Czy spotkania powinny być po polsku?

http://odwks.com/2009/03/mandarin-chinese-programmer-communites/

Będę musiał pokazać to Mike’owi. Majowe albo czerwcowe spotkanie zrobimy po polsku i zobaczymy czy wpłynie to dobrze na frekwencję oraz wymianę informacji na spotkaniu.

Co o tym myślicie? Czy chętniej przychodzilibyście na WRUG gdyby prezentacje i dyskusje były po polsku?

Nie będę ukrywał, że po polsku dużo łatwiej ( i szybciej) jest mi opisać jakieś bardziej skomplikowane zagadnienie. Dużo łatwiej też zadać pytanie, że się czegoś nie rozumie i uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź.

No jako ze bylem na spotkaniu WRUG po polsku to moge powiedziec ze faktycznie jest duzo latwiej,… :stuck_out_tongue: niby czlowiek rozumie niby jest dobrze ale jak by cos powiedziec to juz nie jest tak fajnie ^^… a i bariera dla tych co sie zastanawiaja mysle ze czasem przechyla szale … ( chociaz nauka angielskiego na WRUG’u … bezcenne :slight_smile: )

Ja byłem aż na jednym i nie mam odniesienia, ale mi się podobało zangielszczenie.

To mówiłem ja, serial offender drogomir :wink:

Moim zdaniem spotkania powinny być po polsku.

Nie mam problemów z angielskim i zgadzam się z artykułem:

ale spotkania community to wg mnie nie jest miejsce na naukę języka obcego - tylko na wymianę doświadczeń, wiedzy i na piwo, w czym obcy język będzie stanowił barierę. Mówię to pomimo tego, że lubię ćwiczyć język i doceniam rolę Mike’a.

Spotkanie majowe

Nie wiem kto się wybiera, ja na pewno. Ponieważ spotkanie jest między długim weekendem, a EuRuKo, to proponuję luźne spotkanie przy piwku, będzie można podyskutować o języku w którym warto prowadzić spotkania.

+1 dla luźnego spotkania – zwłaszcza że trzeba się spiąć na Euruko :slight_smile:

“luźne spotkanie” = zero świecących piksli?

Nie no, jakieś dziewczyny możesz wziąć. :slight_smile:

ja również się pojawię :wink:
przy okazji witam wszystkich :slight_smile: