymaga ode mnie podania danych karty kredytowej żeby skorzystać z darmowej usługi. Mam też wrażenie, że chłopakom z Heroku kasa się kiedyś skończy ;-).

Witam i cieszę się, że jest zainteresowanie spotkaniami w ramach SRUG-u. Jestem zdecydowanie “za” i kolejne spotkania będą miały pełne wsparcie mojej firmy (Object Reload). Jestem właśnie w trakcie zbierania pomysłów (i prelegentów), więc jeśli ktoś jest zainteresowany lub chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to proszę o kontakt pod adresem m.drozdzynski@objectreload.com.

Co do lokalizacji to kolejne spotkania najprawdopodobniej będą odbywać się w jednej z auli wykładowych w centrum Nowe Gliwice (Bojkowska 37) lub w salach konferencyjnych w zależności od liczby chętnych (aule mieszczą do 300 ludzi, sale konferencyjne do 30).

Co do braków informacji na stronie objectreload.com—przyznaję się, jest ona trochę zaniedbana. Postaram się do końca roku tym zająć :wink: Ogólnie firma zajmuje się tworzeniem aplikacji Ruby on Rails, działa od sierpnia 2009 i zatrudnia obecnie 6 pracowników (od stycznia będzie nas 10). Od stycznia będzie można odwiedzić nas w nowym biurze w centrum Nowe Gliwice przy ul. Bojkowskiej 37.

Jestem raczej za knajpa i piwem niz aula i rzutnikiem.

Spotkania przy piwie można organizować częściej, ja myślałem o czymś w stylu mini-konferencji—kilka prezentacji, potem wypad na piwo.

true, eduroam na polsl(nie wiem jak na innych uczelniach) jest b. kiepską siecią.

mam wrażenie, że sala wystarczy w zupełności

fajnie o was słyszeć, w wakacje szukałem railsowej firmy z zabrza/gliwich, żeby popracować sobie przed jakiś czas i była lipa- dobrze, że firmy wspierające RoR się rozwijają na śląsku.

Połowa stycznia i dalej cisza…

Żeby nie było - od początku miesiąca ciężko pracujemy (a jakże :-D) i obmyślamy plan następnych spotkań. Największym problemem w chwili obecnej jest kwestia lokalu - po kilku rozmowach z menedżerami okazuje się, że klub 4art niezbyt chętnie widzi tego typu inicjatywy. Nie mamy szans na wynegocjowanie żadnych zniżek, a ich ceny nie idą w parze z podstawowymi założeniami tego przedsięwzięcia (ktoś chętny na niemały sponsoring albo płatny wstęp?). W styczniu na pewno nic nie uda nam się zorganizować, ale pojawił się pomysł “nieformalnego” spotkania w niewielkim (fajnie byłoby określić liczbę chętnych) gronie, gdzieś w knajpie, niekoniecznie z projektorem i wielkim ekranem, poprowadzenie jakichś krótkich prezentacji. Po rozmowie w kilka osób doszliśmy do wniosku, że datą mógłby być np. 5 lutego, jednak do tej pory nie wiadomo gdzie mogłoby się odbyć spotkanie (4art jest zajęty). Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, chciałby coś zaprezentować - prosimy o podpięcie się do wątku.

[quote=krzyzak]Ostatnimi czasy odczuwam chęć integracji z resztą grupą railsowców i rozkręcenie martwego SRUGa.
Niech wpiszą się może osoby chętne do przybycia, oraz do wygłoszenia spicza.[/quote]
Ja chętni bym wpadł, ze spiczem - czemu nie, ale wolałbym aby prezentacja(15 minut) była podstawa do dyskusji
ale wczesniej chciałbym wiedzieć dokładnie kiedy, gdzie

ja wolałbym ogladać prezentacje, dyskutować z ludźmi ktorzy aplikacje piszą komercyjnie i to conajmniej rok - wynika to z prostego założenia, z takimi ludźmi da sie naprawde sensownie pogadać

oczywiście nie można sie zamykać i pamietać o osobach które zaczynają - tylko aby proporcje kontentu były odpowiednie, jeśli miałą by to być mini konferencja

[quote]Jak chodzi o miejsce, to myślę, że politechnika jest najbardziej optymalnym miejscem, a termin można ustalić :wink:
Czekam na opinie[/quote]

osobiście jestem teraz zawalony przedsesyjną burzą, więc na tą chwilę pomóc nie mogę - natomiast gliwice są na tyle bogate w puby/lokale, że napewno znajdzie się jakiś przychylny tego typu spotkaniom. jak skończy się sesja, z chęcią pomogę przy organizacji :wink:

Krótki update:

Jesteśmy w trakcie ustalania terminu spotkania i wygląda na to, że 26 lutego (piątek) pasuje osobom zainteresowanym poprowadzeniem prezentacji. Wolna jest też “sala szkoleniowa” w budynku “Nowych Gliwic” przy ul. Bojkowskiej 37. W ciągu tego tygodnia powinny pojawić się już konkretne informacje wraz z tematyką prezentacji. Żeby nie było zbyt “oficjalnie” padła też propozycja kontynuowania spotkania w jednym z okolicznych pubów (bez rzutnika, za to z piwem).

Są już konkrety: http://srug.pl/2010/02/10/spotkanie-w-lutym.html

Widzę, że Drogomir ewangelizuje gdzie się da. :slight_smile:

Dałoby się nagrać prezentacje? Bo tematy macie całkiem ciekawe.

Postaramy się zorganizować jakieś urządzenie do nagrywania.