Czy istnieje wygodny sposób wyeksportowania bazy danych do migracji?

Fajnie by było nie korzystać z żadnego tam mysqldumpa, tylko stworzyć sobie migrację w rodzaju db_backup.rb. Czy da się to jakoś przyjemnie zrobić?

wydaje mi się, że migracje powinny w założeniu przedstawiać tylko strukturę bazy danych. w związku z czym nie powinny się w nich znajdować dane.
to o czym mówisz to bardziej fixturesy, był plugin do zrzucania danych z bazy do fixturesów - nazwy nie pamiętam, potrafił się też niestety nieźle przyciąć przy dużej bazie.

btw znalazłem taki rake task: http://blog.craigambrose.com/articles/2007/03/01/a-rake-task-for-database-backups aczkolwiek korzysta on z mysqldumpa :wink:

rake db:data:dump

i potem wczytanie

rake db:data:load

Plik z danymi to chyba będzie db/data.yml

Satysfakcjonuje Cie?

p.s. To chyba wymaga pluginu: ruby script/plugin install git://github.com/adamwiggins/yaml_db.git

Dzięĸi - o coś takiego mi chodziło. Będę to testował.

Oczywiście masz rację. Dlatego rozwiązanie podane przez Piotra wydaje się idealne.

EDIT:

Niesamowite. Zajęło to 10 sekund, 4 instalacja pluginu i 6 eksport… :slight_smile:

A jak najszybciej wyeksportować dane (nie schemat) do Ruby’ego?

Tzn z istniejących testowych danych w bazie chciałbym wyciągnąć ładne:

Article.new(:title => "Słoń Trąbalski", :body => "Lorem ipsum") Article.new(:title => "Wróbelek Elemelek", :body => "Dolor sit")
Nie wydaje się to super trudne, ale czy to jest w jakimś pluginie może?