Darmowe creative commons dla Polaków - a miało być tak pieknie ;)

Witam

Tak właściwie to chciałbym się tylko z wami podzielić przemyśleniami Polaka starej daty. A na koniec w prezencie dać wam fajny projekt Opensource, znaczy link do niego :wink:

Pewnego dnia tak po prostu “złapałem pomysła” - zrobie sobie darmową stronkę dla małolatów niech sie cieszą. Polskojezyczną, niech nie biegaja po swiecie skoro mają własne podwórko. Pomyślałem że ze chetnych znajdzie sie wielu w 30 milionowym narodzie.

Oczywiście jako osoba która nie zna sie na programowaniu przeszukałem "pół świata " żeby znaleźć “jakieś gotowe coś” co mozna by było zaadoptować na potrzeby strony.

Po NAPRAWDĘ długich poszukiwaniach znalazłem opensource projekt w RoR, nawet pieczołowicie ukryty;)

Jak wspomniałem wcześniej nie znam sie na RoR “ani troszeczkę”, więc początkowo próbowałem to rozgryźć metodą młotka i palca.

Po jakimś czasie zdołowany postanowiłem POPROSIĆ kogoś kto się na tym NAPRAWDĘ zna - tylko o pomoc w instalacji. :slight_smile:

Co śmieszniejsze sam niejednokrotnie robiłem wiele rzeczy za darmo i dodatkowo je hostowałem u siebie, więc mój umysł traktował to jako " tak po prostu - 5 minut zabawy". Tym bardziej że nawet serwer z Ruby sobie wystrugałem na szybko.

Ale :wink: zapomniałem że mieszkam w Nowej Polsce gdzie nawet za to żeby dostać po buzi trzeba zapłacić

Na nogi postawiła mnie odpowiedź osoby którą poprosiłem :

Napisz na forum, albo ci pomogą, albo wybiją ci to z głowy ( odpowiedź wystarczyła - sam wybiłem sobie to z głowy)

Nie lubię nikogo o nic prosić, więc sporo mnie to kosztowało wewnętrznych sprzeciwów żeby wysłać tamtego maila :D:D:D

A dzisiaj …

Proszę

niech takich darmowych pomysłów bedzie wiecej może i ja kiedyś skorzystam :wink:

"The kick ass, open source, non-commercial home for musicians and their music "

Pozdrawiam wszystkich

P.S.

:D:D wszystkie nazwiska zostały zmienione, zbieżność faktów jest przypadkowa :wink:

[color=red]EDIT:[/color] z całym szacunkiem MIAŁ TEN POST PODKREŚLIĆ ŻE SĄ OSOBY NA CAŁYM ŚWIECIE KTÓRE ROBIĄ FAJNE RZECZY ZA DARMO !

i wielki szacun dla nich wszystkich

dlatego ten link :wink:

Nie wiem o co chodzi z tym postem, czy bardziej chciałeś pokazać projekt czy bardziej ponarzekać jacy to ludzie są źli bo jedna osoba odmówiła pomocy, ale strasznie mnie wkurza takie gadanie, szczególnie, że wystarczy jakbyś rzucił okiem na dział obok: http://rubyonrails.pl/forum/f10-Szkolenia a zobaczyłbyś ile fajnych rzeczy ludzie robią za darmochę.

Też przyznam, że niezbyt rozumiem cel Twojego maila - jeśli potrzebujesz pomocy, napisz po męsku co jest do zrobienia, a jeśli projekt będzie ciekawy, zapewne paru sympatycznych ludzi się znajdzie.

Mnie na przykład uderzyło w Twoim mailu coś jeszcze innego: " tak po prostu - 5 minut zabawy". Będąc osobą, która nierzadko jest proszona o zrobienie czegoś “prostego, ot takie 5 minut”, zazwyczaj delikatnie mnie irytuje takie podejście. Zazwyczaj robota taka nie zajmuje 5 minut, tylko kilka godzin albo dni - jeżeli chce się ją wykonać porządnie. Nie jeden raz poprawiałem robotę po kimś, kto rzeczywiście wykonał coś w 5 minut, ale tego nie przewidział, tamtego nie uwzględnił, o tym nie powiedział. No a przecież poprawienie roboty, która zajęła 5 minut nie może być trudne, prawda? Wrrrr…

Dobra. Wykorzystałem okazję do własnego pomarudzenia, skoro już zacząłeś taki “marudzący” wątek :smiley: